Сільске життя > Друк > Нова посада – нові завдання, які потрібно вирішувати
Сільске життя > Головна, Новини > Нова посада – нові завдання, які потрібно вирішувати

Нова посада – нові завдання, які потрібно вирішувати


11-01-2022, 11:24. Автор: silske
Нова посада – нові завдання,  які потрібно вирішувати
Нова посада – нові завдання, які потрібно вирішувати

Новогуйвинська селищна рада й раніше була найбільшою на Житомирщині, а після приєднання до неї у 2020 році й кількох сільських рад бердичівського напрямку колишнього Житомирського району, новоутворена громада стала ще більшою. Тому життя цього територіального утворення та діяльність його влади – знаходиться в зоні постійної уваги редакції газети «Сільське життя», яка вірою й правдою служить мешканцям Житомирського району вже більше 80-ти років.

От і призначення нового заступника Новогуйвинського селищного голови Віталія Сороки не пройшло поза межами нашої уваги. Днями з ним зустрівся наш кореспондент і мав з ним відверту розмову про стан справ на території Новогуйвинської селищної ради та про погляди нового посадовця на подальший їхній розвиток.- Віталію Анатолійовичу, донедавна ми знали вас як депутата обласної ради та бізнесмена. Як ви стали заступником голови Новогуйвинської селищної ради?

- Ця подія у моєму житті стала досить несподіваною. Але коли до мене звернулися депутати селищної ради різних політичних сил з пропозицією очолити в громаді дуже важливий напрямок роботи на посаді заступника керівника, я обміркував усе і погодився. Звичайно, перекваліфікуватися з бізнесмена на посадовця місцевого самоврядування непросто, проте ці види діяльності єднає одна спільна риса – потрібен позитивний результат. І, гадаю, що наробки на попередній роботі будуть мені доречними на новій посаді.


- Після прийняття на сесії рішення депутатами селищної ради 19 листопада 2021 року про ваше призначення заступником голови ради, який напрямок роботи закріпили за вами?

- Я відповідаю за роботу житлово-комунального господарства громади, за будівництво, земельні питання, освіту, медицину тощо. Фактично під моєю орудою опинилися всі види діяльності селищної ради, окрім культури та спорту.


- Що ж, судячи з відомих у минулі роки проблем з ЖКГ у Новогуйвинському та Озерному, про які сповіщала й наша газета, спадок дістався вам нелегкий. І все ж, які у вас перші враження від стану житлово-господарського господарства громади?

- Не хочу сказати, що це господарство у вкрай критичному становищі, але потрібно докласти ще чимало зусиль для покращення ситуації. І теплопостачання, і газопостачання, і водопостачання, і водовідведення населених пунктів потребують постійної уваги. До того ж, як виявилося, ще й чимало об’єктів ЖКГ ще не знаходяться на балансі селищної ради, а тому не можуть бути профінансовані, та й важко говорити про якийсь цілеспрямований розвиток за відсутності генерального плану. Гадаю, проведений конкурс на посаду архітектора допоможе зрушити цю справу з місця. Тобто роботи дуже багато і зараз навіть не вистачає робочого дня, щоб вирішити всі нагальні питання.


- Віталію Анатолійовичу, здавна у Новогуйвинській селищній раді дуже болючим було питання із оплатою населенням послуг за житлово-комунальні послуги. Яка ситуація зараз?

- Так, у зимову пору року дане питання стає пріоритетним. На жаль, щорічно у даний період виникає дефіцит між існуючими тарифами та платоспроможністю споживачів послуг. І цього року гостро постало питання про покриття боргу за постачання газу. Мені приємно, що для вирішення цього питання вдалося до бюджету селищної ради долучити 14,86 млн. грн. – як погашення заборгованості з різниці в тарифах, що підлягають урегулюванню згідно із законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачаючих та теплогенеруючих організацій та підприємств».

Для залучення цих коштів був дуже стислий термін, а суми, що виділив уряд для потреб громад області не вистачало на всіх, а тому потрібно було діяти дуже оперативно. Нам вдалося протягом трьох днів підготувати всі необхідні документи, провести засідання депутатських комісій і сесію та прийняти відповідне рішення. А щоб відкрити відповідні рахунки довелося звернутися за допомогою до колег-депутатів з обласної ради. Так вдалося уникнути відключення нас від газопостачання. І це я вважаю своїм першим суттєвим здобутком на новій посаді.

Щодо нагального питання з теплопостачання взагалі у громаді, то проблем тут у нас немає. Все працює належним чином. Хоча вже зараз ми складаємо плани на модернізацію та ремонт тепломережі та інших інженерних мереж на літній період експлуатації.


- Здавна у селищі Новогуйвинському існувала проблема з водопостачанням. Як воно зараз?

- Для вирішення цього питання були залучені спеціалісти з метою дослідження придатності води. Вони вивчають свердловини у селищі Новогуйвинському. Тому, можливо, незабаром ми розглянемо варіант відключення від міської мережі водопостачання та використання власних свердловин. Наступним кроком буде вирішення питання очищення води з мережі у Троянові.


- Віталію Анатолійовичу, а яке ваше враження від стану освіти в громаді?


– Скажу так: рівнем освіти школярів та рівнем кваліфікації вчителів я задоволений. А от матеріально-технічне забезпечення закладів освіти ще потребує вдосконалення. Навіть у таких населених пунктах як Новогуйвинське та Озерне можна щось покращити, бо, як кажуть, багато не буває достатньо. А от у деяких селах є проблеми над встановленням вікон у закладах освіти, існує дефіцит зі спортивним інвентарем тощо. І це при тому, що у бюджеті селищної ради витрати на освіту складають 70 відсотків. То ж тут є ще над чим працювати.

Напередодні новорічних свят, в рамках проєкту «Ноутбук — кожному вчителю» педагоги Новогуйвинської ОТГ отримали ноутбуки, які є невід’ємним атрибутом сучасного навчання. Це дасть змогу покращити освітній процес, зробити його сучасним та зручним. Техніка оснащена всім необхідним для дистанційної роботи вчителя.

Комп’ютерне обладнання закуплено за кошти державного та місцевого бюджетів.


- А як з дитячими садками?

- І заклади дошкільної освіти потребують втручання місцевої влади. Постійно з часом виникає необхідність у ремонті приміщень, опаленням, реконструкції котелень тощо. Якщо ж, зокрема, взяти дитячі заклади у Новогуйвинському та Озерному, то рівень виховання дошкільнят тут на досить високому рівні. Але в Озернянському ЗДО, наприклад, потрібно провести термосанацію, замінити систему опалення з переходом на індивідувальне опалення, що покращить рівень постачання тепла до закладу, а також значно здешевить фінансові витрати на цей процес. До речі, на термосанацію ми будемо подавати всі заклади освіти громади і вже найближчим часом вони будуть залучені до державної програми.


- Медицина громади також у полі вашої посадової уваги?


- Так. Мені приємно, що нещодавно у цьому напрямі сталася визначна подія – 17 грудня відкрито нову сучасну амбулаторію загальної практики сімейної медицини в с. Сінгури. Цей об’єкт збудовано за поданням нашої громади за кошти обласного бюджету і навіть із залученням депутатських коштів обласної ради. Водночас я вбачаю за необхідне у цьому закладі все ж осучаснити медичне обладнання. Для цього будемо використовувати власні можливості.

Над покращенням стану медичного забезпечення мешканців громади ми працюватимемо постійно. А зоною особливої уваги тут, звичайно, є колишня лікарня Житомирського району, яка зараз також входить до нашого складу. Це великий медичний заклад, для нормального функціонування якого потрібно приділяти багато уваги. Ми й надалі будемо вирішувати питання, що виникають. Бо ж, охорона здоров’я населення – пріоритет у нашій роботі.


- Віталію Анатолійовичу, як, на ваше враження, працюють старости на місцях, адже вони по суті замінили колишні сільські ради, що мали великі повноваження і значний кадровий склад?

- Абсолютно з усіма старостами у мене склалися нормальні відносини, ми з ними знаходимося у постійному зв’язку, вирішуємо всі нагальні питання – від поточного ремонту доріг до заміни лампочок освітлення. Я вважаю, що всі старости нашої громади відповідають займаним посадам і повністю контролюють ситуацію, що існує у їхніх населених пунктах.


- Як ви співпрацюєте з депутатами селищної ради під час реалізації своїх посадових повноважень?

– Ми постійно в контакті, для обговорення нагальних питань проводимо круглі столи, засідання постійних комісій, виносимо актуальні питання на пленарні засідання сесій тощо. Тобто ми спільно працюємо над покращенням життя в громаді. Ось буквально на днях ми на першому поверсі будівлі селищної ради відкриємо ЦНАП (центр надання адміністративних послуг), то ж жителі громади отримають можливість вирішувати багато юридичних питань тут, на місці, а не виїжджати для цього до Житомира.


– Які з нагальних питань будуть у вашому пріоритеті найближчим часом?

- Насамперед планується капітальний ремонт дороги на вулиці Авіаційній у селищі Озерному протяжністю 1,1 кілометра за кошти з обласного бюджету.
Болючим є й питання поховання померлих жителів Озерного на кладовищі у с. Скоморохи Станишівської громади. Сьогодні родичі померлих змушені оплачувати місце на цвинтарі. Зараз плануються перемовини щодо передачі землі під кладовище, що дасть змогу вирішити це питання.

У подальшому я також намагатимуся долучати кошти обласного бюджету для покращення життя мешканців нашої громади. До речі, що стосується Озерного, то ми плануємо все ж завершити багаторічний процес передачі майна громаді з балансу міністерства оборони.

Хочу додати, що фінансовий, майновий та земельний ресурс Новогуйвинської селищної ради дуже великий, але його потрібно розумно використати для наповнення бюджету та в інтересах громади. Гадаю, що разом з депутатським корпусом, з управлінцями громади ми будемо його вирішувати успішно. Для реалізації таких задумів, я, зокрема, вважаю за потрібне, щоб всі підприємства, що працюють на нашій території, юридично зареєструвалися у нас. Це значно підвищить надходження до селищного бюджету за рахунок податку з доходу фізичних осіб та інших податків та зборів. З цією метою ми обов’язково проведемо інвентаризацію всіх підприємств, що працюють на нашій території. Впевнений, що здійснення всіх задумів значно покращить ситуацію в громаді.

Користуючись нагодою, хочу привітати колег та земляків з Новим роком та Різдвом Христовим і побажати всіляких гараздів. Хай всім щастить!
Як депутат обласної ради я привітав діточок працівників комунальних підприємств, педагогів,медиків, військових, а також школярів 1-4 класів новорічними подарунками. Намагатимуся це робити й надалі. Якщо у мешканців громади виникне потреба звернутися до мене, як депутата обласної ради, то вони можуть зателефонувати за номером громадської приймальні – 097 298-59-20.


- Дякую за розмову.

Сергій ЮРЧЕНКО


Нова посада – нові завдання,  які потрібно вирішувати
Нова посада – нові завдання,  які потрібно вирішувати
Нова посада – нові завдання,  які потрібно вирішувати
dle
Вернуться назад