» » Геноцид народу як плата за "незалежність"


Геноцид народу як плата за "незалежність"

13-10-2016, 06:57
Переглядів 989
Міжнародний валютний фонд (МВФ) опублікував меморандум про співпрацю з Україною. Завдяки цьому документу в минулому місяці українська сторона отримала черговий кредитний транш в розмірі одного мільярда доларів. Згідно меморандуму, МФВ в наступному році надасть Україні кредит у розмірі 5,4 мільярда доларів, проте для цього влада повинна виконати взяті на себе зобов'язання. Меморандум підписали президент Петро Порошенко, прем'єр Володимир Гройсман, міністр фінансів Олександр Данилюк і глава Нацбанку Валерія Гонтарєва. Сайт segodnya.ua з'ясував, які зобов'язання взяла на себе Україна і що зміниться вже через кілька місяців.
Переглянути пенсійний вік і ввести жорсткі критерії для пенсіонерів
Кілька днів тому віце-прем'єр-міністр Павло Розенко заявив про те, що пенсійна реформа в Україні намічається в наступному році. Головне нововведення - персональні пенсійні рахунки, на яких будуть акумулюватися гроші "на пенсію". Єдиний соціальний внесок (ЄСВ - 22% від зарплати) як і раніше буде надходити до Пенсійного фонду і розподілятися між діючими пенсіонерами, в той же час додатково від 2 до 7% (з кожним роком ставка буде збільшувати на один відсоток) з зарплати доведеться віддавати в накопичувальну систему. У кожного платника податків молодше 35 років з'явиться свій власний пенсійний рахунок. В кінці вересня міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що МВФ не вимагав від України підвищення пенсійного віку, проте в підписаному меморандумі все-таки згадується необхідність "врегулювання пенсійного віку". "Ми також розробили постійні заходи для економії витрат", - йдеться в меморандумі. Дефіцит в бюджеті Пенсійного фонду (ПФ) в цьому році досяг 145 мільярдів гривень ( "дірка" погашається за рахунок держбюджету). У документі українська сторона уточнює: дефіцит виріс через демографічних тенденцій і скорочення ставки Єдиного соціального внеску (ЄСВ - податок, який формує бюджет Пенсійного фонду). У минулому році українці платили в ПФ 38% від своєї зарплати, в цьому році - всього 22%. Що Порошенко пообіцяв МВФ: 1. поступово врегулювати пенсійний вік (в грудні 2016-го прийняти відповідне законодавство); 2. скоротити перелік тих, хто раніше виходить на пенсію; 3. посилити критерії для отримання мінімальної пенсії; 4. Розробити умови, при яких буде вигідно декларувати фактичні доходи (детінізація зарплати); 5. з 2017-го фінансувати добавки до пенсій з держбюджету, а не ПФ; 6. розширити базу платників ЄСВ; 7. консолідувати законодавство про пенсійну систему (зараз діє 20 законів). "Поки всі вищевказані заходи не будуть прийняті, і пенсійна система не встановилася на стійкій основі, ми будемо утримуватися від введення другого рівня пенсійної системи", - йдеться в меморандумі. Відзначимо, середній вік виходу на пенсію в країнах Європейського союзу - 65 років. Ще в 2010-му році Єврокомісія рекомендувала підвищити пенсійний вік до 70 років. Уже зараз німці отримують пенсію за віком з 67 років. В Європі раніше всього на "заслужений відпочинок" виходять українці, росіяни і білоруси. В Україні з 2011-го року збільшують вік виходу на пенсію жінок (з 55 до 60 років), в Білорусі, за рішенням уряду, чоловіки виходитимуть на пенсію в 63, жінки - в 58 років. У той же час в Росії тільки почали говорити про необхідність підвищувати пенсійний вік. Україна повинна була підготувати пенсійну реформу до кінця грудня минулого року, однак порушила зобов'язання. Як говориться в документі, це пов'язано з тим, що знайти підтримку в суспільстві не вдалося.
Монетизувати субсидії і підвищувати тариф на газ
Як прогнозують в Кабінеті міністрів, вже в цей опалювальний сезон субсидії оформлять 9 мільйонів сімей, а це кожен другий українець. На ці цілі з бюджету виділять близько 80 мільярдів гривень. Крім того, в меморандумі Україна взяла на себе зобов'язання вже в наступному році монетизувати "знижку на комуналку", тобто виплачувати гроші на руки. Якщо сім'я заощадить (використовує менше газу, гарячої води і т.д., ніж передбачено нормами споживання), решту грошей їм видадуть готівкою, витрачати їх можна буде "на свій розсуд". Як зазначає міністр енергетики Ігор Насалик, за опалювальний сезон ця сума може досягти 10 тисяч гривень. При цьому масово вводити монетизацію в Кабміні на даний момент не готові. "Я думаю, що до монетизації субсидій ми сьогодні не готові. Маючи 9 мільйонів господарств, навіть проста операція, відкриття 9 мільйонів додаткових рахунків, я думаю, прекрасно розумієте, скільки це часу просто фізично може зайняти", - пояснив міністр соцполітики Андрій Рева. Що пообіцяли українські «реформатори»: 1. до кінця березня 2017 року монетизувати субсидії; 2. до кінця 2017 року ліквідувати дефіцит "Нафтогазу"; 3. до квітня 2017 року запустити механізм, який дає можливість корегувати тарифи на газ для населення і утримувати поквартальні показники; 4. знижувати норми споживання енергоресурсів до рівня споживання; 5. Розробити ринок газу; 6. тарифи на газ будуть ринковими. Фактично, механізм, який з квітня наступного року дозволить коректувати тарифи на газ, може привести до того, що вже в наступному році блакитне паливо для українців подорожчає на 25-60%. Член Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук пояснює: на даний момент газ Україна закуповує в Європі, а там, за словами експерта, ринок швидко реагує на зміни цін. Дорожчає нафта і вже через кілька тижнів зростає ціна на блакитне паливо в ЄС. В діючому тарифі закладена ціна на імпортний газ 185 доларів, при цьому, як зазначає Юрій Корольчук, для України в наступному році вартість імпортного блакитного палива може вирости до 240-250 доларів. В результаті, як підрахував експерт, економічно обгрунтований тариф на газ зросте на 25-60% (до 8,5-11 тисяч гривень). "Якщо ціна мінімально на 1500 гривень не виросте, це означає тільки одне - ринок і далі регулюється вручну, уряд контролює ціни, і ніякого ринку немає. А цю різницю держава буде покривати з бюджету", - розповідає Юрій Корольчук. Від вартості газу також залежить тариф на опалення і гарячу воду.
Закрити маленькі школи і скорочувати медперсонал
"Ми будемо продовжувати наші зусилля, спрямовані на підвищення ефективності та стандартів в освіті", - йдеться в документі. Що пообіцяли «шоколадники»: 1. закриття маленьких шкіл (оптимізація шкільної мережі); 2. підвищення адресності допомоги студентам; 3. дати більше автономії лікарням; 4. виділяти бюджет не на кількість ліжок, а на надані послуги; 5. знизити до кінця грудня кількість ліжок у лікарнях (ця година 80 ліжок на 10 тисяч населення, буде - 60); 6. разом з кількістю ліжок скоротиться і персонал лікарень.
Приватизація і продаж землі
"Ми будемо ініціювати приватизацію, приймаючи необхідні заходи для забезпечення відкритого і прозорого процесу", - йдеться в документі. Крім приватизації Україна також планує відкрити ринок землі. Що пообіцяли Порошенко з Гройсманом 1. Продати Одеський припортовий завод, "Харківобленерго", "Запоріжжяобленерго", "Миколаївобленерго", "Хмельнцкобленерго", "Тернопільобленерго" до кінця 2016- го і "Центренерго" до кінця 2017 року. Також керівник місії МВФ Рон ван Руден зазначив, що існуючий мораторій на продаж земель унеможливлює повноцінний розвиток сільськогосподарського сектора і використання землі в якості застави для отримання кредитів. "Тому для України важливо рухатися вперед із земельною реформою і внести в парламент нове законодавство, яке дозволить продаж землі", - сказав представник МВФ.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...