» » Тетерівська ОТГ: другий рік існування


Тетерівська ОТГ: другий рік існування

28-02-2017, 03:13
Переглядів 1523
Тетерівська ОТГ: другий рік існування
У 2015 році була створена Тетерівська об'єднана територіальна громада. І на виборах у жовтні того ж року, несподівано для багатьох, головою цього нового утворення було обрано Валентину Ільницьку - колишнього Денишівського сільського голову.

Рік тому, коли Валентина Францівна лише приступила до виконання обов'язків очільника місцевої громади і давала інтерв'ю нашому виданню, то в її очах оптимізм превалював над стурбованістю перед величезним та незвичним об'ємом роботи, що потрібно було зробити, почавши справу з «нуля», одними з перших в Україні. Зараз, під час розмови з нею, можна побачити, що поруч з впевненістю у собі, вона відчуває й втомленість - видно, що минулий рік був не з легких для неї особисто, але й результативним для громади.

Тетерівська ОТГ: другий рік існування


7 серпня 2015 року, відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", Денишівська, Буківська, Корчацька, Тетерівська сільські ради рішеннями сесій відповідних сільських рад ініціювали питання про об'єднання вищезазначених сільських рад в Тетерівську об'єднану територіальну громаду. 25 жовтня 2015 року відбулися чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. 17 листопада 2015 року було прийняте рішення про державну реєстрацію Тетерівської сільської ради як юридичної особи публічного права з найменуванням "Тетерівська сільська рада Житомирського району Житомирської області".

Як відомо, редакція газети «Сільське життя» негативно ставиться до знищення сільських рад і створення «добровільно об'єднаних» територіальних громад, відстоюючи позицію того, що українському селу потрібні справжні економічні реформи, а не зміна вивісок на сільрадах. Лише тоді й відродиться могутній аграрний потенціал України, розтрощений вщенть за роки незалежності.

Тому створення Тетерівської ОТГ часто ставало об'єктом нашої журналістської критики. Але при цьому Тетерівський сільський голова Валентина Ільницька ставилася до цього досить стримано. Вона не приховувала свого невдоволення деякими публікаціями в нашій газеті, але робила по-жіночому стримано, толерантно, і видно, що вона не страждає властивим нашому народу злопам'ятством, а з посмішкою на очах долає «гострі кути» взаємовідносин з пресою.

І така позиція завжди викликає повагу у журналістів, які з особливим смаком «кусають» «чорноротих» посадовців.

Стосовно ж існування Тетерівської громади у новому статусі, то можна стверджувати, що її керівництво увесь перший рік існування зосередилося на двох кардинальних питаннях - вирішенні організаційних питань створення управлінських структур ОТГ, а також максимального залучення та використання коштів з державного бюджету, на які нинішні реформатори не поскупилися, щоб показати ефективність цієї реформи. Тим більше, що й обласна влада зробила все належне, щоб мати під боком громаду, куди б можна було приїхати під телекамери керівництву і завезти делегації сільрад, які ще сумніваються: самознищуватися чи ні?

І якщо аналізувати результи роботи Тетерівської сільради за 2016 рік, то можна зазначити, що навряд чи хто на Житомирщині так зумів використати дотації та субвенції з державного бюджету. Тому цифри та факти, що надаються у даній публікації можуть дати підстави для аналізу дійсного стану речей у Тетерівці.

Якщо взяти фінансові показники, то за 11 місяців минулого року до загального фонду сільського бюджету Тетерівської сільради надійшло податків, збopiв та обов'язкових платежів у cyмі 13 702,5 тис.грн., що складає 119,6 % до уточненого плану (11 459,1 тис.грн.). Кpiм того, одержано дотацій на суму 1 153,3 тис.грн., з них базова дотація 983,8 тис.грн., що складає 100% до затвердженого плану, стабілізаційна дотація 169,5тис.грн. та субвенцій з державного бюджету в сумі 15 022,9 тис.грн., що складає 100%.

У структурі доходів загального фонду бюджету Тетерівської сільської ради 4 % складає дотація з Державного бюджету та 50 % субвенції з Державного бюджету.

Податкові надходження до бюджету села в більшій частині складаються з надходжень податку на доходи фізичних oci6, який у структурі доходів загального фонду займає 21%. За звітний період податкових надходжень надійшло 6 366,1 тис.грн. при уточненому плані 5 831,1 тис.грн. або 109,2 % .
Неподаткові надходження у сільському бюджеті складають 154,5 тис.грн. при плані 39,0 тис.грн. або 396,1 %.

На оплату праці з нарахуваннями працівникам бюджетних установ спрямовано 12 014,5 тис.грн. або 65,3 % всіх витрат сільського бюджету.
На медикаменти та перев'язувальні матеріали витрачено 122,2 тис.грн., що складає 0,7% від суми загальних витрат та 91,7% до уточненого плану по медикаментах (113,1 т.грн.).

На придбання продуктів харчування для дошкільних закладів, учнів шкіл спрямовано 407,2 тис.грн. або 2,2% видатків сільського бюджету та 82,3% до уточненого плану (494,8 тис.грн.). На оплату енергоресурсів витрачено 813,2 т.грн. або 4,4 % до витрат сільського бюджету і 88,2% до плану (922,4 тис.грн.).

Кредиторська заборгованість із заробітної плати, продуктів харчування та енергоресурсів відсутня.

На освіту тетерівцями протягом 11 місяців освоєно кошти в сумі 7 822,6 тис.грн., що становить 94,1% до плану (8 315,2 тис.грн.). Питома вага видатків на освіту в загальній сумі видатків сільського бюджету - 42,5%.

Кошти на охорону здоров'я - це видатки на утримання ЦПМСД Тетерівської сільської ради. Ліжковий фонд денних стаціонарів складає 18 ліжок.
На охорону здоров'я в сільському бюджеті на звітний період передбачено 3 023,2 тис.грн. Протягом 11 місяців минулого року освоєно 2 823,4 тис.грн. або 93,4% до запланованих асигнувань та 15,3% до загальної суми видатків загального фонду сільського бюджету.

Видатки на заробітну плату з нарахуваннями склали 1 067,9 тис.грн. або 35,3% від загальної суми на утримання установ охорони здоров'я.

На соціальний захист населення при плані 595,3 тис.грн. протягом того ж періоду тетерівцями витрачено 557,8 тис.грн. або 93,7% до плану та 3,0% до видаткової частини загального фонду сільського бюджету.

За звітний період видаткову частину спеціального фонду сільського бюджету освоєно в сумі 7332,5 тис.грн.

Частину видатків в розмірі 2 771,4 тис.грн. (37,8%) у видатках спеціального фонду складають видатки бюджету розвитку місцевого бюджету.

4533,1 тис.грн. або 61,8% до загальної суми видатків спеціального фонду складають видатки за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим на розвиток інфраструктури об'єднаних територіальних громад. 28,0 тис.грн. - кошти спеціального фонду з районного бюджету.

Протягом січня-листопада 2016 року економічно-інвестиційним сектором було подано на департамент містобудування м.Житомира 18 робочих проектів, які могли б профінансуватися за рахунок фонду регіонального розвитку.

На даний момент було розглянуто всі проекти та затверджено два робочі проекти, які реалізувалися за рахунок фонду регіонального розвитку в 2016році: капітальний ремонт будівлі (утеплення фасадів та покрівлі, ремонт покрівлі, заміна вікон і зовнішніх дверей) ЗОШ І-ІІІ ступенів в с.Тетерівка загальною сумою 4 922,2 тис.грн. По даному проекту вже проводиться капітальний ремонт. Даний проект фінансується фондом регіонального розвитку у розмірі 4 430 тис.грн, що складає 90% від загальної суми та місцевим бюджетом у сумі 492,229 тис.грн, що складає 10% від загальної суми.

Також лише 10% фінансує сільський бюджет і капітальний ремонт спортивного майданчику зі штучним покриттям в с.Тетерівка загальною сумою 600,1 тис.грн.

Також Тетерівською сільською радою було подано в міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проектні заявки на 9 проектів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державної субвенції.

Через ЦНАП Тетерівської сільської ради надається 32 адміністративні послуги. За 8 місяців 2016 року у Центрі надано 1742 адміністративні послуги. Переважна більшість, близько 70% становлять послуги у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Надходження до бюджету сільської ради за надання адміністративних послуг за даний період склали - 154 тис. грн.

У 2016 році відділ освіти в міру можливостей забезпечував ефективну і стабільну діяльність навчальних закладів на території. Згідно штатних розписів 5 осіб працівників відділу освіти обслуговували 7 навчально-виховних закладів, де надаються освітні послуги для 646 дітей. У тому числі: ДНЗ - 4, у них вихованців - 160; ЗНЗ І-ІІ ступенів - 1, у них учнів - 40, ЗНЗ І-ІІІ ступенів - 2, у них учнів - 446.

Галузь охорони здоров'я у Тетерівській сільській раді представлена КУ "Центр первинної медико-санітарної допомоги", який складається з двох амбулаторій загальної практики сімейної медицини, чотирьох ФП та одного ФАП. Проведені ремонтні роботи приміщень АЗПСМ с.Дениші, ФП с.Нова-Рудня, с.Улянівка, с Корчак, с.Перлявка та ФАП с.Буки.

Минулого року працівниками Центру проводилася робота по забезпеченню медичної допомоги всім верствам населення громади проведення профілактики та раннього виявлення захворювань.

Протягом 9 місяців до КУ "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Тетерівської сільської ради звернулось до сімейних лікарів - 5152 чол., відвідали педіатра - 2625 дітей, проліковано на денному стаціонарі 649 осіб.

У своїй діяльності сектор культури і туризму Тетерівської сільради та підпорядковані йому клубні установи та бібліотеки виходили з необхідності піднесення ролі культури, розглядали її як важливий чинник духовного потенціалу жителів громади.

На території громади функціонують 5 клубних закладів (два сільські Будинки культури, один сільський клуб, два Центри культури та дозвілля), 3 бібліотеки. У цій галузі працюють 16 чоловік, з них - керівників та спеціалістів -13 чоловік, технічного персоналу - 3. На повний посадовий оклад працюють 12 працівників, неповний посадовий оклад (0,5 ставки) працюють 4 працівники.

Протягом звітного періоду установами культури та бібліотеками було організовано та проведено велику кількість заходів. Водночас потребують ремонту приміщення та покращення матеріально - технічної бази такі заклади культури: с.Улянівка (ремонт актової зали, заміна дверей, ремонт паркану, вбиральні, даху та господарського складу); с.Буки (ремонт печей опалення, сцени, даху на сараї та коридорі, зведення паркану, заміна одягу сцени); с.Перлявка ( ремонт приміщення клубу). Зараз ведеться внутрішній ремонт Будинку культури с. Тетерівка, який вже має опалення.

Протягом одинадцяти місяців 2016 року у Тетерівській громаді функціонувало три бібліотеки. Всі три бібліотекарі працюють на повну ставку. Фонд нараховує 20 000 примірників. Головним завданням у роботі бібліотек залишається задоволення потреб користувачів. Важливим показникам роботи бібліотек залишається книговидача, за одинадцять місяців 2016 року вона становила 19091 примірник (бібліотека с. Тетерівка - 11 257 примірників, бібліотека с. Корчак - 6 908 примірників, бібліотека с. Улянівка - 926 примірників).

Ось такі основні цифри та факти з життя Тетерівської громади. У подальших публікаціях наша редакція планує більш детально розповідати про життя місцевого люду та про діяльність посадовців та депутатів.

Тетерівська ОТГ: другий рік існування
Тетерівська ОТГ: другий рік існування
Тетерівська ОТГ: другий рік існування
Тетерівська ОТГ: другий рік існування

Наш кор.


dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...