» » Сюрприз влади житомирських бізнесменів до ювілею "незалежності" - у річку Тетерів уже скинуто десятки тисяч тонн лайна


Сюрприз влади житомирських бізнесменів до ювілею "незалежності" - у річку Тетерів уже скинуто десятки тисяч тонн лайна

12-08-2021, 06:38
Переглядів 444
Сюрприз влади житомирських бізнесменів до  ювілею "незалежності" - у річку Тетерів уже  скинуто  десятки тисяч тонн лайна
Житомир знову прославився на всю Україну. Річ у тім, що пізно ввечері 6 серпня на вулиці І. Гонти сталася аварія, наслідки якої поки що не встановлені. Аварія сталася на території (у приміщенні) каналізаційно-насосного колектора, який відкачує значну кількість «водовідведення» з усіх районів Житомира. Про це повідомив сайт subota.online.

Якщо відвертіше, то всі продукти життєдіяльності міста( а це використана вода і фекалії) перекочовують через колектор на очисні споруди. Лише зараз, коли про аварію почали говорити у кожній житомирській квартирі, стає зрозуміло, наскільки важливим для Житомира був ( і є) той злощасний колектор, машинний зал якого із насосами та двигунами виявився затопленим на рівень 4-х метрів.

Для порівняння скажемо про те, що забруднення річки Хомори Понінківською паперовою фабрикою, яке траплялося у минулі роки, у порівнянні із нинішньою аварією у Житомирі, є звичайним і лише невеликим недоліком, хоча наслідки забруднення Хомори на другий – третій день відчувають жителі Баранівки і Новограда–Волинського, які знаходяться за 30–50 кілометрів від місця скидів нечистот.

У Житомирі лише за одну ніч 7 серпня у Тетерів потрапило до 7 тисяч тонн нечистот. У суботу, у неділю і навіть у понеділок (тобто, 8 і 9 серпня) нечистоти із усього Житомира продовжували забруднювати води Тетерева. Власне кажучи, відтепер Тетерів у районі паперової фабрики, після потрапляння у русло біля 80 тисяч (!) тонн фекалій, мало нагадує колишню річку. Вже 9 серпня запахи і сморід від водяного плеса Тетерева турбує жителів Глибочицької, Харитонівської та Коростишівської ОТГ. Поки пишуться ці рядки, житомирські фекалії допливуть і до Радомишля.

Що відбувається у Житомирі? Поки що йде процес ліквідації аварії чи то – техногенної катастрофи. Як завжди, комунальники виявилися неготовими до найгіршого.

Замість затоплених чи «замочених» електродвигунів мали б запрацювати запасні, які зберігаються в НЗ на випадок аварії. На все і про все – всього 7–8 годин. Натомість, після ночі під п'ятницю, минуло ще дві ночі, а двигуни та насоси не встановлені.

Це означає, що мінімум 10-12 тисяч тонн ЛАЙНА щодня потрапляє від житлового сектора Житомира до річки Тетерів.

9 серпня виявилося, що запасних і потрібних двигунів у резерві водоканалу не було. Щось було, але не те, що треба. Щось не підходило, не співпадало, чогось не вистачало. За словами заступника мера Житомира Сергія Кондратюка, комунальникам із водоканалу не вистачило 30 діб для оновлення устаткування каналізаційного колектора.

Тепер за всі «недоліки» і за те, «чого і кому не вистачило», хтось має понести відповідальність. Хто саме?

Депутати Житомирської міськради під час позачергової сесії 9 серпня вирішили створити комісію і провести службове розслідування. Нарешті своє слово має сказати Наглядова рада, що працює на підприємстві.

Коли це буде – не зовсім зрозуміло. Швидше за все, у найближчий тиждень влада міста Житомира буде вирішувати не лише питання щодо відновлення роботи каналізаційного колектора на вулиці Івана Гонти. Куди важливішим завданням стане пошук винуватих.

Навіть, якщо й відомо, що найбільша провина та відповідальність за те, що сталося, стосується директора «Житомирводоканалу» Андрія Нікітіна, то це не означає, що того одразу ж звільнять із посади. Як завжди, шукатимуть «стрілочника», або, якщо по сучасному – такого собі Цапа–відбувайла. Когось все ж таки звільнять. А далі? Візьмуться за відновлення рибного потенціалу річки Тетерів?


x x x x x x x x x

Пізно увечері 6 серпня в Житомирі внаслідок аварії на колекторі головної насосної станції (діаметром 800 мм) майже 7 тисяч куб. метрів неочищених стічних вод потрапило у річку Тетерів.

Протягом наступної ночі аварійні бригади КП «Житомирводоканал», територіальних підрозділів ГУ ДСНС України в Житомирській області та інших служб відкачували воду з машинної зали головної каналізаційної насосної станції. Однак дотепер роботи з ліквідації аварійної ситуації ще тривають, а скидання неочищених стоків у річку, на жаль, продовжується. Як наслідок надзвичайної ситуації, нижче від місця потрапляння нечистот уздовж русла річки зафіксовано загибель риби.

У зв’язку з надзвичайною ситуацією 9 серпня терміново було скликано позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Житомирської районної державної адміністрації, яке провів голова РДА Юрій Денисовець.

Рішенням комісії рекомендовано органу місцевого самоврядування вжити всіх можливих заходів для припинення скидання неочищених стічних вод до водотоку Тетерева, здійснювати періодичний контроль якості річкової води на вміст кисню та вживати заходів щодо його підвищення.

Управлінню Державного агентства рибного господарства у Житомирській області комісія рекомендувала посилити контроль за виловом риби в районі надзвичайної ситуації та організувати заходи для прибирання загиблої риби у місцях її скупчення.

Попереджаємо жителів населених пунктів, розташованих уздовж русла річки Тетерів, рибалок та відпочивальників про необхідність тимчасово обмежити користування річковою водою (купатися, напувати тварин, виловлювати рибу тощо), аби не завдати шкоди здоров’ю внаслідок забрудненої води.


х х х х х х х х х х

А у той час, коли, через бездарність житомирської міської влади та її структурних підрозділів, річка Тетерів вперше у своїй історії заливається такою кількістю лайна, що призвело до екологічної катастрофи, сайт Житомирської міської ради бравурно сповіщає:


На майдані Соборному у Житомирі встановили 50-метровий флагшток до 30-річчя Незалежності України.

Вага конструкції - 11,5 тонн. Висота – 50 метрів.

Новий вигляд матиме і сквер на майдані Соборному. Наразі тут проводяться роботи з облаштування прилеглої території та озеленення. Загальна площа благоустрою - 3 868 кв.м.

23 серпня, у День Державного Прапору України, на флагштоці замайорить синьо-жовтий прапор. Розмір стягу – 14 на 8 метрів.

А ще сайт Житомирської міськради, під час екологічної катастрофи на річці Тетерів, радісно повідомив та запросив на авіасвято «KOROLОV AVIA FEST» 14-15 серпня на території аеропорту. Мало того, що це звучить цинічно під час аварії на водоканалі та епідемії коронавірусу, то ще ж жителям Смоківки ці два дні будуть справжнім жахом - над їхніми головами "повітряні аси" на чолі з мером Сухомлиним будуть "дирчати" цілих два дні, лякаючи дітей, домашніх тварин та піднімаючи тиск людям старшого віку.

Так і хочеться запитати: коли припиниться цей дурдом в Україні? Коли до влади прийдуть нормальні люди? Як бачимо, 30 років для цього виявилося мало. Але чому дивуватися: який народ, така і влада...

Підготував Тарас СРІБЛЯСТИЙ
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...