» » Поляки навряд чи забудуть «Волинську різанину» 1943-44 років


Поляки навряд чи забудуть «Волинську різанину» 1943-44 років

6-05-2017, 12:48
Переглядів 568
Поляки навряд чи забудуть «Волинську різанину» 1943-44 років
Через відсутність реакції польської влади на системне нищення українських місць пам'яті в Польщі Український інститут національної пам'яті (дехто його називає Інститутом міжнаціонального розбрату - ред.) призупиняє процес легалізації польських меморіальних об'єктів в Україні. Про це йдеться в заяві УІНП щодо нищення братської могили вояків УПА в Польщі - у Грушовичах (на фото).

В УІНП нагадують, що в 1990-х роках норми національного законодавства щодо місць пам'яті як в Польщі, так і в Україні лише формувалися. Через це чимало пам'ятників і пам'ятних знаків опинились поза правовим полем. Протягом останніх двох років УІНП працював над створенням механізмів узаконення польських пам'ятників і пам'ятних знаків, встановлених в Україні без будь-яких погоджень з центральними чи місцевими органами влади в період з 1991 по 2017 роки.

На сьогодні щонайменше 105 польських пам'ятників і пам'ятних знаків, збудованих на території України в період з 1991 по 2017 рр., залишаються нелегальними.

Відтак, після акту наруги над українським пам'ятником у Польщі УІНП ініціює перед Державною міжвідомчою комісією у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій зупинення надання дозволів на проведення робіт із пошуку поховань та впорядкування польських місць пам'яті в Україні.

До представників органів місцевого самоврядування звертається з проханням "припинити розгляд будь-яких звернень польських державних інституцій, окремих осіб чи громадських організацій щодо надання дозволів на встановлення нових польських пам'ятників і пам'ятних знаків чи реставрацію вже існуючих".

УІНП заявив, що готовий до поновлення співпраці з польськими партнерами відразу після відкритого та прозорого розслідування всіх фактів нищення українських місць пам'яті, що мали місце протягом 2014-2017 рр., притягнення до відповідальності винуватих осіб та відновлення і легалізації знищених українських пам'ятників коштом польської сторони.

Як бачимо, на розв'язану в Україні «війну пам'ятникам» та перейменування вулиць українські націоналісти та їхні закордонні господарі, отримують все рішучічий відсіч - навіть зі сторони свого останнього (до недавнього часу) союзника - Польщі. Як і передбачалося, «бандеризація» України завела її у глухий кут...

Поляки навряд чи забудуть «Волинську різанину» 1943-44 років
Поляки навряд чи забудуть «Волинську різанину» 1943-44 років
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...