» » Житомирський район: відкрито ФАП в с. Слобода-Селець


Житомирський район: відкрито ФАП в с. Слобода-Селець

6-03-2017, 13:28
Переглядів 1619
Житомирський район: відкрито ФАП в с. Слобода-Селець

3 березня відбулася церемонія офіційного відкриття відремонтованого фельдшерсько-акушерського пункту в с. Слобода-Селець Станишівської сільської ради ОТГ. Участь в урочистій частині заходу зв’яли голова райдержадміністрації Сергій Микитюк, Станишівський сільський голова Юрій Матвійчук, головний лікар КУ «ЦРЛ» Валерій Шуляк, директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Геннадій Горбенко та заступник головного лікаря КУ «ЦРЛ» Євгенія Бурлаченко.

Фельдшерсько-акушерський пункт с. Слобода-Селець відкритий у пристосованому приміщенні колишньої школи на численні звернення місцевих жителів. ФАП обслуговує більш як 800 осіб населення с. Слобода-Селець, в тому числі дітей до 18 років - 166 , з них першого року життя 12.

Минулого року в закладі завдяки підтримці райдержадміністрації та районної ради проведено поточний ремонт на суму 108 тис. грн. та закуплено обладнання на суму 20 тис. грн. за рахунок коштів субвенції Станишівської сільської ради. Продовжується оснащення ФАПу медичним обладнанням, апаратурою, твердим та м’яким інвентарем для приведення у відповідність до табеля оснащення закладів первинної медико-санітарної допомоги.
Наразі рівень забезпечення обладнанням тут складає 40%. Голова райдержадміністрації та сільський голова пообіцяли закладу свою повну підтримку. Зокрема, за словами Ю.Матвійчука, на найближчу перспективу за рахунок коштів ДФРР планується перекриття даху приміщення, у якому окрім ФАП розташовано також бібліотеку та планується обладнати зал урочистих подій, та його термосанація. Також у планах модернізація котельні.

За словами Сергія Микитюка, відкриття фАПу в Слободі-Селець багато у чому стало можливим завдяки бюджетній децентралізації, в результаті якої надходження до місцевих бюджетів зросли в рази. «Саме децентралізаційні процеси дали нам змогу суттєво покращити стан соціальної інфраструктури на селі, і у поточному році ця робота продовжиться», - підкреслив Сергій Михайлович та висловив впевненість, що вже найближчим часом медичний заклад у Слободі-Селець буде забезпечений всім необхідним, а місцеві мешканці будуть отримувати належні медичні послуги первинного рівня в рідному селі.
Цього ж дня голова райдержадміністрації разом з Юрієм Матвійчуком, депутатами районної ради Василем Стахом і Віктором Загладьком та сільським старостою Галиною Бочковською побували в Ліщинській школі, де було проведено офіційне відкриття облаштовних в приміщені старої котельні корпусу для старших класів внутрішніх санвузлів. Робота проведена велика і якісна – віднині юнаки та дівчата в Ліщині забезпечені теплими туалетами. Тут і сучасна лицювальна плитка, і сучасна сантехніка, і вентиляція, і, навіть, гаряча вода.

В перспективі в школі планується провести заміну котла на твердопаливний, утеплення стін, перекриття даху (також з утепленням) та облаштування вентиляційної системи.

Відзначимо, що наразі відсутні внутрішні санвузли ще у 6 школах району – Високопічській ЗОШ І-ІІІ ст., Коднянській, Луківській, Кам’янській, Пряжівській та Руднє-Городищенській ЗОШ. Для останнього навчального закладу вже готова відповідна проектно-кошторисна документація. Тож робота у цьому напрямку продовжиться і у 2017 році.
Житомирський район: відкрито ФАП в с. Слобода-Селець
Житомирський район: відкрито ФАП в с. Слобода-Селець
Житомирський район: відкрито ФАП в с. Слобода-Селець[/center]
zhytomyr-rda.gov.ua
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...