» » Лісова охорона серед ночі шукала «чорних» лісорубів


Лісова охорона серед ночі шукала «чорних» лісорубів

15-02-2020, 06:51
Переглядів 197
Лісова охорона  серед ночі шукала «чорних» лісорубів
Уніч на 11 лютого мобільна рейдова бригада державного підприємства «Житомирське лісове господарство» на території Новозаводського лісництва виявила незаконне рубання . В лісовому масиві зловмисники самовільно зрізали та вивезли 5 дерев сосни загальним об'ємом понад 11 кубічних метрів.

Сліди протектора транспортного засобу, яким, ймовірно, була вивезена деревина, привели лісову охорону до одного з домогосподарств села Новий Завод, на якому розміщена приватна пилорама.

Лісівники відразу ж викликали чергову оперативну групу поліції. На території вищезазначеної пилорами було виявлено 11 колод породи сосна, довжиною близько 6 метрів кожна, зрізи комльових частин яких співпадають із пеньками, виявленими на місці лісопорушення.

Наразі ведуться слідчі дії. Шкода, заподіяна лісу вищезазначеним фактом лісопорушення, складає понад 73 тисячі гривень.

Варто зазначити, що від середини січня за дорученням Прем'єр-міністра України державна лісова охорона області проводить спільні із силовиками заходи з попередження та виявлення незаконних порубок у лісах.

Відтак щоденно на патрулювання лісів виїжджає понад 3 десятки рейдових груп, в складі яких 2 сотні осіб, в тому числі 35-40 працівників поліції.

Від початку року ними виявлено 13 фактів незаконних рубань, особливо в північних районах області, загальним обсягом 103 кубічних метри. Порушники заподіяли лісу шкоди на загальну суму понад 800 тисяч гривень.

На порушників складено 21 адміністративний протокол, в тому числі 8 – щодо незаконних рубань. За 7 фактами – матеріали передано до правоохороних органів.

На сьогодні порушниками відшкодовано 16 тисяч гривень шкоди та сплачено майже 8 тисяч гривень штрафів.

Нагадаємо, що кількома тижнями раніше на лісову охорону Лугинського держлісгоспу, коли та намагалася затримати лісопорушників, було здійснено напад невідомих осіб в балаклавах, які застосували до лісових охоронців світло-шумові гранати.

Наталія Горай,
прес-служба Житомирського ОУЛМГ
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...