» » Висока Піч відстоює свої інтереси


Висока Піч відстоює свої інтереси

10-03-2020, 10:03
Переглядів 1774
Висока Піч відстоює свої інтереси
З кінця минулого року, коли "зелена влада", несподівано для всіх, реанімувала провальну "реформу" кривавого антинародного режиму Порошенка зі знищення сільських рад під назвою "децентралізація", майбутнє Високопічської сільради обласним та районним чиновництвом "малювалося" у кількох варіантах.

Спочатку була відроджена давня спроба "впихнути" її до Березівської "резервації", але "ахтивисти" там обурилися цими намірами - пропоноване ними новоутворення у складі Заможного, Василівки, Березівки, Садок та Іванівки й так невідомо з яких причин можна назвати "спроможним", а тут ще й підсовують бідну Високу Піч!

Тоді обласні "реформатори", за активної участі "народного депутата", який є "нульовим" порівняно з Развадовським, придумали нову "рацуху" - відрізати високопічців від Житомирського району і "ощасливити" їх Чуднівщиною. Це вже викликало хвилю невдоволень у самій "найвищій" Печі області.

Тоді місцева "команда зелених", що, для виконання своєї "чорної місії" зі знищення поліського села, складена із заїжджих "варягів", і яка із незграбною заповзятістю виконує всі вказівки київських бездарів при владі, вирішила реанімувати проект створення Сінгурівської "ОТГ", куди всунути усі сільради, які вже п'ятий рік не можуть знайти собі "щастя" під "сонцем" "децентралізації". Діючи за більшовицьким принципом колективізації, і не маючи уявлення, чим живуть ті сільські громади, обласні "прожектери" отримали й тут "облизня".

Але вони, не маючи намір здаватися під час виконання основного завдання закордонних господарів щодо знищення українського села, згадали й "прожект" 5-річної давнини - наказали "приліпити" Високу Піч до Тетерівської сільради, яка так і не стала ОТГ, тому що протягом всіх довгих і невдалих спроб цієї ганебної "реформації", дармоїди у парламенті так і не змогли навіть прописати відповідні зміни до Конституції, через що вся ця колотнеча є злочинною і має каратися передбаченою статтею Карного кодексу.

Проте у нас вже належним чином, і з величезною помпою та "патокою" з центральних телеканалів, було "реформовано" поліцію, прокуратуру, суд, СБУ, а тому вони перетворені не на захисників закону, а на вірних "пудельків", що прикривають всі авантюри влади, що діє за командою з американського посольства.

Та й, як виявляється, проект "Висока Піч-Тетерівка" також приречений на провал. Бо, несподівано для всіх, високопічська громада вирішила створити нове утворення з центром саме у Високій Печі. Чому? На це питання нещодавно відповів Високопічський сільський голова Анатолій Маслов (на фото) під час зустрічі з кореспондентом газети "Сільське життя".-Анатолій Анатолійович, розкажіть, будь-ласка, нашим читачам, що у вас останнім часом відбулося у плані "децентралізації"?

-Питання об'єднання-приєднання для нас є дуже болючою темою. Обласна та районна влади дорікають нас тим, що ми чотири роки нічого не робили, а зараз хочемо об'єднуватися у якусь громаду. При цьому нам наказано приєднуватися до Тетерівки. Я вважаю, що це є узурпацією влади зі сторони керівництва області, яке, нажаль, підтримує й районне керівництво, яке, замість того, щоб відстоювати інтереси сільських громад, також сліпо виконує всі вказівки зверху.

"Тетерівський варіант" нам не підходить. Це було підтверджено й на громадських слуханнях 22-23 лютого у населених пунктах нашої сільради. Причому у самій Високій Печі, щоб більш детально обговорити ситуацію, збори було проведено у трьох місцях.

Думка жителів нашої сільради виявилася одностайною: лише одна людина утрималася під час голосування за створення Високопічської сільради (чи як називають "реформатори" - "ОТГ") з центром у Високій Печі. Ніхто не хоче ні до кого приєднуватися.

Люди висловлюють невдоволення тим, що перспективний план області щодо створення "ОТГ" був складений без врахування думки громади, не спитавши нашого бачення на майбутнє, не з'ясувавши наших перспектив - просто вирішили у своїх кабінетах "прималювати" нас до Тетерівської сільради.

На мою думку, ставленики нинішнього президента на місцях роблять все можливе, щоб його рейтинг постійно падав, що ми зараз і спостерігаємо.
Я з повагою ставлюся до тетерівців, але зараз ми маємо всі підстави для створення власної громади.

Перш за все, тому що у нас зареєструвався місцевий підприємець, який приносить мільйонні податки. Мова йде про добре відоме підприємство "Пак-Трейд", яке до цього було зареєстроване на Волині. Його очолює наш земляк, який, на прохання нашої громади, наприкінці минулого року зареєстрував підприємство у Високій Печі.

За нашими підрахунками, лише по сплаті ПДФО наша сільрада має додатково отримувати 6 мільйонів гривень, не говорячи вже про інші податки та надходження.

Тому приєднувати нас до "ОТГ", яка й сама не є фінансово стабільною, немає сенсу. Тобто, коли у нас не було такого фінансового спонсора, то нас "тикали" куди завгодно, аби десь "приткнути". А зараз, враховуючи нинішні бюджетні перспективи, "реформатори" хочуть фінансово підсилити "ОТГ", яка виявилася недостатньо спроможною, а нас просто знищити.

Я вважаю таке ставлення несправедливим. Так само вважають і майже сто відсотків жителів нашої сільради.

Якщо нам донедавна говорили, що ми неспроможні, що у нас дефіцит бюджету передбачається на рівні двох мільйонів гривень, то з приходом "Пак-Трейду" ситуація кардинально змінилася. Зараз вже можна говорити про майбутній профіцитний бюджет - не менше ніж на чотири мільйони.

Виходячи з цього, ми маємо намір звернутися з пропозицією щодо об'єднання до Глибочанської сільради та Годиської сільради Романівського району. Навіть є перспектива й приєднання до нас Заможненської сільради, хоча вона зараз "приписана" до Березівської "ОТГ". Бо ж мені телефонують люди із Заможного і виражають намір бути з нами в одній громаді. Місцевий сільський голова сказав: надавайте свої пропозиції, ми їх обговоримо і в сільраді, і на громадських слуханнях.

-Але для цього потрібно вносити зміни до перспективного плану області…

-Так. Він постійно змінюється, тому там потрібно врахувати й нашу позицію. До речі, у процесі "децентралізації" ігнорується принцип ДОБРОВІЛЬНОСТІ, який передбачений у законодавстві та у Європейській хартії місцевого самоврядування. Чомусь нинішні "реформатори", як і колишні, забувають про людей. Хочу нагадати можновладцям, що, згідно статті 5 Конституції України, НОСІЄМ ВЛАДИ Є НАРОД!

Чому сьогодні обласна влада дозволяє собі порушувати нашу Конституцію? Більше того, мене обурює нехлюйське ставлення обласних чиновників до звернень очільників місцевих громад. Для прикладу можу привести нещодавнє спілкування губернатора з сільським головою з Городка Радомишльського району Максимом Іванчиком, який у Фейсбуці записав: "За наше бажання створити ОТГ, голова Житомирської ОДА сказав, що на нас потрібно натравити "КОРОНА ВІРУС".

Нормальний президент звільнив би такого посадовця за дві години.

Як можна таке говорити людині, яка має своє бачення майбутнього своєї громади, що не співпадає з позицією Мінрегіону. Що, у кабінетах у Києві чи Житомирі краще знають, як нам жити на місцях?

Тому, аналізуючи ситуацію, що складається навколо нашої сільради, та фінансові перспективи ми вважаємо, що Висока Піч має бути центром новоутвореної громади.

До того ж, у нас відкривається ще три нових підприємства, відкривається восьмий кар'єр, заходить каменепереробне підприємство з Черкас, лісопереробне підприємство, маємо перспективи й з розвитку тваринництва - все це передбачає додаткові фінансові надходження.

Тому, керуючись Конституцією України, законом "Про добровільне об'єднання громад", новою методикою Кабміну щодо формування спроможних громад, ми вносимо пропозицію про створення Високопічської сільради у новому статусі. "ОТГ" назвати його не можна, бо це не передбачено в Конституції.

-Ви підпадаєте під нові критерії урядової методики?

-Так. У методиці передбачена кількість населення у три тисячі чоловік, а у нас - 3 221 жителів.

Також, згідно вимог урядової методики, частка від місцевих податків та зборів має складати 10% до бюджету, а у нас - вісімдесят відсотків! І по території ми відповідаємо вимогам. І індекс податкоспроможності у нас сягає 0,45, що також перевищує вимогу у 0,3.

Як бачимо, за вимогами Кабміну, фактично, ми - повноцінна громада.

До цього можна додати, що ми маємо повноцінну інфраструктуру: медичну амбулаторію загальної практики сімейної медицини з лабораторією, денним стаціонаром, фізіотерапевтичним кабінетом, двома сімейними лікарями, стоматологом, масажистом, до якого з'їжджається вся Україна і записуються наперед; фельдшерський пункт працює у Старошийці, маємо Будинок культури, два сільських клуби, три бібліотеки, дві середні школи, школу мистецтв, два садочки у Високій печі та Покостівці, де працюють висококваліфіковані фахівці, у нас функціонують 16 магазинів лише продуктових, а є ще й господарські, працюють дві аптеки.

Чого ми з такою інфраструктурою маємо йти до когось в "прийми"?

-То чому ж вам не залишитися у нинішньому статусі?

-Ми можемо залишитися й у нинішньому статусі. Це не протирічить ні Конституції, ні законодавству. Проте ж "реформатори" створили нерівні умови для об'єднаних сільрад та необ'єднаних. Так, якщо ми залишимося у нинішньому статусі, то наше ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) буде й надалі віддаватися державою лише об'єднаним громадам. А якщо перереєструємося на "ОТГ", то будемо отримувати і значну частку ПДФО, й інші преференції. І щоб мати ці надходження ми й маємо з кимось об'єднуватися чи до когось приєднуватися.

Найбільш реальним для нас було б створення спільної громади з Глибочанською сільрадою. Як воно буде далі - побачимо. Але ми від своїх прав та інтересів не відступимо. Тим більше, що зміни до кабмінівської методики формування громад від 24 січня 2020 року, а також реєстрація нових підприємств на території сільради, кардинально змінили ситуацію. Тепер ми з "бідних родичів", яких влада не знала куди "припхнути", перетворюємо на спроможну громаду, яка намірена відстоювати свої права.

-А як ставиться до ваших намірів Глибочанська сільрада?


-Як відомо, наших сусідів обласне керівництво "приписало" до новоутворюваної, також "проблемної" протягом усіх років цієї "реформи", Новогуйвинської "ОТГ". Так і хочеться спитати у губернатора: ви колись були у Глибочку? Пропоную там побувати і, бажано, пішки, оскільки у більшості жителів Глибочка та Крут немає автомобілів, щоб доїхати до селища Новогуйвинського. Нехай "реформатори" відірвуться від своїх карт, що "малюють" у своїх кабінетах, опустяться на землю і побачать, чим живе наше село та його мешканці на "шляху до євроінтеграції".

-Анатолій Анатолійович, у якому зараз стані реалізація планів щодо утворення нової громади?

-Цей процес відбувається згідно з діючим законодавством. Я ініціював створення об'єднаної громади, ця ініціатива обговорена на громадських слуханнях, підтримана депутатами на сесії сільради, зараз ця пропозиція надіслана Глибочанській сільраді. До того ж, ми пропонуємо сусідам заключити угоду про співпрацю. Тобто ми хочемо вже зараз запропонувати глибочанцям домовитися про те, щоб у майбутній громаді їхній старостат мав би "автономію", тобто місцевому люду передбачається вирішальне право у вирішенні питань сільського життя: від земельних до фінансових. Причому плануємо організувати нашу спільну діяльність так, щоб надання всіх послуг було максимально наближене до Глибочка і непотрібно було селянам їхати кудись для вирішення своїх проблем. Тим більше аж до Новогуйвинського. Про все це обов'язково розкажу людям на зборах у Глибочку.

-То ж - ви незгодні з останнім варіантом обласного перспективного плану стосовно вашої сільради?

-Категорично не згоден. І люди мене підтримують. Тому ми намірені всіляко відстоювати свою позицію на всіх щаблях влади. Тим більше, що принцип добровільності ніхто не відміняв, і закон на нашій стороні.

-Зрозуміло. Анатолію Анатолійовичу, а якщо взяти життя громади, яку Ви очолюєте, то чим запам'ятався минулий рік?

-У наш буремний час кожен рік має свої особливості. Мені, як сільському голові, 2019-й рік запам'ятався, наприклад, клопотами навколо ремонту дитсадка "Сонечко" у Високій Печі. Там нам вдалося відкрити нову групу, реконструювали дві літні веранди у спальні, забезпечили сучасним обладнанням, меблями, посудом тощо. Тепер у нас на плані термосанація і дитсадка, і школи №2. Маємо намір долучити кошти районного бюджету для заміни вікон, бо ж завдяки нашому підприємцю туди надійшли значні кошти.

Нами виділено кошти на ремонт дахів Будинку культури, який протікав роками, та одного з багатоквартирних будинків, на ремонт санвузлів у школі (у співфінансуванні з райбюджетом), на закупівлю томографа та туберкуліну у ЦРЛ, на проведення спортивних змагань тощо. Одним з основних наших досягнень є завершення асфальтування вулиці Соснової, на що було витрачено 550 тисяч гривень з сільського бюджету. До того ж, ми підсипали дороги у Новій Рудні, Покостівці.

Повсякденної роботи виконується чимало і ми її не цураємося.

-А що Високопічська сільрада планує зробити цього року?

-Основними залишаються ті ж напрямки: благоустрій населених пунктів та дитячий садочок. Також - термосанація школи №2, внутрішній ремонт у Будинку культури, ремонт доріг, зокрема, у Старошийці, потрібно поробити паркани, кладовища облаштувати тощо. Є чим зайнятися.

Хочу зазначити, що катастрофічної ситуації у нас немає ніде. У нас налагоджений і вивіз сміття, в належному стані об'єкти соцкультпобуту.

Великою проблемою для населення залишається лише рух багатовантажного (до 60 тонн) транспорту з кар'єрів селами Старошийка та Покостівка, в результаті чого "добивається" дорога та завдається шкода будинкам. У мене виникає запитання: хто дозволяв їм їздити за цим маршрутом? Зараз власники кар'єрів говорять, що вони платять податки, дорожній збір, а тому мають право їздити тією дорогою. То ж поки це питання не вирішено.

Також потребує вдосконалення транспортне сполучення маршруткою Покостівка-Житомир. Перевізник, який виграв тендер, не хоче туди їздити, бо там малий пасажиропотік. Раніше казав, що була погана дорога, тепер знайшов іншу причину. Маршрутка донедавна їздила лише три дні на тиждень. Зараз нібито через облдержадміністрацію домовилися про чотири дні. Але ж транспортне сполучення має бути щоденне. То ж є над чим працювати.

-Анатолію Анатолійовичу, а сільськогосподарське виробництво на території сільради існує?

-У нас працюють два аграрії. У Високій Печі - "Полісся-Агробізнес" є основним орендатором земель і вирощує зернові культури. У Покостівці працює СП "Троянівське". Вони регулярно сплачують орендну плату, надають соціальну допомогу. До речі, договори про соціальну допомогу у нас заключені з усіма підприємцями.

-Наша газета неодноразово писала про роботу комунального підприємства у Високій Печі. Як воно працює зараз?

-Воно функціонує належним чином. Нещодавно було зареєстровано нове комунальне підприємство, податкової заборгованості немає, проте є заборгованість по зарплаті - близько двох місяців. Це відбувається через постійне зростання податкового навантаження та цін на електроенергію, і, водночас, неможливості підняття тарифів для населення хоча б до собівартості, оскільки воно просто не витримає.

-Високопічська сільрада є єдиною в районі, де відразу чотири депутати склали свої депутатські повноваження. Чому так сталося?


-Один депутат переїхав жити за кордон, а троє інших - з власних причин. Хтось був незгодний з діяльністю голови і вважали, що можуть робити все, що вони захочуть. Але так не буде. Бо робити все потрібно так, як вимагає законодавство. Зараз у нас є повноважними десять депутатів і цього достатньо для нормального функціонування сільради та розвитку нашої громади.

-Дякую за розмову.


Сергій Юрченко

"Сільське життя"


Висока Піч відстоює свої інтереси

Під час відвідин села Висока Піч головним редактором газети “Сільське життя” Валерієм Івановським до нього звернулася група мешканців військового містечка з двома проханнями.

Перше - озвучити в “районці” їхнє прагнення щодо створення громади з центром у їхньому селі. Публікацією у даному номері інтерв’ю Високопічського сільського голови А.Маслова це прохання виконано.

Ще високопічці дуже просили озвучити їхнє занепокоєння закриттям поштового відділення у військовому містечку, що завдало значних труднощів їхньому життю. З цього приводу редакція звернулася з листом до керівництва “Укрпошти”. При цьому наголошуємо, що вирішення і першого, і другого прохання, багато в чому залежить від організованості та згуртованості самої громади. Бо ж не марно в народі кажуть, що під лежачий камінь вода не тече.

І передплата на “Сільське життя” тут дуже доречна. У єдності наша сила!


Висока Піч відстоює свої інтереси
Висока Піч відстоює свої інтереси
Висока Піч відстоює свої інтереси
Висока Піч відстоює свої інтереси
Висока Піч відстоює свої інтереси
Висока Піч відстоює свої інтереси
Висока Піч відстоює свої інтереси
Висока Піч відстоює свої інтереси
Висока Піч відстоює свої інтереси
Висока Піч відстоює свої інтереси
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...