» » У Тетерівській «резервації» нове «досягнення» - медичний автомобіль на приколі


У Тетерівській «резервації» нове «досягнення» - медичний автомобіль на приколі

20-11-2016, 11:14
Переглядів 975
У Тетерівській «резервації» нове «досягнення» - медичний автомобіль на приколі
Тетерівська об’єднана територіальна громада вважається у Житомирській області зразковою. У засобах масової інформації не припиняють розповідати про принципові позитивні зміни, які трапилася за короткий період в ОТГ, мотивуючи й інші громади до об’єднання.

Однак, на відміну від офіційних цифр і досягнень є бачення цих процесів очима звичайної людини, яка перебуває поза політикою. До редакції сайту «Житомир-онлайн» неодноразово зверталися читачі з проханням з’ясувати, чому у Тетерівці ніхто не ремонтує автомобіль, який має підвозити лікаря з місцевої амбулаторії до хворого пацієнта. Транспортний засіб є, нині він несправний, але виправити цей суттєвий недолік не поспішають. Непокоїть селян і розбита під час ДТП ще влітку зупинка, яку досі не відремонтували.


Тетерівка – це село при в’їзді у Житомир. Очевидно через те, що багато людей працюють в місті, у них інше уявлення, якою має бути якість послуг. Саме й тому про своє невдоволення вони не мовчать і не хочуть терпіти порушення законних прав.

Особливо ламати голову не потрібно, аби уявити як понад 4,5 тисячам жителів Тетерівки і Перлявки важко дочекатися лікаря без автомобіля, який має надати першу допомогу.

Один маленький приклад. Ще в травні цього року в Мінрегіоні визнали, що в Україні найбільше фінансових ресурсів на утримання службовців об’єднаних територіальних громад припадає на бюджет Тетерівської ОТГ Житомирської області, а це аж 58%!

У приміщенні Тетерівської сільської ради ще й досі тривають ремонтні роботи, а в кабінетах встановлені нові двері. Натомість лікар залишився без автомобіля. У всьому винна бюрократія, бо без тендерів місцевий медзаклад нескоро дочекається на вкрай необхідний транспортний засіб. Принаймні до Нового року його точно не буде.

Це підтверджує і сільський голова Тетерівської об’єднаної територіальної громади Валентина Ільницька.

Ось що розповіла Валентина Ільницька про автомобіль для потреб медицини:

«Це просто був автомобіль, який був у користуванні лікарської амбулаторії села Тетерівки. Він був у нас з літа, після дорожньої пригоди основа машини прийшла в несправність, яку не можна виправити. І машина зараз знаходиться в процесі списання, її не можна використовувати. Ми з 1 січня будемо закладати в бюджеті гроші для того, щоб об’явити тендер і придбати новий автомобіль. На даний момент є так, як є. Ми не можемо зараз придбати автомобіль без проходження тендера».

А що ж робити людям, які травмуються, втрачають свідомість, потерпають від серцевого приступу або різкого стрибка артеріального тиску? Валентина Ільницька переконана, що треба потерпіти:

«Якщо надходить виклик, то лікар має йти. А як лікар амбулаторія села Дениші обслуговує? Там автомобіля немає і не було, але ж вони обслуговують. Так і це треба пережити. Місяць ми мусимо це перетерпіть якось. А далі з Нового року в бюджеті закладаються гроші, оголошується тендер і ми придбаємо автомобіль. А що ми зробимо? Ми самотужки з цього виходимо. Є певна процедура. Ми живемо в державі і мусимо це виконувати».

Виходить, що поки лікар буде йти в інший кінець села, хворий може і віддати Богові душу…

Не так давно ми писали про занепокоєння селян тим, що в Тетерівці збираються закрити єдину на 11 сіл лабораторію. Валентина Ільницька стверджує, що вона не хоче знищувати лабораторію Однак, є документ Міністерства охорони здоров’я рекомендаційного характеру, який йде всупереч із законом про об’єднання громад. Закон каже, що послуги треба максимально наближати до людей, а Міністерство проводить реформу на свій лад.

«Постанову, яка має рекомендаційний характер, можна і не виконати. Я не сторонник, щоб закрити лабораторію. Але є контролюючі органи, які можуть нас за це наказувати», - каже Валентина Ільницька.

Після розмови із кореспондентом сайту «Житомир-онлайн» Валентина Ільницька запевнила, що звернеться в управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації, аби зберегти лабораторію. Окрім цього, напише лист в Службу автомобільних доріг області, аби вирішити питання із зруйнованою після ДТП зупинкою.

Чиновники у Тетерівській сільській раді отримують заробітну плату вчасно, а от хворому потрібно терпіти свій біль. Влада вправно підвищує тарифи і ціни, а за турботу про своїх громадян, які її обирають та ще й утримують, забула давно.

Складається враження, що всі реформи, а також кожен новий закон ще більше ускладнюють життя простого українця.

У Тетерівку часто приїздять керівники області, аби поговорити про досягнення нової об’єднаної територіальної громади. Проте, далі звичайної показухи справа не йде. Звіти про успішність об’єднання – порожні слова, якщо на 4,5 тисячі населення не придбали єдиний автомобіль, який зможе швидко домчати до хворого. То яка ж ціна такій децентралізації, нібито запозичену у країнах Європейського Союзу? Геть не віриться, що у навіть у Польщі об’єднана громада живе без автівки для лікаря.

Чи захочуть заради таких перспектив об’єднуватися села і селища у громади і чи будуть вони самодостатніми? Як бачимо, досвід Тетерівки не такий вже зразковий та оптимістичний.

Джерело: http://zhitomir-online.com/2016/11/18/u-teterivci-nemaye-mashyny-dlya-likarya-a-ot-na-chynovnykiv-vytrachayut-naybilshe-v-ukrayini.html
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...