» » Березівська сільрада: проблем чимало. Як їх вирішити?


Березівська сільрада: проблем чимало. Як їх вирішити?

10-02-2020, 00:58
Переглядів 224
Березівська сільрада: проблем чимало. Як їх вирішити?
Березівська сільська рада Житомирського району належить до тих, що ще не об'єднані. Вона функціонує і продовжує виконувати свої безпосередні завдання - забезпечення необхідних умов для розвитку громади. Як тут минув 2019-й рік, і з якими планами колектив, депутати та виконавчий комітет сільської ради наразі вступили в рік новий, - ми поговорили з Березівським сільським головою Сергієм Чернухою (на фото).
Березівська сільрада: проблем чимало. Як їх вирішити?
Рік видався непростим, з таких слів розпочалася наша розмова. Сергій Анатолійович відразу пояснює, причин тут декілька. Пов'язано це з тим, що бюджет сільської ради є невеликим - 1,5 млн. грн. - і хоч його вдалося наповнити, однак перевиконання, на які покладали великі надії, склало лише третину від очікуваного.

Через те ряд запланованих завдань зробити так і не вдалося, або ж виконати лише частково. Не менш важливим є і той факт, що від початку процесу децентралізації більшість потужних сільських рад об'єдналися, і відповідно "забрали" з собою в громади податки. Районний бюджет "схуд", а відтак зменшилися і можливості районної ради у підтримці ще існуючих сільських рад.

Тим не менше, в Березівській сільській раді не сиділи склавши руки, а віднаходили можливості, аби забезпечити життєдіяльність громади. Так, багато чого робилося саме в "ручному" режимі, пояснює сільський голова, і наголошує, усе це стало можливим за підтримки і розуміння спонсорів (підприємців та аграріїв, які працюють на цій території) і, власне, самих жителів.

- Робота, яку проводить сільська рада - велика, - каже Сергій Чернуха. - Утім, досить часто її просто не помічають і не оцінюють. До прикладу, елементарна видача довідок. Населення Березівської сільської ради сягає майже 3 тисяч осіб. Були такі місяці, пов'язані з призначенням субсидій, коли в місяць видавалося по 700 довідок. Завдяки діловоду, на чому ми неодноразово наголошуємо, який вже 2 роки працює в сільській раді, нам вдалося зняти соціальну напругу та суттєво полегшити отримання державної допомоги багатьом жителям. Упродовж чотирьох робочих днів діловод збирає всі потрібні дані від населення і щовівторка їде в управління соцзахисту для оформлення субсидій. У першу чергу радіють цьому люди старшого, пенсійного віку. Радіємо і ми, бо до нас перестали ходити зі скаргами.

БЛАГОУСТРІЙ

Навесні минулого року колектив сільської ради спільно з працівниками культури власноруч провели прибирання центральних вулиць та місцевого кладовища, де існувала проблема з аварійними деревами. До них самотужки не могли дістатися, пояснює Сергій Анатолійович, тож довелося залучити спеціалізовану фірму, яка видалила важкодоступні дерева. На це з бюджету сільської ради було виділено 22 тис. грн.

Своїми силами та за підтримки спонсорів, хоч це і не в нашій компетенції (відповідальність несе Укравтодор) на відрізку траси Київ-Чоп, що у межах Березівки, змушені були перекрити три зупинки, полікарбонатний дах яких вже прийшов в непридатність та капітально відремонтувати громадську вбиральню (що за центральною зупинкою). Ще дві зупинки було облаштовано за підтримки керівництва "Агротепломашу", - розповідає далі голова.

Змушені були закупити та встановити дорожні знаки на залізничних переїздах, хоча це теж маємо робити не ми, а відділення Коростенської залізниці, пояснює сільський керманич. Також встановили попереджувальні знаки та намалювали розмітки біля навчальних закладів в Черемошному та Дубовці. Придбали інвентар за доглядом територій біля закладів інфраструктури.

Стадіону у військовому містечку кожного року потрошки приділяємо увагу. Зробили 18-метровий навіс із лавками, встановили бетонний круг для сміття. Підсипали стоянку для машин. Таким чином, на благоустрій в сільській раді в цілому витратили 86 тис. грн.

ВІДКРИТЕ ПИТАННЯ - ДАХ СПОРТЗАЛУ

"Відкритим" лишилося питання із дахом спортивного залу в тому ж таки військовому містечку. Уже рік він стоїть під відкритим небом. Одне тільки полегшення, що це не створює аварійної ситуації. Коштів, які вдалося назбирати, (це трохи більше 60 тис. грн., "левова" частка яких - районного депутата від Березівки - О. Станіславова), вистачило лише на придбання пиломатеріалів, і на цьому фінансові можливості, на жаль, себе вичерпали. Матеріал поскладували, і він чекає від нас подальших дій. Для цього змушені були зробити робочий проект, бо до кого б не зверталися для виконання робіт, всі вимагають проектно-кошторисну документацію. Проект коштував 22 тис. грн., а загалом, на будівельні роботи потрібно 1 млн. грн. Своїми силами ці роботи можна було б виконати наполовину дешевше, але враховуючи те, що там будуть знаходитися діти і безпека понад усе, проект розробили з додатковими заходами безпеки, і будемо наймати будівельну організацію, - узагальнює ситуацію сільський голова.

ВОДУ НАСЕЛЕННЮ - ЧЕРЕЗ "КАСКАД"

Окремої уваги зі сторони сільської ради потребує багатофункціональне комунальне підприємство "Каскад", на плечі якого лягає водопостачання та водовідвід. У підпорядкуванні 5 свердловин і 3 башти. Воно є одним із найстаріших в районі і постійно потребує підтримки, оновлення та модернізації. Тож сільська рада дотує його. Частково направлені були кошти на заробітну плату, електроенергію, реагенти, обладнання та запчастини, поновлення дозволу на спецводокористування. Загалом, ці витрати сягнули понад 150 тис. грн.

Ще майже 178 тис. грн. було виділено райдержадміністрацією на очистку свердловини і башти у військовому містечку, де вода була замулена. Почистивши її, насос опустили на 80 метрів і пішла чиста вода. Очистили і башту, яку вже понад 15 років ніхто не чіпав.

МІСЦЕВІ ДОРОГИ

Також проведено ямковий ремонт на території сільради без коштів місцевого бюджету. Від траси Київ-Чоп до Дубовця на ямковий ремонт чотири тонни асфальту та у Черемошне щебеневого відсіву закупив місцевий аграрій ТОВ "Щербини" (кер. О. Кузнец), а В. Словінський (ТОВ "Агро-Полісся") - підтримує дорогу по Дубовцю і до кладовища. Дорогу від Черемошного до Дубовця також прогрейдерували. Після того, як два роки тому її зробили покатистою і вода стала сходити з дорожнього полотна, такої процедури тепер цілком вистачає на рік.

Мешканці військового містечка, підприємці та власники транспортних засобів виявили ініціативу, зібрали власні кошти, також долучилися спонсори, і провели ямковий ремонт дороги там. Також за спонсорські кошти ми вже придбали зрізаний асфальт для використання його повесні при проведенні ямкового ремонту.

Якщо вдасться, є у нас такий задум, в нас від траси до сільської ради майже 150 метрів відрізок дороги з каменю - бруківка. Досвід сусідів показує, якщо кинути туди трохи старого асфальту і прикатати його новим, свіжим, то вона може досить таки непогано послуговувати. Дуже приємно, що люди не стоять осторонь і щиро відкликаються на наші потреби, за що я їм усім щиро вдячний, наголошує Сергій Чернуха.

ОСВІТА І КУЛЬТУРА

Не оминаємо увагою, як сільська рада, так і наші друзі-спонсори - заклади освіти та культури. Березівській школі допомогли з освітленням шкільного подвір'я, долучилися і до ремонту приміщення для першокласників (їх у 2019 році було аж 30, і тому виникла потреба у великому приміщенні, яке довелося капітально відремонтувати спершу!), Черемошнянській - допомогли у придбанні стільців і спортінвентаря, а на Дубовецьку запланували поставити безпровідну точку доступу до мережі Інтернет (Wi-Fi). У дитячому садочку, що у військовому містечку, силами батьків і, знову ж таки, наших спонсорів Олександра Кузнеця і Олександра Станіславова в спальні та ігровій покладено ламінат.

З райбюджету отримали кошти на придбання ноутбуку для Дубовецької бібліотеки, в Черемошнянському Будинку культури вдалося переобладнати сцену і замінити вхідну групу дверей теж за "депутатські" кошти. Тут водночас хочеться відмітити і роботу працівників культури. Вона дієва і чудова. 10 працівників, є з ким працювати, всі молоді, активні, талановиті. Для прикладу, ми започаткували святкування днів села 2016-го року, то вже у 2019-му, вчетверте було проведено у всіх чотирьох селах свято, і я до них вже практично не долучався. Вони набралися досвіду, і самотужки, на досить високому рівні організували людям свята, а мене, як очільника громади, запрошували лише до слова, - радіє сільський голова.

НАША ДОПОМОГА РАЙОНУ

Ми не стояли осторонь проблем, які є в нас у районі. Так, 20 тис. грн. Березівською сільською радою було направлено на ЦРЛ на придбання туберкуліну для вакцинації з розрахунку кількості наших дітей. 15 тис. грн. направили на придбання комп'ютерного томографа ЦРЛ. Перед новим роком досягнуто домовленостей з нашим аграрієм О. Кузнецом про виділення 20 тис. грн. на придбання мамографа, збір коштів на який наразі теж триває в центральній райлікарні. Ця співпраця з Олександром Володимировичем є постійною, і не лише для потреб сільської ради, оскільки до нього безпосередньо звертаються і наші жителі, яким, по можливості, він намагається завжди допомогти.

ПЕРШОЧЕРГОВІ ПЛАНИ НА 2020 РІК

Потрібно пропрацювати робочою групою всі заклади, які є на території сільської ради як щодо офіційного працевлаштування, так і дотримання протипожежних вимог.

Ще не вистачає 100 тис. грн. нам для військового містечка, де вже проведено ряд робіт. Ми хочемо створити відповідні умови і в одне приміщення перенести бібліотеку і ФАП, щоб люди могли прийти сюди і отримати послуги в нормальних умовах.

У Черемошному потрібно вирішити питанням з освітленням. Плануємо робити це поетапно, спершу від центру: клуб, школа, садочок, на це потрібно 70 тис. грн., а загалом на все село - 411 тис. грн.

З нашою комунальною установою "Каскад" ми провели нараду і накреслили поетапні кроки вирішення нагальних проблем в їхній діяльності. 1,6 км водогінної мережі до села Березівка від насосної станції є в металевій трубі. За 33 роки вона прийшла практично в непридатність. За зиму там вже було 4 пориви.

Ситуація жахлива. Тому першочергово ми будемо шукати кошти на пластикові труби, а потім і на їх монтування.

Було досягнуто домовленостей з Березівським гранкар'єром, щодо співпраці. Так як вони працюють на нашій території і є причиною стягнення води з поверхневих грунтів Березівки. Тому підприємство готове брати участь у вирішенні цієї проблеми.

Також будемо "дожимати" ті проблеми, які в нас ще є. А це, зокрема, асфальтування дороги між Дубовцем і Черемошним, від траси Київ-Чоп до військового містечка. Питання з тим же дахом на спортзалі є "відкритим". Так що планів у нас багато, будемо намагатися їх потихеньку вирішувати!


Альона ДЕНИСЮК


Повністю матеріал читайте в газеті "Сільське життя"


Березівська сільрада: проблем чимало. Як їх вирішити?
Березівська сільрада: проблем чимало. Як їх вирішити?
Березівська сільрада: проблем чимало. Як їх вирішити?
Березівська сільрада: проблем чимало. Як їх вирішити?
Березівська сільрада: проблем чимало. Як їх вирішити?
Березівська сільрада: проблем чимало. Як їх вирішити?
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...