» » Садки: прийшов Яромов і заворушив громаду


Садки: прийшов Яромов і заворушив громаду

12-02-2016, 12:49
Переглядів 2682
Після обрання Садківським сільським головою Михайла Яромова громадське життя у Садках та Вигоді значно пожвавішало. Якщо колись сесіся сільради проводилася один раз у три місяці, то за перший квартал свого головування Михайло Валентинович провів уже шість сесій, на яких оперативно вирішувалися актуальні питання з життя громади. Про це він розповів під час зустрічі з головним редактором газети "Сільське життя" Валерієм Івановським та депутатом райради Василем Стахом. Сільський голова запропонував депутатам використати вільні залишки коштів за минулий рік у сумі 930 тисяч гривень на облаштування сіл Садки та Вигода. Причому, для ефективного використання цих коштів, будівельні матеріали працівники сільради хочуть закупити зараз, оскільки, в результаті "шоколадних" "реформ" та діяльності уряду Яценюка, очікується чергове підвищення цін.
На знімку: Садківський сільський голова Михайло Яромов (ліворуч) та головний редактор газети «Сільське життя» Валерій Івановський. Планується зробити ремонт клубу у селі Вигода, де замінити дах, вікна та двері, огородити кладовище із збільшенням його площі на 3,5 гектара, створити паркову зону (бордюри, насадження, лавки) біля будинку культури села Садки зі встановленням там пам'ятного знака до 30-річчя аварії на Чорнобильській АЕС (бо ж Садки - село переселенців з чорнобильської зони), поремонтувати центральну дорогу, облаштувати автобусні зупинки тощо. Садківські депутати навіть прийняли програму по боротьбі з омелою, яка в останні роки стрімко розмножується і знищує дерева. Особливо це помітно на в'їзді в село з траси, де тополі "облапошені" омелою і буяють зеленню посеред зими.
Біля будинку культури у селі переселенців Садках проводяться підготовчі роботи до створення паркової зони та встановлення пам'ятного знака до 30-річчя аварії на Чорнобильській АЕС. Вже вирізано вісімдесят дерев по сільраді, повністю освітлено Садки, до березня планується освітлити й Вигоду. Левову частку роботи працівників сільради зараз займає й оформлення права власності на землю під об'єктами громади, оскільки це гальмує процес залучення коштів на їхні облаштування чи реконструкцію. Сільський голова М. Яромов, який сім років у свій час очолював СТОВ "Садки", відразу взявся за амбітний проект - завершення реконструкції садківського дитсадка "Ластівка", для чого потрібно ще 3,826 мільйона гривень. Він оформив відповідні документи для отримання 90% цих коштів з Державного фонду регіонального розвитку, яким опікується Мінрегіонбуд, а решту суми має виділити сільрада зі свого бюджету. Поки що в області це питання нібито вирішено, а от чи виділить ці гроші Київ - побачимо. В усякому випадку батьки восьми десятків діток, які хочуть, щоб функціонував ДНЗ, дуже сподіваються на позитивне вирішення цього питання. То ж, як бачимо, весною на території Садківської сільради очікується чимало позитивних змін, бо сільський голова стрімко взявся за роботу і "ворушить" всю громаду, а тому результат обов'язково буде. Варто також додати, що завдяки зусиллям головного редактора газети "Сільське життя" Валерія Івановського дана Садківська сільрада з громадою збережена і не приєднана до "резервації", що намагалися зробити "шоколадники". І, як бачимо, справа тут не в "добровільно-примусовому" приєднанні, а, багато в чому, в особистостях, які очолюють місцеві громади. І досвід Садківської сільради доводить, й при нинішньому адміністративному устрої ще є чимало резервів для покращення ситуації.
М.Яромов з депутатом Житомирської районної ради Василем Стахом.
Наш кор. dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...