» » Коронавірус дуже близько?


Коронавірус дуже близько?

21-02-2020, 10:23
Переглядів 177
Коронавірус дуже близько?
Про спалах коронавірусу у Китаї, що змусив мобілізуватися всі карантинні служби світу, ми чуємо щодня. Страшна хвороба здійняла тривогу і в Україні. І якщо більшість з нас сприймає цю небезпеку як щось далеке і малоймовірне, то для мешканців Житомирського району ймовірність підчепити той коронавірус значно зросла - особливо для мешканців сіл Глибочиця, Вереси, Оліївка, Сонячне та Кам'янка. Бо ж саме там будує об'їзну дорогу китайська фірма, працівники якої повертаються з новорічних канікул на батьківщині.

Як відомо, у передмісті Житомира проходить реконструкція північної об'їзної дороги - траси М-06 Київ-Чоп. На об'єкті працюють китайці та українці. На початку лютого до Житомира після зимової відпустки з Китаю повернулись декілька працівників, які на період зимової відпустки поїхали додому, в Китай, і ось вони повертаються, тому що їм потрібно далі працювати. На початку лютого прилетіли перші 5, днями мають прибути ще 13.

-Взимку роботи не були призупинені. Декілька чоловік зі сторони Китаю залишилися тут і так само працювали в такому режимі заготівельному, майже дорожніх робіт не було. Зараз повертаються китайці з відпусток. Ми хвилюємося. З ними всі контактують. Я не хочу додому принести якусь цю болячку", - розповів співробітник.

15 лютого в Житомирській ОДА відбулося засідання тимчасової епідеміологічної комісії щодо захисту жителів області від коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації.

Авіарейсом з Дубаї в Україну повертається частина працівників китайської компанії Sinohydro Corporation Limited (SCL) після святкування китайського Нового року для продовження будівництва об'їзної автодороги навколо Житомира. За даними Державної міграційної служби, до виїзду за кордон, близько 40 працівників з КНР працювало на об'єкті.

Керівництво компанії, яка будує дорогу, прийняло рішення - ізолювати працівників, що повертаються з Китаю на 14 днів. За ними спостерігатимуть медики.
"Не створюємо паніку, безпека держави - перш за все! На рівні держави та області вживаються всі можливі заходи, що сприяють повноцінному захисту населення. Всі госпітальні бази в Житомирській області готові до прийняття таких пацієнтів. Працівники, котрі повертаються з Китаю, будуть ізольовані на час спостереження за ними медиками", - наголошує голова ОДА В.Бунечко.

Зараз усі іноземці-китайці перебувають на карантині. На час вимушеної ізоляції 9 осіб проживають в зачинених кімнатах і, за словами медиків китайської компанії, їх контакти із зовнішнім світом обмежені.

"Всі вони знаходяться на карантині, в повній ізоляції. Вони живуть в своїх кімнатах і не виходять звідти. Я контролюю їх стан здоров'я дистанційно, тому що ми туди не заходимо. Ми тільки передаємо їжу. Кожен день по три рази ми міряємо температуру. На момент приїзду вони були оглянуті, всі були здорові. Вони приїхали з провінції, яка знаходиться далеко від епіцентру. З їхніх слів, вони з хворими людьми не контактували. Ну і, враховуючи, що вони вже перетнули кордон, нам не залишається нічого іншого, крім як вживати заходів безпеки для наших співробітників, щоб китайські працівники були в ізоляції", - розповідає лікар пункту охорони здоров'я Марина Олександрова.

За словами медиків, пункт охорони здоров'я обладнаний усіма необхідними матеріалами, щоб забезпечити спостереження за станом здоров'я громадян Китаю.
"Наше китайське керівництво не перешкоджало, а навіть навпаки - вони закупили повністю все, що необхідно. У нас є і дезінфікуючі засоби, рукавички, стериліум, спирт, спеціальні костюми, в яких ми їх оглядаємо, коли вони приїжджають. Це і захисні окуляри, і костюми. Потім це все утилізується шляхом спалювання", - каже Марина Олександрова.

За умовами утримання та станом здоров'я китайських громадян пильно стежать і в обласному лабораторному центрі. Керівник закладу розповідає: на вихідних на засіданні тимчасової протиепідеміологічної комісії говорили і про те, щоб працівники будівельної компанії поки не приїздили до України.

"На сьогодні більшість розвинених країн світу поставило питання, щоб поки обмежити кількість туристів та інших громадян з Китаю. Ми також поставили питання перед міграційною службою, представник якої в суботу був на засіданні протиепідеміологічної комісії, для того, щоб вони розглянули можливість для них частково затриматись, поки ситуація повністю не роз'ясниться в самому Китаї", - розповів директор Житомирського обласного лабораторного центру МОЗ України Зіновій Парамонов.

Наразі фахівці лабораторного центру продовжать нагляд за станом здоров'я іноземців, втім, чи достатнім буде 14-денний карантин, поки сказати не можуть.
"Вірус невідомий. І як він себе поведе в подальшому, нам, епідеміологам, нам, санітарним спеціалістам і лікувальникам, ще багато чого невідомо. Як, зрештою, і самим китайцям, які зараз рятують своїх людей і проводять всі заходи", - підсумовує Зіновій Парамонов.

То ж небезпека для мешканців Житомирського району поки що існує. А тому поки що варто обмежити свої поїздки до сіл, що прилягають до об'їзної дороги, будівництво якої веде китайська компанія. Бо ж лише за 14 днів карантину з дня приїзду останнього працівника стане відомо: привезли нам китайці ту бацилу з батьківщини чи ні?

Іван Марчук
Коронавірус дуже близько?
Коронавірус дуже близько?
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...