» » ОТГ: черговий варіант від губернатора


ОТГ: черговий варіант від губернатора

11-02-2020, 06:24
Переглядів 597
ОТГ: черговий варіант від губернатора
5 лютого 2020 року відбувся брифінг Віталія Бунечка, голови Житомирської ОДА, під час якого було оприлюднено проєкт Перспективного плану, який охоплює 100% території Житомирщини та зберігає більшість створених раніше громад.

В проєкті Перспективного плану Житомирщини запропоновано 62 ОТГ.
ОТГ: черговий варіант від губернатора

Високопічську сільраду запропоновано “приліпити” до Тетерівської, яка наврядчи підтримає таку пропозицію. Та й Високопічський сільський голова Анатолій Маслов просив редакцію “Сільського життя” висловити його зовсім іншу позицію. Так, очільник громади вважає, що Висока Піч має всі підстави стати центром ОТГ, до складу якої ще мають ввійти Глибочок та Годиха з Романівського району. Або він підтримує альтернативний варіант щодо створення в районі 1-2 ОТГ з сільрад усього Житомирського району.

Левківську сільраду “поважною рукою” все ж домальовано до Глибочицької. Проте Левківський сільський голова Олександр Окоча сказав “Сільському життю”, що він не підтримує цю ідею. “Краще б зайнялися економікою і не дурили мізки людям цією “реформою”,- сказав він. Та й ця сільрада протягом останніх років має такі здобутки, що їй і приєднуватися ні до кого непотрібно. Тобто з організацією “райського життя” Левкова у Глибочиці виникнуть значні проблеми.

Якщо ж станеться таке приєднання, то висуванець Левкова, де шість тисяч населення, матиме найбільші шанси на перемогу у виборах сільського голови. І депутатська фракція левківців буде найбільшою. Чи потрібно це глибочинцям - нехай вирішують. Та й позитивне голосування у Левківській сільраді про приєднання викликає великий сумнів. Як це так - найбільша сільрада в області, яка має чудові показники соціально-економічного розвитку, має йти до когось в прийми?

Оліївці все ж “нарізали” Вільський “шматок” Черняхівського району з 12 бідних сіл. Своє негативне ставлення до цього Оліївської сільради наша газета надрукувала у минулому номері в офіційному повідомленні прес-служби ОТГ. Оліївські депутати голосувати за це будуть - точно. То ж наміри обласної влади й щодо цього “зависають в повітрі”.

Великою новиною від обласних “децентралізаторів” стало ... зникнення з карти Сінгурівської ОТГ, плани щодо створення якої постійно “мусолилися” ще з 2015 року. А що виникло?

Нова “резервація” з центром у ... Новогуйвинському! Нарешті й цій селищній раді знайшли місце у планах місцевої “децентралізації”. То ж, згідно проекту під “руку” Новогуйвинського мають відійти Сінгурівська (тут будуть проблеми), Вертокиївська (хоча остання інформація була про їхній намір приєднатися до Станишівки), Озерянківська, Головенківська, Глибочанська, Р.-Городищенська та Троянівська сільради, хоча остання також великих бажань “до когось йти” не виявляє.

Щодо Новогуйвинської ОТГ, де мають об’єднатися селища міського типу з їхніми комунальними проблемами та незаможні сільські ради, то це можна назвати досягненням довгорічних спроб голови Житомирської райради Сергія Крутія “висватати” Новогуйвинське у якесь ОТГ, проте перспективи від такого спільного існування “городян” та селян дуже примарні.

Сергій Юрченко


Повністю матеріал читайте у газеті "Сільське життя"
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...