» » Чи збудують сонячну станцію у Глибочиці?


Чи збудують сонячну станцію у Глибочиці?

25-02-2017, 10:43
Переглядів 1393
Чи збудують сонячну станцію у Глибочиці?
Як зазначив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, комунальну сонячну станцію потужністю 10 МВт.

Міська влада планує звести в районі Глибочиці, біля кільцевої дороги, передає Журнал Житомира.

"Для реалізації проекту буде спеціально створене комунальне підприємство, яке побудує сонячну станцію за 9 мільйонів євро, - розповідає міський голова. - Грант у 3 млн. євро і пільговий кредит на 6 млн. євро Житомир отримає від уряду Словенії".

- В Україні комунальних сонячних станцій немає,- говорить Сергій Сухомлин. - У березні до Житомира приїжджає делегація з послом Словенії підписувати договір: кредит, який раніше обіцяли видати під 3% річних, Житомир отримає через український державний банк - а скільки "допише" наша фінустанова, поки невідомо".

Окупність сонячних електростанцій для північних областей України становить приблизно 7,5 років, наголошує С. Сухомлин. "Для комунального підприємства термін окупності суттєво зменшується і становить приблизно 3-3,5 року, - пояснює мер. - Оскільки податок на прибуток (20%) йде в міський бюджет - Житомир щороку може отримувати 1 млн. 650 тис. євро".

За словами Сергія Сухомлина, вироблену СЕС електроенергію місто продаватиме в об'єднану енергетичну систему України за "зеленим тарифом".

"Нам вигідніше продавати "сонячну" електроенергію на енергоринку по 10 грн. за кВт-год, ніж власному комунальному підприємству - по 2 грн. за кВт-год,- пояснив мер. - Сонячна електростанція дозволить заробляти на ремонт дитячих садків, лікарень та доріг".

На жаль, у повідомленні не сказано, чи погодилася Глибочицька сільрада виділити землю під цей проект, а також що матиме з нього Глибочиця та бюджет Житомирського району. Дивною обставиною є й те, з якою легкістю житомирський голова розпоряджається землями, які не належать до зони його адміністративного впливу.

А взагалі, звичайно, сонячна станція та ще й за "дурні" гроші - річ потрібна.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...