» » Студениця має свій старостат


Студениця має свій старостат

16-03-2020, 10:21
Переглядів 688
Студениця має свій старостат
Глибочицька об’єднана громада була створена 27 березня 2017 року, коли жителі Глибочицької, Кмитівської та Студеницької сільських рад виявили бажання об’єднатися.

Саме тоді Студеницька сільська рада реорганізувалася у Студеницький старостат, керівником якої став колишній сільський голова, а тепер в. о. старости - Василь Матвійчук.


Студениця має свій старостат
Наша довідка. Василь Матвійчук народився 15 липня 1960 року у селі Студениця Коростишівського району в родині місцевих колгоспників. Закінчив Студеницьку загальноосвітню школу, згодом вступив до Української сільськогосподарської академії в м.Києві на ветеринарний факультет. З 1986 по 1988 рік очолював Студеницьку сільську раду. Далі - служба в армії, робота на Далекому Сході, у Португалії. У 90-ті роки працював за спеціальністю у місцевому колгоспі "Україна". З 2010 року по 2017-й - обраний головою Студеницької сільради, а після приєднання до Глибочицької сільради і дотепер - в. о. старости.

Студениця має свій старостат

-Василю Антоновичу, Ваше село для Житомирського району є новим. Розкажіть про свій старостинський округ. Як живеться йому після об'єднання?


-Студеницький старостинський округ входить до складу Глибочицької об'єднаної територіальної громади. До нього належать три села: Студениця, Руденька та Городенка. Загальна кількість населення - 1277 чоловік.

Зараз в апараті старостату працює три чоловіка: діловод Галина Онищенко, технічний працівник Таміла Баята та в. о. старости. Депутатський корпус представлений 5-ма народними обранцями.

-Яких змін зазнали ваші села після того, як ви отримали новий статус? Чи відмічаються позитивні зрушення у новоприєднаних селах, зокрема, у сфері культури?

-У серпні 2019 року у нас було урочисто відкрито центр української культури та етнографії "Оберіг Студеної Води". Він знаходиться в українській хаті, якій близько 150 років. У Центрі розміщено експозиції рушників, ляльок-мотанок, завіски, набожники, свити тощо. Директором працює завзята та енергійна Валентина Радкевич.

На території округу функціонує Будинок культури, який зараз знаходиться у процесі реконструкції. У минулому році за 1,5 мільйона гривень тут повністю перекрито дах. Цього року з державного та місцевого бюджетів виділено 1 мільйон гривень на подальші ремонтні роботи. За ці кошти буде оновлено залу на 450 посадкових місць, бібліотеку. Відкриття оновленого Будинку культури заплановане на серпень поточного року. Для завершення ремонту потрібно ще 1 мільйон гривень.

-Як дбаєте Ви про найменших своїх мешканців?У якому стані заклади освіти?

-Освіта села для нас в пріоритеті, щороку з власних коштів сільська рада виділяє понад 10 мільйонів гривень.

Студениця має свій дитячий садочок "Сонечко". Він побудований ще за часів існування тутешнього колгоспу "Україна". Так склалося, що довгий час після знищення колгоспу дитсадок не працював. А у 2013 році ми його відремонтували і ввели в експлуатацію. На ремонт витрачено близько 1,7 мільйонів гривень. Це кошти з обласного, районного та місцевого бюджетів. Зараз там перебуває 30 дітей.

У центрі села розташований Студеницький ліцей. У радянські часи, виходячи з тодішньої демографічної ситуації, будівля була розрахована на 640 дітей, та поки що тут навчається лише 140. Нещодавно ми зробили свердловину на території закладу, підвели до ліцею воду, а також обладнали вбиральні у приміщенні.

Наразі невирішеним питанням є очисні фільтри для води - як у школі, так і в садочку. Маю надію, що найближчим часом спільно з керівництвом громади нам вдасться і це зробити.

- Пане Василю, як справи у амбулаторії? Чи є аптека в Студениці?

- Зараз у старостинському окрузі діє амбулаторія, в якій працює один лікар і дві медичних сестри. Там нещодавно перекрили дах та переробили опалювальну систему: встановили два котли, які обігрівають дровами.

Наприкінці січня у селі Студениця, після тривалої перерви, відбулося відкриття оновленої аптеки. Приміщення розташоване у центрі села, у зручному місці для всіх мешканців. Тому наші жителі можуть придбати всі необхідні ліки у своєму селі.

- Чи задоволені ви своїм вибором? Які можливості відкрились перед вами?Мабуть, і бюджет став кращим?

- Після процесу об'єднання стало значно краще. Стали виділятися кошти на благоустрій території, до наших проблем керівництво дослухається і намагається якнайшвидше допомогти. Зокрема, той факт, що наші всі вулиці тепер повністю освітлені та обладнані сучасними лампами. Також для порівняння можу навести приклад: останній бюджет Студеницької сільської ради складав всього 1,4 мільйона гривень, а бюджет Глибочицької громади на 2020 рік запланований приблизно 50-60 мільйонів гривень. У минулому році ми мали 54 мільйони. Тому, приєднавшись до Глибочицької ОТГ, ми отримали значно більші можливості. Крім того, наповнювачами бюджету виступають місцеві підприємці, які ведуть свою діяльність та сплачують податки.

-Василю Антоновичу, яка роль підприємців у житті громади? Чи є інвестори?


-У нас здійснюють торгівлю 5 магазинів, також є кафе. Зареєстровано 5 підприємців, які займаються каменеобробною справою, та 7 фермерів, проте діючих всього чотири. Основним видом діяльності є вирощування зернових культур. За межами села Студениця у нас 2550 гектарів розпайованих земель. У 1996 році після занепаду колгоспу-мільйонера "Україна", 903 людини, які свого часу працювали у колгоспі, отримали свій пай. З цих земель більше половини орендує ТОВ "Коростишівземінвест". Орендатори платять близько 5 тисяч гривень кожному пайовику, плюс, якщо сталася біда, то надають 3 тисячі гривень на поховання. У цьому році вони планують виділяти також по 3 тисячі при народженні дитини в родині пайовика. Та і взагалі, підприємці ТОВ "Коростишівземінвест" допомагають старостату - виділяють більше 120 тисяч гривень на розвиток інфраструктури.

До того ж ми прагнемо залучати інвесторів. Поки у нас він один - це ТОВ "Олімп-Агро". Підприємство спеціалізується на вирощуванні зернових, бобових культур і насіння олійних культур. У них є бажання створити свинокомплекс у приміщенні колишнього СТОВ "Україна", яке планують викупити. Звісно, це будуть додаткові надходження для нас, а для населення - робочі місця.

Неподалік села протікає річка Свинолужка, існує два ставки. Один з них в оренді, а інший поки що ні. Проблема полягає у тому, що ставок треба взяти на баланс сільської ради, а це тягне за собою купу паперових справ, роботу з документацією. Робота клопітка, але ми плануємо її виконати.

-Зараз скрізь болючим питанням є незадовільний стан доріг. Навіть деякі перевізники відмовляються їздити туди, де дороги розбиті. Як у вас?


-Село хоч і віддалене від магістральної траси, та все ж має гарний зв'язок - 8 маршрутів з міста Житомира та 2 з Коростишева. Завдяки нашому голові сільради Сергію Сокальському усі пенсіонери та пільговики мають право на щоденний разовий безкоштовний проїзд до міста і у зворотньому напрямку. Для цього із бюджету сільради щороку виділяється близько мільйона гривень.

Нещодавно проблемною ділянкою був автошлях, який сполучав села Студениця та Кмитів. Проте у 2018 році з обласного бюджету виділено 5,6 мільйона гривень на капітальний ремонт 1,2 кілометра цієї дороги. Ямковий ремонт робиться щороку. У планах - відремонтувати ще 5 кілометрів доріг з 23 існуючих комунальних та у деяких місцях зробити підсипний ремонт.

-Дякую за розмову.


Світлана ЯРЕМЕНКО

Студениця має свій старостат

На знімку (зліва направо): директор Будинку культури Марія Бучучкан, в.о. старости Василь Матвійчук, завідуюча бібліотекою Галина Ясінська, діловод Галина Онищенко.

Студениця має свій старостат
Студениця має свій старостат
Студениця має свій старостат
Студениця має свій старостат
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...