» » На тобі Боже, що мені негоже…


На тобі Боже, що мені негоже…

15-02-2020, 06:24
Переглядів 151
На тобі Боже, що мені негоже…
У процесі «реформи децентралізації» обласна влада «зелених» хоче «приліпити» до Оліївської сільради - Вільську ОТГ Черняхівського району

П’ятирічний досвід так званої «децентралізації» показує, що створені наскоком перші ОТГ, які й зняли «вершки» цієї авантюри, і яким держава створила «тепличні умови» за рахунок обкрадання інших, зовсім не відображають реальний стан у цій справі. «Здобутків» обмаль і перспективи невтішні. Проте дивує та наснага, з якою «клоуни» розбивають собі лоба об «стіну» порошенкової «реформи села».
Дивну наполегливість вони демонструють при цьому, намагаючись повністю покрити Україну новими “резерваціями”. А наші “барани” - мовчать. “Активність” селян у цьому випадку демонструють лише “раби адмінресурсу” та “ахтивисти” - в обмін на посади у майбутніх утвореннях.
Основне протиріччя тут виражається в запитанні: як можна з неспроможних громад «зліпити» спроможні? І якщо вони спроможні, то для чого взагалі ця реформа з децентралізації?
Про «досягрення» Мартинівської ОТГ Червоноармійського району, як одну з десятків невдало створених громад, ми вже сповіщали, коли розповідали під час висвітлення процесу створення такої ж безперспективної Березівської ОТГ. Тепер мова піде про ще один «шедевр» «децентралізації» - Вільську ОТГ Черняхівського району.


“Реформа села” по-порошенківськи у Черняхівському районі завершилася крахом, а тому обласна влада вирішила підсунути один з його обламків - Вільську ОТГ – Оліївській ОТГ на «розкуркулення».

Тобто до 9 сіл Оліївської сільради губернатор Бунечко має намір приєднати … ще 12 сіл колишніх 4 сільрад Черняхівського району, знищених за командою з тієї ж Житомирської ОДА у 2016 році у погоні за “щасливим життям” в ОТГ. Перерахуємо для конкретності цей “список”, що, за планами місцевих “зелених реформаторів”, має втішити оліївців.

До збанкрутілої за чотири роки існування Вільської ОТГ входять села нещодавно знищених населених пунктів Вільської сільради (Вільськ, Перемога, Щербини, Ялинівка), Зороківської сільради (Зороків, Вишпіль, Іванків), Ксаверівської сільради (Ксаверівка, Крученець), Новопільської сільради (Новопіль, Івановичі, Окілок).

Створена ця «ОТГ» 18 грудня 2016 року, площа - : 171.2 км2, чисельність населення - 3138 чоловік. Голова: Бєлий Петро Віталійович (тел: 04134-95431).
Це дані з інтернету.

Далі, для повної характеристики запропонованого “причіпа” для Оліївки варто було б назвати й фінансові досягнення цієї створеної у “екстазі” гонитви за цифрою “децентралізації” Вільської “резервації”, оскільки обласні, районні та місцеві “реформатори” до хрипоти доводили, яке щастя чекає черняхівських селян як тільки вони знищать свої сільради та об’єднаються у вільську громаду.

Та, на жаль, цифри наповнення її бюджету чомусь не оприлюднюються. Мабуть, через те, що немає чим хвалитися. Відома лише субвенція на формування інфраструктури Вільської ОТГ: у перший рік її існування, 2017-й, їй “капнули” 2 млн.711,4 тис. грн. (варто нагадати це аж на 12 сіл), потім у 2018 році значно зменшили й цю суму до 1 млн. 846,7 тис. грн., не покращилася ситуація й минулого року - лише 1 млн. 705,8 тис. грн. та ще й на сайті ця цифра показана з червоною стрілкою вниз, що теж не обнадіює.

А от про значні “досягнення” Вільської ОТГ інформація в інтернеті відсутня. Хоча деякі рідкі публікації показують увесь “славний” шлях цієї громади на шляху від початку цієї авантюри до її логічного банкрутного кінця.

Ще на стадії створення, за командою з Житомирської ОДА, яка боролася за “цифру ОТГзації”, як колись більшовики гналися за “цифрою колективізації”, заганяючи селян у колгоспи, Вільської ОТГ виникали періодичні скандали щодо порушення законодавства у цьому процесі.

Як і скрізь, підкуплені посадами у новоутворюваній громаді місцеві “ахтивисти” та “раби адмінресурсу” (працівники сільрад, культури, освіти, медицини) імітували “одобрямс” на збіговиськах, що імітували “громадські слухання”, складалися “липові” протоколи, селян обдурювали, що об’єднання неминуче і свої сільради потрібно ліквідовувати, хоча це була суцільна брехня, а депутати сільрад, свідомо чи несвідомо, підтримували цю авантюру своїм голосуванням на сесіях сільрад.

Наприклад, у селі Вишпіль на зібраннях приймалися зовсім різні рішення щодо добровільного об’єднання - аж до приєднання до Житомирської ОТГ. І у Зороківській сільраді (Вишпіль, Іванків, Зороків) більшість виступало за цей варіант. Проте обласна влада, яка, як ми тепер бачимо, “добре знала”, де селянам буде краще, “зарубала» цей варіант.

Була й спроба об’єднатися з селом Кам’янка Житомирського району. Але й вона не пройшла.

Тоді “реформатори” (яким було все одно кого з ким “ліпити” аби побільше з’являлося “резервацій”) у своїх кабінетах вирішили створити Вільську ОТГ.
Правда, автора цієї ідеї зараз знайти неможливо. Всі віднікуються.

Зрозумівши, що на зборах селян не вдається погодити цей варіант, місцева влада пішла на шахрайство шляхом фальсифікацій на “зборах уповноважених осіб” (?!) (це вже новація черняхівців- авт.), де на повну потужність і було використано “рабів адмінресурсу” та “ахтивистів-патріотів” .

Хоча й тут було не все гладко. 10 серпня 2016 року “збори уповноважених” відбулися в селах Зороків та Іванків, де за створення Вільської ОТГ проголосувало більшість. Проте у с. Вишпіль цієї ж сільради 11 серпня цю пропозицію з 35 підтримали лише 12.

І все ж 7 вересня 2016 року «уповноваженими» нібито було прийнято рішення Зороківської сільради про “добровільне” об’єднання у Вільську ОТГ.

26 вересня 2016 року сесія Житомирської облради (проігнорувавши численні порушення законодавства під створення вільської “резервації”) затвердила зміни до перспективного плану і створення Вільської ОТГ, яка, до того ж, не відповідала й принципам формування спроможних територіальних громад, передбачених урядовою Методикою. Тобто вже тоді депутатами облради, які підтримували всі авантюри кривавого антинародного режиму Порошенка, свідомо був започаткований фінансовий крах новоутворюваної громади.

Правда, 23 жовтня того ж року жителі Вишполя, посилаючись на опитування місцевих селян, на зборах виступили проти приєднання до Вільської ОТГ. І навіть мали намір відстоювати свою позицію в прокуратурі та суді.

Але все “заглохло”, оскільки вишпільці зрозуміли, що і суд, і прокуратура, є лише на “підтанцьовках” у влади у ганебній справі знищення сільських рад та українського села в цілому.

Потім від місцевої влади кілька місяців звучали “фанфари” на кшталт такої публікації кінця грудня 2016 року:

“У Вільській ОТГ, що на Черняхівщині відбулись вибори...

Відбулися перші вибори у Вільській об’єднаній територіальній громаді. Голову та депутатів сільської ради громади обирали жителі 12 сіл Черняхівщини. Такі саме вибори відбулися ще в 21 об’єднаній територіальній громаді в 16 районах Житомирської області.

Найвища явка зафіксована саме у Вільській сільській ОТГ - 71, 5%.

Головою Вільської сільської ради Вільської об’єднаної територіальної громади обрали Петра Бєлого (42% голосів) - члена команди “КОНКРЕТНИХ СПРАВ”, підтримуваного однодумцями та народним депутатом України Павлом Дзюбликом”.

Ці публікації ставилися у приклад іншим сільрадам, які, через свою “недолугість”, не бачать “щастя” у новостворюваних “резерваціях.

Правда, мало хто звернув увагу на те, що уряд затвердив перелік спроможних об’єднаних територіальних громад, у тому числі й Вільську ОТГ … лише 24 травня 2017 року.

Те, як можна вірити українському уряду щодо “спроможності” ОТГ, ми тепер вже знаємо, а запізніла дата прийняття цього рішення лишній раз доводила наскільки законодавчо непідготовленою була і є та ганебна “реформа” “децентралізації”, конституційні зміни до якої не прийняті й донині - ще й у лютому 2020 року!

Та “фанфари” звучали недовго. Вже у березні 2018 року сільський голова П.Бєлий звітував про “щасливе” життя у Вільській “резервації”. Ось подав це сайт chernyakhiv.org.ua:

“У Вільському Будинку культури зібралася громадськість, аби заслухати звіт голови Петра Бєлого. Голова Вільської ОТГ прозвітував перед вільчанами про свою роботу за 2017 рік”.

Про “досягнення” Вільської ОТГ у 2017 році нічого в інформації не сказано. Звичайно, якби вони були, то їх би “фанфарили” добряче.

Та очільник громади теж не дурний. Він знову почав “розвішувати локшину” селянам обіцянками-цяцянками - від ремонту доріг, до модніх нині “термосанацій”, реконструкцій, відкриття… Список дійсно вражаючий.

На тих зборах “розвішувалася локшина” селянам й про “корисність” освітньої та медичної “реформ”, ніякої користі, як ми бачимо з позиції 2020 року, не було й не буде. Навпаки - є й буде лише гірше.

Хоча знайшлися на тих зборах у Вільську й ті, хто вже тоді не дуже вірив в успіх “децентралізації”. Ось як це подає сайт:

“Вільчани в цілому підтримали усі пропозиції голови.Та були й такі, які відверто висловлювали претензії у бік Петра Бєлого. Мова йде про підприємця Анатолія Коломійця.

Голова відразу поставив на місце знахабнілого чоловіка і сказав, що надалі співпраці в них не буде у зв’язку з низькою якістю робіт, виконуваних цим підприємцем.

Петро Бєлий вкотре закликав людей до єдності, підтримки та взаєморозуміння”.

Хто читає таку “нудоту” на провладних сайтах, того дійсно нудить. При цьому Вільську ОТГ черняхівські «реформатори» постійно ставили у приклад іншим громадам, які чомусь пручалися життя у «резерваціях». Ось одне з повідомлень:

«Реформа децентралізації, реалізацію якої ініціював Президент України, вже показала свою ефективність. Наразі громади мають скоригувати свої стратегії, обговорити перспективи із жителями та затвердити послідовний план розвитку територій на найближчі 3 роки.

На цьому наголосив заступник голови ОДА Роман Щебетов під час засідання Ради регіонального розвитку у Черняхівському районі.

Він же наголосив на тому, що необхідно завершити процес об’єднання у громади, адже наразі у районі створені 2 ОТГ - Високівська та Вільська, які охоплюють 30% від загальної площі. Та вже у найближчий час перейти до середньострокового планування розвитку громад».

Скажи ж правду - що так звана “децентралізація” не спрацьовує. Селяни не відчули покращення. Навпаки, у більшості “зліплених” ОТГ - повний “завал”. Так ні ж, вибори були “на носі”, тому треба прославляти Пороха-виродка та всі його провальні “реформи”, що знищують все українське і прищеплюють чужі для нас “євростандарти”, від чого й приречені на провал.

І словами районного чиновника зразка грудня 2018 року це звучить так:

“Упродовж 2015-2018 років децентралізації, яку ініціював Президент Петро Порошенко, реформа показала та довела свою ефективність...»

Але які ж “досягнення” Вільської ОТГ у світлі “успіхів” “децентралізації” черняхівський чиновник не назвав. І тепер ми знаємо, що їх просто не було.

Вже за кілька місяців розпочалася передвиборча лихоманка режиму Порошенка з “томосятиною” та іншою гидотою. Вірний пес цієї хунти колишній губернатор Гундич, роз’їжджав по селах і, всупереч законодавству, агітував за “шоколадника-мерзотника”. Ця передвиборча акція називалася “створення перспективного плану розвитку на 2019-2021 роки”. Тобто селянам, щоб вони проголосували за негідника Пороха, розвішували на вуха “обіцянки-цяцянки” про “будівництво метро” у кожному селі.

Долучився до цього й Вільський сільський голова П. Бєлий, який також вже навчився добряче роздавати обіцянки довірливим селянам.

Ось як все подавали провладні ЗМІ 15.02.2019 р.:

«Жителі Вільської ОТГ обрали проекти, які хочуть, аби їх втілили у життя та разом із головою ОДА Ігорем Гундичем затвердили перспективний план розвитку на 2019-2021 роки.

- У Черняхівському районі створені дві об’єднані громади, хоча процес до кінця не завершений. Але однозначно ваше рішення щодо об’єднання було правильним. Завдяки децентралізації ви змогли залучити додаткові фінансові ресурси у розвиток своєї громади…”, - сказав Ігор Гундич.

Перелік проектів, які затвердили під час Ради регіонального розвитку: ремонт доріг: капітальний ремонт дороги по вул. Бураківка в с. Іванків, капітальний частковий ремонт по вул.Дружби с. Ксаверівка, Вільськ - Іванків, Щербини - Дубовець, Ємільчино - Бараші - Пулини, Вільськ - Новосілка; капітальний ремонт Вільської АЗПСМ; заміна вікон Вишпільської ЗОШ І-ІІст.; капітальний ремонт будівлі ДНЗ “Сонечко” с.Вишпіль; капітальний ремонт будинку культури с.Вишпіль; будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям у с.Новопіль; реконструкція Пождепо у с.Вільськ” тощо.

Як бачимо, обіцянки Вільського сільського голови, які він роздавав у березні 2018 року, так і не виконані, при цьому гарно подані у “перспективному плані” передвиборчі обіцянки було відсунуто аж на 2021 рік.

Тепер обласна влада хоче, щоб всі недоробки визнаної урядом ще у 2017 році “спроможної” Вільської сільради у складі зовсім незаможних 12 сіл поклала на свої плечі Оліївська ОТГ.

Отаке собі, говорячи мовою більшовиків, «розкуркулення». Або, як кажуть у народі, на тобі Боже, що мені негоже.


х х х х х

Ще в даному ракурсі хочеться кілька слів сказати про “солов’їв” “реформи” “децентралізації” - Житомирський ЦРМС (центр місцевого самоврядування) на чолі з головним “півуном” Василем Невмержицьким, який є в області основним ідеологом знищення сільрад та українського села з 2015 року.

Після ганебного програшу режиму Порошенка на виборах ця “контора “Рога і копита” принишкла. Але у серпні минулого року несподівано знову “закукарікала” про “успіхи децентралізації”. І тепер зрозуміло чому - “команда Зеленського” виявилася вірним продовжувачем усіх ганебних справ режиму Порошенка, в тому числі й у справі знищення українського села.

Повністю дану публікацію читайте в газеті "Сільське життя"


На тобі Боже, що мені негоже…
Вірні слуги антинародного кривавого режиму Порошенка - Гундич, Ширма, Невмержицький, Сухомлин, Розенблат, які знищували і знищуюють українське село. А “клоуни” продовжують цю ганебну справу...
На тобі Боже, що мені негоже…
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...