» » Чи є сенс встановлювати сонячні батареї?


Чи є сенс встановлювати сонячні батареї?

12-11-2017, 21:08
Переглядів 1502
Чи є сенс встановлювати сонячні батареї?
Ініційована головою ОДА Ігорем Гундичем програма підтримки сонячних електростанцій в області набирає обертів. У 2017 році на Житомирщині встановили 39 сонячних електростанцій. 9 власників вже отримали компенсації, ще 13 – подали заяви на відшкодування.

Як працює програма на практиці Ігор Гундич оглянув сьогодні, 7 листопада, у с. Іванівка Житомирського району. Навіть у похмурий день сонячна електростанція накопичує електроенергію.

39 сонячних електростанцій встановили жителі області за 7 місяців. Приклад ефективності дії програми – сонячна електростанція потужністю 10 кВт в с. Іванівка. Господар Віктор Федишин встановив її на своєму будинку. Вона дає змогу не лише забезпечувати родину електроенергією, але і продавати її надлишок за «зеленим» тарифом.

«Влітку при сонячній погоді електростанція дає нам за місяць близько 1300 кВт. Взимку, звісно, менше буде – залежить від погоди і близько 250 кВт на місяць, але цього повністю достатньо для забезпечення будинку. Завдяки компенсації з обласного бюджету вона себе окупить приблизно за 4,5 роки. Обласна програма дуже вигідна і впливала на рішення, адже без компенсації станція окупилася б на 2 роки пізніше», – розповів власник електростанції.
Віктор Федишин за встановлення електростанції отримав із обласного бюджету 20% компенсації – понад 46 тис. грн. За розрахунками, така станція дає близько 1200 доларів прибутку щорічно.

Довідково:

Програма передбачає відшкодування у розмірі до 50 тис. гривень з обласного бюджету – 15% від вартості систем сонячного теплопостачання та 20% від вартості сонячних батарей та дахових панелей, а також обладнання і матеріалів для використання альтернативних джерел енергії. Власники електростанцій можуть продавати електроенергію державі за «зеленим тарифом» (5,58 грн/кВт).

За довідками можна звертатися за телефонами: (0412) 47-47-12.

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...