» » Готується чергове "добровільне" об'єднання?


Готується чергове "добровільне" об'єднання?

15-09-2021, 11:05
Переглядів 576
Готується чергове "добровільне" об'єднання?
В Україні існує така собі організація як Житомирське регіональне відділення Асоціації міст України. Звичайно ж, працює на гроші іноземних фондів. Вона була, і є, "соловйом" так званої "децентралізації", проти якої вже сім років виступає редакція "Сільського життя". І от не пройшло багато часу після "доленосної" "реформи", як "соловей" почав "хрипіти" по-іншому":

Останнім часом ширяться міфи про насильницьке об'єднання чи роз'єднання громад на підставі начебто їх неспроможності.

Щоб розвіяти ці міфи, Житомирське РВ АМУ пропонує ознайомитися з фаховим коментарем народного депутата України, Голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування ... Віталія Безгіна.

«1. Наразі не існує законодавчих інструментів для об'єднання/роз'єднання/ліквідації громад. Є урядовий законопроект #4664, який буде презентований публічно 20 вересня, а далі буде розглянутий комітетом.

2. Тези про неспроможність громад не мають під собою нічого, бо наразі нема єдиного підходу щодо визначення спроможності в динаміці та невідворотних показників. Що стосується проблем з фінансовими показниками, то я бачу 3 ключові причини:

• делеговані повноваження, що не покриваються відповідним фінансовим забезпеченням,

• неефективний менеджмент та роздмухування видатків на утримання апарату (чиновників - ред.),

• пандемія (і пандемію сюди приплів - ред.).

Жодна з цих причин не може бути підставою для ліквідації громади чи зміни її конфігурації.

3. Хочу щоб громади знали, що наш комітет не дозволить ніяких дій на кшталт "не по закону, а в насильницький спосіб" (а раніше чому мовчали? - ред.), щоб там не заявляли певні представники регіональної влади, та буде захищати місцеве самоврядування та державницькі (законні) позиції».Від редакції. Дана заява - ще одне свідчення провалу "децентралізації". А щоб не було реальних доказів цього, то "реформатори" не розробили механізму розрахунку визначення фінансової спроможності громад.

А немає механізму, то й "немає" неспроможних громад. Хоча в реальності більшість силоміць "зліплених" "резервацій" є неспроможними, і у багатьох витрати на утримання численних чиновників сягають до 90% бюджету.

Отож, впевнений рух "до Європи" продовжується... Слава Зеленському!!!

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...