» » Небойові втрати армії перевищили 10 тис. чоловік


Небойові втрати армії перевищили 10 тис. чоловік

6-11-2017, 07:39
Переглядів 1283
Небойові втрати армії  перевищили 10 тис. чоловік
Небойові втрати Збройних сил України та інших воєнізованих формувань за три роки проведення силової операції в Донбасі перевищили 10 тис. чоловік, повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

"Я зараз хочу озвучити страшну статистику, про яку ніхто не говорить", - заявив він в ефірі телеканалу "Зік".

Потім Матіос повідомив, що з 2014 року в рядах Збройних сил України через необоротних та санітарних втрат, тобто не від бойових дій, загинули 10 тис. 103 людини. Навряд чи можна їх називати героями. Бо справжній герой - це той, хто вчинив героїчний вчинок.

При цьому Матіос визнав, що "дві повноцінні бригади загинули" через те, що військовослужбовці відмовилися виконувати вимоги статутів або ж скоювали злочини, в тому числі один проти одного.

Крім того, прокурор зазначив, що від посттравматичного синдрому в даний час страждають до 360 тис. учасників силової операції.

"Держава втратила кредит довіри серед суспільства в цілому, і серед військових, зокрема. Отже, народ вже не вірить представникам влади, яких він вибирав, адже держава не може захистити своїх людей ", - підкреслив Матіос.

Відзначимо, що офіційно бойові втрати української армії за час силової операції в Донбасі становлять близько 3,8 тис. чоловік.

Міністр оборони України Степан Полторак прокоментував заяву військового прокурора Анатолія Матіоса і визнав, що небойові втрати військовослужбовців є, а їхні основні причини - вживання алкоголю, порушення заходів безпеки, військових статутів та хвороби.

То ж потрібно більш прискіпливо визначатися, хто серед загиблих на Донбасі був справжнім героєм, а хто просто загинув від вищезгаданих обставин. І лише тоді визначсатися - чіпляти меморіальні дошки на школи чи ні. Бо, рано чи пізно, як і все у сучасній Україні, все це закінчиться черговим гучним скандалом, від чого постраждає пам'ять про справжніх героїв.

До речі, на початку жовтня начальник Генштабу України Віктор Муженко висловив думку, що якщо Київ спробує повернути Донбас силою, то за 10 днів збройні сили країни можуть втратити до 12 тис. військових. Але дехто з військових фахівців вважає це надто оптимістичними цифрами - бо названа операція може закінчитися значно швидше і не на користь київських “яструбів”, а втрати можуть бути значно меншими - через невисоке бажання військовиків складати голови за цей прогнивший наскрізь режим.

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...