Сільске життя > Друк > Станишівська «резервація»: вибори наближаються, фальсифікації почалися
Сільске життя > Головна, Новини > Станишівська «резервація»: вибори наближаються, фальсифікації почалися

Станишівська «резервація»: вибори наближаються, фальсифікації почалися


13-12-2016, 20:18. Автор: ivanovskiy2013
Станишівська «резервація»: вибори наближаються, фальсифікації почалися

18 грудня відбудуться вибори сільського голови та депутатів ради незаконно створеної Станишівської громади, що утворюється владою на уламках Зарічанської, Станишівської, Пісківської, Луківської, Ліщинської та Туровецької сільрад, які 31 грудня ліквідовуються.

Як відомо, на посаду очільника громади зареєструвалося 10 кандидатів.

Найбільш активно ведуть передвиборчу агітацію троє з них: нинішній станишівський голова Ю.Матвійчук, зарічанський бізнесмен В.Сорока та депутат райради від «Свободи», головний спеціаліст апарату райради С.Уницький.

За інформацією з різних джерел, Матвійчука підтримують обласна та районна адміністрації, житомирській бізнесмени, у яких серйозні наміри відносно прилеглих до Житомира земель, а також місцевий осередок Блоку Порошенка, хоча кандидат претендує на посаду голови в якості «самовисуванця».
В.Сорока, власник будівельного маркету, що розташований на бердичівській трасі поблизу повороту на Зарічани, проводить найбільш потужну передвиборчу кампанію, як у засобах масової інформації, так і в організації масових заходів у населених пунктах.

С.Уницький має найбільш кваліфіковану передвиборчу команду, яка, добре знаючи територію та виборців цього округу, проводить доволі ефективну роз’яснювальну роботу серед електорату. Його підтримує справжній «зубр» виборів до місцевих рад – голова райради С.Крутій, а також про свою підтримку цієї кандидатури публічно оголосив й голова фракції чорнобильців у райраді В.Стах, який є й помічником народного депутата В.Развадовського.

Не так ефектно, як його конкуренти, веде передвиборчу роботу ще один кандидат на посаду Станишівського голови – зарічанський голова В.Ткачук. Проте під час останніх місцевих виборів він отримав відтримку 715 виборців у Зарічанах, що є серйозною цифрою у нинішніх умовах для перемоги на виборах. Якщо у селах ще 5-ти сільрад він добере хоча б три сотні голосів – то перемога буде у нього в кишені.

Він це розуміє і саме тому останнім часом розпочав агітаційну роботу в інших селах округу.

При цьому серед авторитетних людей району ходять розмови про те, що обласна влада, яка зацікавлена у перемозі свого ставленика Матвійчука, використовуючи силові структури у якості інструментів примусу (бо є за що?), все ж змусила Ткачука та Матвійчука піти на домовленість: хто б з них не переміг, той іншого бере до себе на посаду заступника.

Враховуючи це, можна сказати, що житомирські бізнесмени та обласне керівництво, щоб перестрахуватися, а також (для реалізації своїх подальших планів) домогтися обрання у «резервації» свого «кишенькового» голови, поклали «яйця у два кошика».

Поки що про суттєві порушення закону про вибори конкурентами не заявив ніхто з кандидатів. Лише у Станишівці виникло непорозуміння між Матвійчуком та Сорокою стосовно засипки ями з калюжею на вуличній дорозі. А у Зарічанах місцеві депутати відмовляються розглядати питання виділення коштів з бюджету на ремонт дороги на сільській вулиці, бо вважають, що голова В.Ткачук використає це у якості агітації за свою персону на виборах голови «резервації».

Дещо іншою виглядає ситуація з обранням 26 депутатів ради майбутньої «резервації». Тут зареєстровано 186 претендентів і підкуп виборців набирає обертів.

Так, з найбільш віддаленої Туровецької сільради надходить інформація про фальсифікації. Так, мова йде про те, що, нібито, представник «Самоп-чі» розносить по 200 гривень за кожний майбутній голос на виборах 18 грудня. Інші розповідають, що очільник місцевої громади ходить разом з секретарем з «гречкою» і агітує віддати свій голос саме за останню.

І взагалі, вибори у туровецькій сільраді є унікальними. Там на 5 сіл зареєстровано 230 виборців, з яких на голосування приходить десь 120 чоловік. У Туровці висунуто 9 кандидатів на депутатський мандат, з яких лише три є основними претендентами. Враховуючи таку розстановку сил можна сказати, що тут може перемогти той, хто набере лише три десятки голосів.

Завдання нібито легке, але й, водночас, складне, бо невідомо, хто й чим перекупить цю кількість голосів в останню мить.

Ось такі останні новини зі станишівського «фронту» боротьби за владу у новоствореній «резервації». Чим все закінчиться – дізнаємося вже згодом.
Будьте з нами, передплачуйте «Сільське життя» - до 25 грудня.


Тарас Надійний dle
Вернуться назад