» » Тетерівська громада: для розвитку потрібні Конституційні зміни


Тетерівська громада: для розвитку потрібні Конституційні зміни

24-03-2020, 13:22
Переглядів 510
Тетерівська громада: для розвитку потрібні Конституційні зміни

Уже п'ятий рік пішов відтоді, як в процесі розпочатої реформи децентралізації на мапі Житомирського району виокремилася перша об'єднана територіальна громада - Тетерівська. Кореспондентка "Сільського життя" поспілкувалася із очільницею громади Валентиною Францівною Ільницькою і розпитала, як минув 2019 господарський рік, плани на рік прийдешній та уточнила, на що очікує громада в процесі чергової хвилі децентралізації?


-Валентино Францівно, для початку ознайомте коротко наших читачів з своєю біографією?

-Я є вихідцем з Ємільчинського району, де в 1984 році закінчила Ємільчинську середню школу, після чого в 1988-му отримала диплом Житомирського сільськогосподарського інституту за спеціальністю "Бухгалтерський облік і аналіз господарської діяльності в сільському господарстві". З того часу й розпочала свою трудову діяльність. У 2006 році була обрана секретарем Денишівської сільської ради, а 2010-го обрана тут же сільським головою. В 2015 році, під час створення ОТГ, подала свою кандидатуру на посаду сільського голови Тетерівської сільської ради об'єднаної територіальної громади, де й отримала підтримку та довіру від населення та відтоді очолюю цю громаду. Одружена.

- Нагадайте історію створення Тетерівської ОТГ.


Тетерівська територіальна громада була утворена в серпні 2015 року внаслідок об'єднання чотирьох сільських рад: Тетерівської, Денишівської, Корчацької та Буківської з адміністративним центром в Тетерівці. Таким чином до складу об'єднаної громади увійшло 11 населених пунктів: с. Тетерівка, с. Перлявка, с. Корчак, с. Катеринівка, с. Дениші, с. Улянівка, с. Михайлівка, с. Буки, с. Тригір'я, с. Нова Рудня та с. Руденька.

Станом на 01.01.2020 загальна кількість зареєстрованого населення Тетерівської ОТГ становить 7363 особи, ще близько 5000 осіб проживає без реєстрації.

- Чим запам'ятався 2019 рік?

- За цей рік нам вдалося виконати чимало поставлених перед собою завдань. Усе це стає можливим виключно від наповнення бюджету. Так, у 2019 році до загального фонду Тетерівської сільської ради надійшло податків, зборів та обов'язкових платежів у cyмі 25879,5 тис. грн., що на 1348,4 тис. грн. більше від уточненого плану (24531,1 тис. грн.), таким чином виконання склало 105,5 %.

Кpiм того, з державного бюджету ми отримали субвенцій та дотацій на суму 23849,1 тис. грн., з них базова дотація 1672,8 тис. грн., освітня субвенція - 12477,8 тис. грн. та медична - 4442,9 тис. грн. та субвенція з місцевого бюджету - 2082,0 тис. грн.

Податкові надходження до бюджету громади в більшій частині складаються з надходжень податку на доходи фізичних ociб, який у структурі доходів займає 29,7%, акцизний податок - 5% та єдиний податок - 9,4%.

У нас на території громади налічується 70 суб'єктів господарської діяльності, юридичних та фізичних осіб, що сплачують ПДФО, найбільшими платниками з яких є: в/ч А0339 - 3141,4 тис. грн.; Тетерівська с/р - 2575,3 тис. грн.; КП ЖОЛСЦРЗ "Дениші" - 2463,0 тис. грн., ТОВ "Фабрика КЛАСУМ" - 1587,2 тис. грн. та ДП "Житомирське лісове господарство" - 1330,0 тис. грн.

В структурі основних напрямків фактичного використання бюджетних коштів загального фонду левову частку (47,3%) ми спрямовуємо на освіту, на держуправління йде 30,5%, міжбюджетні трансферти - 11,3%, трохи більше 4% припадає на житлово-комунальне господарство, 3,7% - культура і мистецтво, соціальний захист та соціальне забезпечення забирає 2,3% і найменше припадає охороні здоров'я, біля 1 %.

Тож, у 2019 році нам вдалося провести капітальний ремонт доріг та інших об'єктів, на які ми спрямували 1432,5тис.грн. Це капітальний ремонт вулиць Вишнева в с. Дениші та вул. В. Яременка в с. Тетерівка.

Провели експертизу проекту по реконструкції (з розширення) дитячого садка "Берізка" - 40,4 тис. грн.; виготовили ПКД по реконструкції (термосанації) Денишівської ЗОШ - 150,3 тис. грн.; були проведені роботи з реконструкції зовнішнього електропостачання дитячого садка "Берізка" -37,7 тис. грн.; реконструкція вуличного освітлення в с. Нова Рудня - 346,1 тис. грн., в с. Тригір'я - 333,2 тис. грн., с. Буки - 1043,0 тис. грн. та реконструкція вуличного освітлення від КТП 238 в с. Катеринівка - 140,2 тис. грн.

64,7 тис. грн. спрямували на міжбюджетні трансферти органам управління інших рівнів, зокрема на співфінансування оснащення для кабінетів хімії - 15,1 тис. грн. та географії - 12 тис. грн.; на виконання програми соціально-економічного розвитку регіону "Програма забезпечення пожежної безпеки та захист населення і території від надзвичайних ситуацій" на співфінансування придбання причепу автомобіля для перевезення човна 27,6 тис. грн. та на придбання мамографа для КНП ЦРЛ ЖРР -10тис.грн.

За рахунок спецфонду теж вдалося чимало зробити. У сфері освіти на суму - 171,2 тис. грн. (придбано морозильну камеру, систему зворот.отмосу, підручники, ноутбук, генератор, 2 телевізори для ДНЗ "Сонечко"). Також на суму 3122,9 тис. грн. провели ремонт актового залу, костюмерної, підсобних приміщень та капітальний ремонт спортивного залу Тетерівської ЗОШ І-ІІІ ст.; капітальні ремонти спортивного залу та класу хімії Денишівської ЗОШ.

Пишаємося тим, що зробили суттєве придбання для медичного обслуговування - закупили мамограф, вартістю 75 тис. грн.

Провели капітальні ремонти центрів дозвілля в Буках та Улянівці (596 тис. грн.) та на 85 тис. грн. закупили для поповнення бібліотечного фонду книгу про с. Дениші.

-Як працював депутатський корпус, постійні депутатські комісії?


-Депутатський корпус складається з 22 осіб. На сесіях депутатами Тетерівської ОТГ було прийнято 573 рішення, що свідчить про злагоджену роботу між депутатським корпусом та виконавчим комітетом сільської ради.

-Як діє апарат управління громадою, які зміни протягом року відбулися у штатному розкладі та плануються найближчим часом?

-У виконавчому апараті Тетерівської сільської ради працює 48 осіб. У складі апарату 13 структурних підрозділів: відділ централізованої бухгалтерії, відділ фінансів, економічно-інвестиційний відділ, відділ паспортно-реєстраційної роботи та паспортного режиму, відділ юридично-кадрової служби та військового обліку, відділ державної реєстрації, відділ освіти, відділ культури та туризму, служба у справах дітей та сім'ї, центр надання адміністративних послуг, відділ управління комунальним майном, господарською діяльністю та архівом, відділ земельних відносин, містобудування та архітектури. Структурні підрозділи розташовані в різних населених пунктах громади - с. Тетерівка, с. Корчак, с. Дениші, м. Житомир.

Оцінюючи роботу апарату, можна сказати, що всі поставлені завдання виконуються професійно і чітко, відповідно до посадових обов'язків та згідно чинного законодавства, а атмосфера в колективі побудована на засадах взаємоповаги та взаємовиручки.

Традиційно, кожного понеділка проходить апаратна нарада за участю керівників структурних підрозділів, комунальних закладів та установ сільської ради, на якій підсумовується робота за попередній тиждень, обговорюються питання, які стоять на часі та плануються подальші дії. Кожен підходить конструктивно до планування робочого часу, що значно підвищує ефективність його використання і найкращим чином відображається на кінцевих результатах діяльності.

Також в громаді створено і успішно працює 2 комунальні установи - Центр надання первинної медико-санітарної допомоги, представлений 2 амбулаторіями ЗПСМ, 4 фельдшерськими пунктами та 1 фельдшерсько-акушерським пунктом та КП "Тетерів-2017", яке займається наданням послуг з прибирання територій, вивезення ТПВ та благоустроєм сіл, вулиць та інших місць загального користування.

У даний час працюємо над створенням ще однієї комунальної установи - Центру надання соціальних послуг, - для підтримки сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання.

- З якими питаннями найбільше звертаються громадяни?

-Протягом 2019 року до Тетерівської сільської ради надійшло 1311 звернень, з них: 1177 - на особистому прийомі до сільського голови та секретаря сільської ради. Результати аналізу звернень за характером питань свідчать, що найбільша кількість з них стосується питань аграрної політики і земельних відносин - 783, комунального господарства - 100, охорони здоров'я - 18, соціального захисту - 15, фінансової, податкової політики - 11 та інші - 384 звернення.

За підсумками їх розгляду частину вирішено позитивно, частково відмовлено у задоволенні, ще частині надано роз'яснення.

-Що очікує ОТГ в процесі чергової хвилі децентралізації?

-Очікуємо впровадження змін до Конституції, необхідних для повноцінного втілення Концепції реформування місцевого самоврядування. Такі зміни, зокрема, мають передбачати зміну адміністративно-територіального устрою, надання органам місцевого самоврядування ширших повноважень. Збільшення субвенції на ОТГ, адже кількість ОТГ збільшилась, а сума субвенції не зростає пропорційно, тож на громаду припадає з кожним роком все менше коштів. Також очікуємо надання можливості ОТГ розпоряджатися землями, які перебувають на її території та за межами населених пунктів. А ще закінчення реформ охорони здоров'я та освітнього сектору - багато нагальних проблем в цих сферах лягли на плечі ОТГ.

-Які основні пункти програми соціально-економічного розвитку громади на 2020 рік?

-Враховуючи наявні досягнення, можливості та існуючі проблеми, основними цілями та пріоритетами соціально-економічного розвитку Тетерівської об'єднаної територіальної громади на 2020 рік визначено 3 напрямки:

Економічний розвиток, що включає: залучення інвестицій; розвиток підприємництва та економічної діяльності; містобудівна діяльність.

Альона ДЕНИСЮК

Увесь матеріал читайте в газеті "Сільське життя"

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...