» » Глибочицька ОТГ: перші кроки найважчі


Глибочицька ОТГ: перші кроки найважчі

25-12-2017, 10:50
Переглядів 1052
Глибочицька ОТГ: перші кроки найважчі
Як сповіщала своїх читачів газета “Сільське життя”, минулого року Глибочицька сільська рада виступила ініціатором створення ОТГ разом з Левківською та Вересівською сільрадами. Але тоді об’єднання не вийшло, оскільки вони не визначилися з місцем розташування адміністративного центру - кожна сільрада хотіла, щоб він був у них.

Після цього все частіше пішли розмови про можливе приєднання Глибочиці до міста Житомир, оскільки більше ні з ким у нашому районі дана сільрада не межує. Проте Глибочицький сільський голова Сергій Сокальський зробив “хід конем” і запропонував створити ОТГ з сільрадами сусіднього Коростишівського району - Кмитівською та Студеницькою. І на виборах сільського голови 29 жовтня він впевнено переміг своїх трьох конкурентів зі значним відривом.
Що ж сталося після виборів, про перші кроки з життя новоствореної Глибочицької ОТГ кореспонденту “Сільського життя” й розповів С.Сокальський.

Перше засідання Глибочицької сільради ОТГ відбулося 30 листопада. На ньому було створено робочі органи нового утворення, до складу якого увійшло 10 сіл з населенням у 6537 чоловік: постійні депутатські комісії, виконавчий комітет сільради, заступник сільського голови - на цю посаду обрано Валерія Самотюка, який до цього також працював заступником сільського голови у Глибочиці. Також свої повноваження у статусі секретаря сільради продовжила й Оксана Кононюк.

Враховучи сумний досвід “гігантоманії” щодо створення управлінських структур в інших ОТГ, зокрема, в Тетерівській, глибочицькі депутати сільради вирішили ... поки що ніяких структур не створювати. Тобто, незважаючи на значний приріст у кількості сіл та населення, ними будуть керувати лише посадовці колишньої Глибочицької сільради, а на місцях її представлятимуть колишні сільські голови Валентина Яремчук (Кмитів) та Василь Матвійчук (Студениця) - тепер у статусі в.о. старост.

Як відомо, гонка в Україні з “реформою” села шляхом “добровільного” об'єднання громад та знищення сільрад все більше виявляє недоліків, законодавчої непідготовленості цього процесу. Так, багато запитань до “реформаторів” виникає у ОТГ, що об'єдналися з сільрад суміжних районів.

Вже зараз виникають непорозуміння щодо формувань бюджетів нових ОТГ та районів. Як, наприклад, ділити державні субвенції на освіту, медицину, соціальний захист, якщо села відійшли до ОТГ, але люди зареєстровані в різних районах?

Тому у Глибочиці вирішили поки що не “гнати вороних”, щоб не “наламати дров”.

До кінця навчального року заклади освіти сіл колишніх Кмитівської та Студеницької сільрад продовжуватимуть знаходитися у підпорядкуванні районного відділу освіти Коростишівської РДА, і лікуватися вони будуть у Коростишеві, і соціальний захист населення буде звідти ж. Та й з реєстрацією померлих виникає ще одне запитання: це мають робити сільради, які ліквідовані. Тоді як це робити?

Як все це буде вирішуватися - читачі “Сільського життя” дізнаватимуться вчасно. Будьте з нами. Передплачуйте “районку на 2018 рік.

Наш кор.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...