» » З 1 квітня у лісах – «сезон тиші», а на водоймах – нерестова заборона


З 1 квітня у лісах – «сезон тиші», а на водоймах – нерестова заборона

4-04-2020, 08:01
Переглядів 504
З 1 квітня у лісах – «сезон тиші»,  а на водоймах – нерестова заборона
З 1 квітня до 15 червня у лісах Житомирської області – «сезон тиші»: у цей період заборонені роботи і заходи, які можуть стати джерелом підвищеного шуму (стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, проведення ралі) – повідомляє Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства.


А Житомирський рибоохоронний патруль інформує про нерестову заборону з 1 квітня.

Нерест – особливий та надзвичайно важливий період у житті мешканців водойм, коли відбувається їх розмноження. З метою охорони, збереження та створення сприятливих умов для природного відтворення водних біоресурсів з першого квітня 2020 року встановлюється весняно-літня нерестова заборона.

Забороняється вилов водних біоресурсів у такі строки:

на річках та їх кореневих водах – з 1 квітня по 20 травня включно;

на водосховищах та ставках – з 1 квітня по 9 червня включно;

у придаткових водоймах річок та інших водних об'єктів – з 1 квітня по 30 червня включно.

Також забороняється лов раків у водоймах Житомирської області під час першої і другої линьок з 1 квітня по 20 червня та з 15 липня по 5 вересня.

У цей період забороняється пересування будь-яких плавзасобів, проведення змагань з рибальства, різкі коливання води (для суб’єктів господарювання), здійснення підводного полювання, проведення гідромеханізованих, днопоглиблювальних, вибухових та інших робіт.

Дозволяється любительський і спортивний лов риби з берега в межах населених пунктів, розташованих на берегах водойм, за межами місць нересту однією поплавковою або донною вудками з одним гачком або спінінгом.

«За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад, судака – 510 грн, сома – 425 грн, щуки – 340 грн, сазана (коропа) – 306 грн, білого амура - 255 грн, товстолобика – 255 грн, плітки – 85 грн, краснопірки – 68 грн, карася – 17 грн тощо», –попереджають у рибоохоронному патрулі.

У разі нанесення правопорушником значних збитків рибному господарству – передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 КК України. Санкція статті передбачає накладання штрафу у розмірі до 3 400 грн. або позбавлення волі строком до трьох років.

Громадян, які стали свідками порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів, просять оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля Житомирщини: (067) 414 60 74.

У січні-лютому 2020 року користувачі мисливських угідь Житомирської області провели облік мисливських тварин, відповідно якого копитних тварин нараховано 23 485 голів, хутрових тварин – 75 313 голів.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...