» » Реформа освіти: необхідність чи імітація?


Реформа освіти: необхідність чи імітація?

19-09-2017, 13:59
Переглядів 1419
Реформа освіти: необхідність чи імітація?
Новий закон про освіту більшість фракцій Верховної Ради та профільне міністерство освіти вважають "кроком уперед". Але вчителі, батьки та самі школярі просто шоковані тим, що "нагородили" "народні обранці" тишком-нишком, не порадившись з тими, хто безпосередньо займається освітнім процесом в Україні. Водночас, мовний аспект реформи викликав протести офіційної влади в Угорщині, Румунії та Польщі і призвів до справжньої конфронтації, що призвело до міжнародної ізоляції України УСІМА її сусідами. Так і хочеться спитати: на кого працюють можновладці з Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Адміністрації президента. Варто зазначити, що й офіційний Кремль з цього приводу висловив своє обурення, оскільки російська спільнота є найбільшою в Україні. Цікаво, що ж зараз вигадають пропагандисти Порошенка і яку "локшину" з цього приводу будуть розвішувати на вуха українців провладно-олігархічні телеканали, щоб «замулити» черговий провал?

Так і хочеться запитати у наших "реформаторів": куди ж "кроком вперед" є прийнятий поспіхом закон про освіту - до прірви?

Редакція «Сільського життя» друкує підбірку матеріалів про те, як сприймається закон про освіту на місцях та за кордоном.


У 2017 році Україна перейде на 12-річну освіту. Про це заявила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу.

"У перехідних положеннях законопроекту передбачено, що навчальні програми 12-річної школи починають діяти з 2017 року. Тобто перших випускників 12-річки ми отримаємо в 2029 році", - додала заступник міністра.

Крім того, за її словами, перехід на 12-річну освіту не торкнеться нинішніх учнів - перші випускники 12-річки з'являться в Україні в 2029 році.

Крім того, вона роз'яснила мотивацію впровадження програми 12-річного навчання - звичайно ж, «європейським досвідом», переймання якого, до речі, не зробило успішною ще жодну «реформу» часів «незалежності». Але при цьому чиновниця уточнила: "Але воно має сенс не лише тому, що так в Європі … Сьогодні ми бачимо, що, коли діти закінчують школу в 16-17 років, вони часто не готові, щоб прийняти остаточне рішення. Прийняти правильне рішення, з яким буде комфортно жити і працювати, щодо своєї подальшої долі", - додала Совсун.

То ж друга людина в міністерстві освіти цим визнала повний провал всіх попередніх «реформ» освіти, які, до речі, також проводилися «з урахуванням європейського досвіду».

"У разі запровадження профільної старшої школи, очевидно, вони (школярі) здійснюють певний вибір щодо профілю навчання. Але раптом дитина в 18, коли він закінчує школу, зрозумів, що фізмат - це зовсім не його, у нього залишається варіант вступити на щось інше", - вважають в Міносвіти.

Крім того, Совсун додала, що в 11-річну програму в нинішньому суспільстві складно вмістити весь спектр необхідних знань.

Як повідомлялося, новий закон "Про освіту", передбачає для учнів нову модель здобуття середньої освіти - протягом 12 років, з яких 1-5 класи - це початкова школа, 6-9 класи - базова школа, 10-12 класи - профільна старша школа.

Шановні читачі, може хто пригадає, скільки "реформ" освіти вже проведено за роки "незалежності"? Багато. І всі вони закінчилися повним крахом - свідченням цьому є чергова "реформа", за яку проголосували 5 вересня провладні депутати Верховної Ради, щоб надати можливість Порошенку та уряду доповідати своїм закордонним господарям про проведення хоча б якихось "реформ". Бо ж і вони зрозуміли про повне банкрутство нинішнього режиму, який остаточно "добив" нашу економіку і живе на подачки МВФ, які разом з чиновниками з цієї структури і розкрадає.

До відома, у 2003 році "поганий" режим Кучми ПОВНІСТЮ покрив всі зовнішні борги України. Але затим американськими та українськими авантюристами був інспірований "помаранчевий" Майдан - і пішло, і поїхало… Зараз зовнішній борг України складає вже 75 млрд. долларів США. І це ще не вечір…

А щодо нинішньої «реформи» освіти, що можна цілком ймовірно спрогнозувати, що через три-чотири роки, щоб продовжувати імітацію «реформ», наші можновладці заговорять про чергову «реформу» шкільної освіти. І навіть, можливо, визнають, що 12-річне навчання у школах - це занадто великий строк. Ось такі вони українські реалії часів експерименту з «незалежністю». Сміх та й годі. Правда, сміх - крізь сльози.

Тільки от нинішні ініціатори «шкільної реформи» не передбачили у новому законі декретні відпустки для учениць випускних класів, яких природа змусить народжувати дітей. Коли ж вони закінчуватимуть школу? Ще через три роки? І навчання продовжуватиметься 15 років? А може наші «реформатори» приймуть й закон, який заборонить секс до закінчення школи?

Та, скоріш за все, до цього не дійде. Просто нинішні «реформатори» ще урвуть пару траншів з МВФ, розкрадуть їх, і чкурнуть у свої оффшори. А ми так і залишимося з цими «реформами» і боргами, які потрібно буде віддавати нам, нашим дітям та онукам. Та ще з вишиванками, на які нас зациклили порошенкові пропагандисти. Амінь.

Богдан СТРІХАНечуваний міжнародний скандал


Верховна Рада ухвалила закон про освіту 5 вересня, після чого зовнішньополітичні відомства Угорщини, Румунії та Польщі, Болгарії, Греції та Росії висловили своє невдоволення окремими нововведеннями, пише "Тиждень".

Найконфліктнішим аспектом освітньої реформи стало мовне питання, тобто право національних меншин навчатися рідною мовою.

Закон гарантує право нацменшин і корінних народів навчатися рідною мовою і водночас надає їм можливість вивчати українську. Ухваленням нового закону запроваджується плавне збільшення кількості предметів, які викладаються українською, з середньої школи. Зокрема, передбачається, що спочатку діти нацменшин вивчатимуть предмети рідною для себе мовою, а в 5-9 класах буде вводитися кілька предметів українською мовою викладання, у старшій школі це можуть бути майже всі предмети українською. Аналогічний сценарій передбачений для всіх нацменшин, в тому числі і для шкіл з виключно російською мовою викладання.

УГОРЩИНА

Міністерство закордонних справ Угорщини розкритикувало ухвалений українським парламентом закон про освіту, наголошуючи, що він порушує права угорської меншини.

"Україна встромила Угорщині ножа в спину, внісши зміни до закону про освіту, який сильно порушує права угорської меншини", - йдеться у заяві угорської сторони.

"Ми вважаємо ганебним, що зміни (до закону) сильно порушують права угорської меншини, і ганебно, що країна, яка прагне розвивати дедалі тісніші відносини з Європейським Союзом, прийняла рішення, яке повністю суперечить європейським цінностям. Неприпустимо, що Україна позбавила угорців права здобувати освіту рідною мовою в школах і університетах, та залишила їм можливість зробити це в дитячих садках і початкових класах", - сказав міністр закордонних справ Угорщини.

Зауважимо, що Угорщина вже не вперше вимагає ширших прав для своєї общини в Україні. Зокрема, на Закарпатті проживає приблизно 150 тис. угорців. Нагадаємо, що у березні віце-прем'єр Угорщини Жолт Шем'єн заявив, що інтереси угорців, що мешкають закордоном, будуть захищені, якщо етнічні угорські партії будуть представлені в місцевих парламентах. Віце-прем'єр закликав діаспору виробити концепції автономії. Як відомо, угорський політик ще у 2014 році зазначав, що кожна нація має виробити власну концепцію автономії, і "жителі Воєводини (Сербія) та Закарпатської України повинні діяти у такому ж напрямку".

МЗС Угорщини розкритикувало ухвалений українським парламентом закон про освіту, наголошуючи, що він порушує права угорської меншини. Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто, розміщеній на сайті уряду.

"Україна встромила Угорщині ножа в спину, внісши зміни до закону про освіту, який сильно порушує права угорської меншини", - заявив Сіярто, відзначивши, що Угорщина вважає закон ганебним.

"Ганебно, що країна, яка прагне розвивати дедалі тісніші відносини з Європейським Союзом, схвалила рішення, що є у повній опозиції до європейських цінностей. Це неприпустимо, що Україна позбавила угорців їх права навчатися рідною мовою в школах і університетах і залишила їм таку можливість тільки в дитячих садах і початкових школах", - сказав Сіярто.

Законодавчі зміни ставлять під загрозу функціонування більшості шкіл в Закарпатті та порушують права 150 тисяч угорців, що проживають в Україні, наголосив він. Уряд Угорщини активізується на всіх можливих європейських форумах, щоб нові правила не набрали чинності, додав Сіярто.

Міністр вважає це рішення особливо недружнім, враховуючи той факт, що в останні місяці Будапешт кілька разів роз'яснював українській адміністрації, що заплановані зміни є порушенням угорських інтересів.

"Це було зроблено незважаючи на те, що в останні роки Угорщина надала Україні кілька форм допомоги, які мають фундаментальне значення у зв'язку з процесом європейської інтеграції, а також соціальної і безпекової ситуації в Україні", - відзначив глава угорського МЗС.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто викликає посла України в Будапешті щодо закону про освіту. При цьому дано розпорядження угорським дипломатам не підтримувати в міжнародних організаціях важливі для України рішення, повідомило Радіо Свобода.

Глава МЗС Угорщини викликає в міністерство на понеділок, 11 вересня, посла України в Угорщині Любов Непоп через недавно прийнятий закон про освіту.
"Сіярто розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи в міжнародних організаціях, а також, що Угорщина відтепер не буде підтримувати важливі для України рішення", - йдеться в повідомленні на сайті Радіо Свобода в неділю ввечері з посиланням на прес-секретаря МЗС Угорщини Тамаша Менцера.

За його словами, на всіх форумах ООН, ОБСЄ та Європейського союзу Будапешт буде ставити питання про внесення поправок в мовну статтю закону України про освіту.

Т.Менцер зазначив, що за особистою вказівкою П.Сіярто угорська дипломатія буде перешкоджати Україні в реалізації важливих для неї справ на міжнародній арені.

Він пояснив, що причинами цього рішення міністра МЗС Угорщини, з одного боку, стали такі зміни в українському законі про освіту, які унеможливлюють отримання нацменшинами України, включаючи 150-тисячну угорську нацменшину, освіти рідною мовою. З іншого боку, коли П.Сіярто порушив у четвер це питання перед міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним на зустрічі в рамках програми ЄС "Східне партнерство", відповідь українського колеги була неприйнятною для угорської сторони, підкреслив Т.Менцер.

Прес-секретар МЗС Угорщини додав, що 7 вересня П.Сіярто заявив в Естонії, що своєю новою політикою в сфері освіти Україна "встромила ніж у спину" сусідній державі.

"Ми були тими, хто голосніше підтримував введення безвіза для України; одними з перших ратифікували угоду про асоціацію між ЄС і Україною, відкрили реверс газу через Угорщину. Від нас (України - ІФ) надійшло гуманітарної допомоги на суму 600 млн. форинтів (понад $ 2 млн.). За останні три роки ми зробили можливим відпочинок і оздоровлення 2,6 тис. українських дітей в Угорщині", - сказав міністр МЗС Угорщини в Таллінні.

Угорщина, через мовне питання, подала офіційну скаргу на Україну в ООН, Євросоюз та ОБСЄ, плюндруючи імідж режиму Порошенка все більше і більше.

ПОЛЬЩА

З сусідньою Польщею, яка буда донедавна найбільшою союзницею України у Євросоюзі та НАТО, стосунки стали натягнутими ще два роки тому, коли режим Порошенка вдався до ганебної справи "бандеризації" України та героїзації УПА. Прийнятий закон про освіту ще більше поглибив розкол між державами. МЗС Польщі очікує, що Україна дотримається своїх зобов'язань щодо вивчення польською нацменшиною рідної мови.

"МЗС Польщі уважно спостерігатиме за процесом втілення закону і здійснить усі необхідні кроки, аби забезпечити полякам в Україні доступ до навчання польською мовою. Ми переконані, що українська сторона дотримається зобов'язань проведення консультацій з нами щодо можливих нормативних актів у контексті вживання мов нацменшин", - зазначається в заяві польського зовнішньополітичного відомства.

РУМУНІЯ

У Румунії офіційно заявили, що український закон про освіту порушує права їхніх меншин. У МЗС Румунії також зазначили, що "із занепокоєнням" зустріли новину про українську реформу освіти та вважають, то відповідний закон порушує права румунської меншини.

"У зв'язку з цим тема навчання румунською мовою в Україні буде включена до порядку денного держсекретаря Віктора Микули, який наступного тижня відвідає Київ", - йдеться в заяві МЗС Румунії.

"Міністерство закордонних справ (Румунії) стурбоване прийнятим 5 вересня Верховною Радою законом про освіту, зокрема, статтею 7, яка стосується навчання мовами національних меншин", - заявили у свою чергу в МЗС Румунії.

Там нагадали, що відповідно до Конвенції про захист нацменшин, держава повинна визнавати право представника нацменшин на навчання рідною мовою. Відзначається, що це питання під час візиту до Києва наступного тижня підніме державний секретар Румунії Віктор Микула.

А румунська спільнота Чернівецької області попросила президента ветувати новий закон "Про освіту".

Варто додати, що й президент Молдавії Додон також висловив своє невдоволення прийнятим в Україні законом про освіту.

До цього варто додати, що глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції і Румунії підписали листа главі МЗС України, де висловили занепокоєння через новий закон про освіту.

США

Лише посольство Сполучених Штатів Америки в Києві привітало Україну з ухваленням нового закону про освіту, який прийнятий американськими холуями, що перетворюють нашу державу у колонію вашінгтонських господарів.

"Вітаємо Україну з просуванням освітньої реформи, адже вклад в розвиток молоді - запорука майбутнього", - наголосили американські дипломати у Twitter.
Це і зрозуміло, бо американці прощають режиму Порошенка все: і корупцію, і розвал економіки, і зубожіння народу, і попрання прав та свобод громадян, і «бандеризацію», аби Україна, посилюючи русофобію та поставляючи «гарматне м'ясо», сліпо виконувала свою самовбивчу роль у глобальному протистоянні з Росією, яка після 90-х років вийшла з-під опіки «американської демократії» і перетворюється у велику державу, чим позбавила світовий сіонізм доступу до своїх безмежних сировинних запасів.

ЗАКАРПАТТЯ

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль запевняє, що внесені Верховною Радою зміни до закону про освіту суперечать закону про національні меншини.
Про це він пише на своєму сайті.

"Прийнятий більшістю Верховної Ради новий Закон про освіту не відповідає Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку Україна ратифікувала в 2003 році, Закону "Про національні меншини в Україні" та міжнародним договорам, укладеним Україною із сусідніми країнами", - наголошує губернатор.
За його словами, зокрема, новий закон, а саме його сьома стаття, яка стосується мови навчання, порушує норми закону про нацменшини в Україні, який гласить: "Держава гарантує всім національним меншинам права на національно-культурну автономію: користування і навчання рідною мовою".

Також, на переконання Москаля, внесені Радою зміни до законодавства суперечать двостороннім договорам України з сусідніми країнами, зокрема, Молдовою, Румунією, Угорщиною, які передбачають зобов'язання України щодо забезпечення мовних прав національних меншин.

"Особливо хочу підкреслити, що представники національних меншин, які живуть на Закарпатті, є законослухняними громадянами України і прагнуть у повному обсязі володіти державною мовою. З огляду на це звертаюся до президента України Петра Порошенка з проханням ветувати прийнятий закон або повернути його у Верховну Раду України з правками", - заявляє Москаль.

Він пояснив, що абсолютна більшість депутатів, які голосували за новий закон, не є вихідцями з багатонаціональних регіонів, тому не розуміють їх специфіку.
"Закарпаття - багатонаціональна область, у нас положення Європейської хартії регіональних мов застосовуються одразу до трьох мов - румунської, словацької та угорської", - зазначив очільник ОДА.

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...