Сільске життя > Друк > Недостовірну інформацію доведеться спростовувати
Сільске життя > Головна, Новини > Недостовірну інформацію доведеться спростовувати

Недостовірну інформацію доведеться спростовувати


10-09-2020, 08:05. Автор: silske
Недостовірну інформацію доведеться спростовувати
Читачі газети "Сільське життя" добре пам'ятають, депутат Глибочицької сільради від Гадзинки В.Шпаківський 30 березня поточного року виступив у Фейсбуці на сторінці "Діємо разом" з "сенсаційним повідомленням". Анонсуючи дане відео, пан депутат навіть заявив: "Недоцільне використання бюджетних коштів". Побачивши ті платежі, які здійснює Глибочицька сільська рада в період карантину, у нас просто "коси дибом" стали".

Після ознайомлення з цим відеозверненням, редакція газети "Сільське життя" 10 квітня 2020 року змушена була надрукувати матеріал, який ми повторюємо, щоб показати хронологію подій у даній справі. Нагадаємо, що дана публікація була розміщена й на сайті silske.org за посиланням "Чи є "клепка" в голові у депутата?

Після тієї публікації пан Шпаківський перед редакцією газети "Сільське життя" не вибачився. Більше того, у своєму черговому "відеозверненні" у Фейсбуці від 1.06.20 р., де тональність гадзинського "правдолюба" була вже зовсім іншою, він висловлював думку, що виправдовуватися та вибачатися йому немає за що.
Проте й тут депутат сільради з Гадзинки проявив свою непослідовність, бо вже 16.06.20 р. подав до суду заперечення на відповіді на відзив, зміст якого можна трактувати як виправдовування.

Мова йде про Житомирський районний суд, куди Глибочицька сільрада подала позов про захист честі, гідності та ділової репутації, а редакція газети "Сільське життя" погодилася виступати у цьому процесі у якості третьої особи.

До речі, у тому "відеозверненні" на сторінці "Діємо разом" 1 червня, пан Шпаківський звернувся й до Глибочицького сільського голови: подивіться, мовляв, на свою "велику команду", там ніхто вам правди не скаже (звичайно, мається на увазі, що право на правду пан депутат залишає лише за собою?), а також "проїхався" по юристам сільради, які, нібито, "навіть грамотно позовну заяву скласти не можуть".

Але час довів неправдивість й цієї заяви Шпаківського - юристи сільради виявилися навіть дуже компетентними, оскільки 31 серпня Житомирський районний суд виніс таке рішення:

"Визнати НЕДОСТОВІРНОЮ та такою, що порушує немайнові права Глибочицької сільської ради, нанесла шкоди її ділової репутації, відеоінформація, розповсюджена Шпаківським Віталієм Станіславовичем 30 березня 2020 року на сторінці відповідача у загальнодоступній соціальній мережі "Fасебоок" у групі "Діємо разом": "Глибочицька сільська рада замовила і розмістила у газеті "Сільське життя" одну статтю за 81 500, 00 гривень…"

Зобов'язати Шпаківського В. С. СПРОСТУВАТИ поширену відносно Глибочицької сільської ради НЕДОСТОВІРНУ ІНФОРМАЦІЮ шляхом озвучення Шпаківським В. С. у загальнодоступній соціальній мережі "Fасеbоок" у групі "Діємо разом" тексту наступного змісту: "30 березня 2020 року у загальнодоступній соціальній мережі "Fасеbоок" у групі "Діємо разом" мною, Шпаківським Віталієм Станіславовичем, озвучувались СВІДОМО НЕДОСТОВІРНІ та НЕПРАВДИВІ ВІДОМОСТІ відносно Глибочицької сільської ради, а саме те, що замовлено і розміщено у газеті "Сільське життя" одну статтю за 81 500, 00 гривень...

Стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір в розмірі 1 681, 60 грн."


На час написання даної публікації було невідомо, чи подав Шпаківський апеляційну скаргу? Якщо він це зробив, то пан депутат змушений буде, скоріш за все, все одно спростовувати поширену недостовірну інформацію - лише через деякий час.

При цьому варто зазначити, що вибачитися перед редакцією газети, що є "літописом району" вже протягом 80 років, і визнати свою брехню, гадзинський "викривач правди" не наважився.

Так порядні люди не чинять. Всі ми маємо право на помилку. Головне при цьому, як кожен з нас реагує на це. Якщо людина визнає свою помилку і публічно вибачається, то це, дійсно, позиція, що заслуговує на повагу серед земляків та колег.

Бо ж тоді стає зрозумілим, що вона не корчить з себе "велике цабе" і у будь-якій ситуації можна сподіватися на те, що їй можна довести свою правоту і спілкуватися на рівних, а не за принципом: я - начальник, ти - дурень.

Особливо це важливо напередодні виборів до місцевих рад, де мандат депутата чи навіть посада сільського голови, потребують демонстрації зовсім інших людських рис. Зовсім не таких, які продемонстрував пан депутат у відносинах з редакцією газети, сільською радою та своїми виборцями. Хочеться сподіватися, що вони під час голосування нададуть цьому належну оцінку.

Богдан Стріха

На фото - пан Шпаківський. Фото з Фейсбуку.

dle
Вернуться назад