» » 19 січня - Водохреща


19 січня - Водохреща

18-01-2021, 08:45
Переглядів 276
19 січня - Водохреща
19 січня православні християни відзначають велике свято - Хрещення Господнє. Святкування встановлено на честь того дня, коли Іван Хреститель хрестив у річці Йордан тридцятирічного Ісуса Христа. Під час обряду на Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голуба, і в цей же час небесний голос вимовив: «Це Мій улюблений Син, в якому моє благовоління».
19 січня - Водохреща

Від цієї події пішла друга назва свята - Богоявлення (тобто Бог одночасно з'явився у всіх трьох іпостасях).

Щоб правильно відзначити це свято, перш за все треба відвідати церковні богослужіння - ранкову і вечірню служби 18 січня, святкову літургію 19 січня.

Напередодні свята необхідно витримати одноденний строгий піст.

19 січня після ранкової церковної служби проводиться «ходіння на Йордань» і водосвяття. Господь зійшов у річку Йордан і взяв на себе тяжкості гріхів і смерті, тим самим зробив воду стихією життя.

Отримавши від Бога особливу благодатну силу, вода в цей день наділена здатністю очищати людину, удосконалювати її і відроджувати до нового життя.
У день Хрещення в будь-якому джерелі, будь то море або мала річечка, вода набуває небувалу цілющу силу, вона здатна підняти на ноги навіть смертельно хвору людину. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми і будинки. Хрещенській воді приписують здатність очищати і лікувати хвороби тіла і душі, змивати накопичений емоційний та психологічний негатив.

За народним повір'ями, хто в цей день першим набере цілющу воду з криниці чи ополонки на річці, той весь рік хворіти не буде.

Набирають її тільки в чистий посуд, допустимо використовувати скляні та пластикові пляшки, але не з-під алкоголю. Не варто набирати святу воду відрами, буде досить декількох літрів.

Це - дуже сильна вода, з плином часу вона не псується і не втрачає своїх цілющих властивостей.

По поверненні з церкви святою водою необхідно окропити житло і всі господарські споруди, дати випити членам сім'ї і напоїти домашню худобу.
Воду, що залишилася, треба дбайливо зберігати в чистому місці, бажано поблизу ікон. Але зберігати - це не означає поставити і забути про неї.
Кожна віруюча людина повинна щодня вранці випивати натщесерце пару ковтків освяченої води.
19 січня - Водохреща


Щоб її вистачило на весь рік, поступають наступним чином:

1. Наберіть в чистий посуд (пляшки, графин або глечик) джерельної або водопровідної відстояної води.

2. Зверху налийте ложку освяченої води. Тепер вся набрана в посудину вода стає такою ж сильною і цілющою. Недарма кажуть: «Крапля Хрещенської води і море святить».

3. Пийте таку водичку щоранку, читаючи перед цим спеціальну Молитву на прийняття просфори і святої води.


Свято Хрещення в Україні свідчить про закінчення святкування Різдвяних святок. У цей день священики освячують воду, яка після набуває цілющих властивостей, що зберігаються роками. Така вода вважається джерелом людського життя і прирівнюється до кращих ліків від будь-яких недуг.

Одна з давніх традицій на свято Хрещення - купання в ополонці. Воно надає людині безліч, як духовних, так і фізичних сил. Занурюючись три рази з головою в воду і вимовляючи слова "В ім'я Отця, Сина і Святого Духа", людина змиває з себе всі тяготи і гріхи за прожитий рік, тим самим оздоровлюючи організм.


З цим обрядом пов'язано прикмети:

- якщо викупатися в ополонці і піти свататися до нареченої, то життя у молодих складеться - буде довгим і щасливим,

- якщо поринаєш в ополонку - коли йде сніг, то рік пророкує бути врожайним на хліб,

- той, хто пірне в ополонку - буде здоровий протягом усього року.Заборони на Водохреща:

- в'язати, шити і різати що-небудь ножицями,

- лихословити, брехати і сваритися,

- брати і давати гроші в борг,

- прибирати будинок і двір.


19 січня - Водохреща

Водохресні прикмети про погоду:

- Якщо вдарять суворі морози, тоді літо буде - врожайним, а якщо погода сонячна і ясна, то бути літу жарким, посушливим і не врожайним.

- Зоряне небо в Хрещення віщує ягідний урожай.

- Яскраві зірки - тепла осінь.

- Тепла погода на Водохреще не на добро - чекай проблем зі здоров'ям.

- Повний місяць - до водопілля і розливів річок навесні.

- Якщо в Хрещення вітер дме з півдня - чекай грозове літо.Як у 2017 році у Глибочиці святкували Водохреща - дивіться ТУТ
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...