» » Юрій ОХАНСЬКИЙ: Двері мого кабінету завжди відчинені для всіх


Юрій ОХАНСЬКИЙ: Двері мого кабінету завжди відчинені для всіх

24-01-2020, 07:56
Переглядів 848
Юрій ОХАНСЬКИЙ: Двері мого кабінету завжди  відчинені для всіх
НАША ДОВІДКА.

Оханський Юрій Миколайович, голова Житомирської районної державної адміністрації з 21.11.2019 року.

Народився 2.01.1981 року в с. Сколобів Володарсько-Волинського району Житомирської області.

Освіта повна вища‚ спеціаліст‚ Міжрегіональна Академія управління персоналом‚ 2005 р.‚ правознавство (юрист); базова вища‚ молодший спеціаліст (старий термін)‚ Житомирський кооперативний економіко-правовий технікум‚ 2000р.‚ правознавство (юрист).
Юрій ОХАНСЬКИЙ: Двері мого кабінету завжди  відчинені для всіх

Працював інспектором з кадрів ЗАТ Баранівський завод «Случ», м. Баранівка; юрисконсультом ЗАТ «Кам’янобрідський фаянс»; провідним спеціалістом по комп’ютерній техніці управління праці та соціального захисту населення Баранівської райдержадміністрації Житомирської області, м. Баранівка; слюсарем 3-го розряду Баранівського управління експлуатації газового господарства, м. Баранівка; інженером з програмного забезпечення Баранівського управління експлуатації газового господарства, м. Баранівка; спеціалістом з питань юридичного забезпечення Баранівської міської ради, м. Баранівка; завідувачем сектором погашення прострочених податкових зобов’язань Баранівської міжрайонної державної податкової інспекції, м. Баранівка; юристом централізованого господарського обслуговування шкіл відділу освіти Баранівської райдержадміністрації, м. Баранівка; завідувачем юридичного сектору апарату Баранівської райдержадміністрації, м. Баранівка; заступником директора Баранівського міського Будинку культури, м. Баранівка; секретарем Баранівської міської ради, м. Баранівка; монтером Баранівської дільниці Новоград-Волинського відділення ПАТ «Житомиргаз», м. Баранівка; провідним фахівцем з земельних питань ТОВ «Агро-Регіон Любар»; заступником технічного директора ТОВ «Декор Україна».


Юрій ОХАНСЬКИЙ: Двері мого кабінету завжди  відчинені для всіх


Голова Житомирської РДА Юрій ОХАНСЬКИЙ:


Двері мого кабінету завжди відчинені для всіхМайже три місяці очолює Житомирську районну державну адміністрацію Юрій Оханський, якого було призначено на посаду розпорядженням Президента України. Людина для району нова, молода, амбітна, він відразу потрапив у вир кардинальних змін, що відбуваються останнім часом навколо районної влади - це і значне скорочення штату РДА, і спроби ліквідації деяких сільрад у процесі децентралізації, до того ж і нагальних питань соціально-економічного розвитку району та громад, що потребують негайного втручання, теж чимало.
Яким новий очільник побачив наш славний Житомирський район, які його плани та устремління, чого очікувати людям від цього - про це у розмові з ним для читачів "Сільського життя" прояснив наш кореспондент.


- Юрію Миколайовичу, ви людина для Житомирського району нова, як і наш район для вас. Які ваші перші враження?

- На жаль, я ще не встиг познайомитися з усім Житомирським районом. Довелося виїжджати лише туди, де виникали "гарячі" проблеми чи питання. Водночас я й знайомився з районом, з життям громад. Це і Левків, і Станишівка, до якої мають намір приєднатися Миролюбівка та Кодня, познайомився я з роботою сільського голови у Березівці, був на громадських слуханнях у Глибочку та у Високій Печі, приєднання яких до інших громад ще є невизначеним. Щодо ситуації, наприклад, з цими сільрадами, то я запропонував їм звертатися до всіх і хто прийме, на того й погоджуватися. У них є можливість приєднатися до вже створеної Тетерівської ОТГ, або до нових можливих утворень з центром у Чуднові, Сінгурах чи Березівці. Здається, активісти створення останньої ОТГ готові прийняти ті віддалені села до своїх лав. Хоча важко сказати, як тут розвиватимуться події далі.

Два дні тому довелося бути на перекритті траси Київ-Чоп. Цю акцію провели працівники облавтодору через невиплату заробітної плати. Тому вся моя "географічна" діяльність більше пов'язана з вирішенням нагальних проблем. Сьогодні, наприклад, також жителі села Довжик перекривають трасу біля готелю "Ялинка", протестуючи проти будівництва лако-фарбового заводу.

Щодо роботи безпосередньо у райдержадміністрації, то у мене немає прийомних днів, оскільки всі дні - прийомні і двері кабінету завжди відкриті для всіх відвідувачів. Будь-хто може зайти до кабінету голови райдержадміністрації зі своїми пропозиціями чи думками. Такий принцип відкритості та прозорості я започаткував з першого дня роботи на новій посаді.

Загальне враження від Житомирського району, що склалося на сьогоднішній день - район дуже складний. Складний економічно, складний через те, що він "придворний" до обласного центру, тут зовсім інша філософія людей, економіка, політика. То ж район складний, але я впевнений, що з завданнями, що поставили переді мною президент та губернатор, я впораюся.

- А які завдання перед вами поставив президент?

- Перш за все, це завершення децентралізації.

- Ви розмовляли з президентом особисто?

- Ні, я говорив особисто з губернатором, який доводить, як відомо, думку президента.

- Юрію Миколайовичу, як нам відомо, вашу кандидатуру на посаду голови Житомирської райдержадміністрації було відібрано за програмою "Ліфт". Ще у статусі претендента ви ж, мабуть, оприлюднювали свої наробки, погляди на подальший соціально-економічний розвиток нашого району?

- Щодо програми "Ліфт", то одним з етапів там було написання презентації щодо проблемного питання та шляхи його вирішення. Щодо Житомирського району, то у мене багато ідей, наробок, але я вважаю, що це є темою нашої наступної більш детальної розмови.

Хочу лише зазначити, що свої плани та наробки я подавав на посаду голови Баранівської РДА. І очолити Житомирський район мені запропонували в Офісі президента. Тому всі свої плани довелося корегувати на ходу.

- Тобто сьогодні ви пропонуєте нашу розмову чисто ознайомчою з керівником Житомирського району?

- Так.

- Добре. Скажіть, будь-ласка, якої ви політичної орієнтації?


- Я належав до "Укропу" - всеукраїнського об'єднання патріотів, до лав якого я вступив у 2015 році, ставши засновником Баранівської райорганізації. Саме від цієї політичної сили я став депутатом Баранівської міської ради.

- Заступаючи на таку посаду, як у вас, абсолютна більшість посадовців виходить з партійних лав, щоб громада їх не звинувачувала у політичній упередженості. Що ви думаєте з цього приводу?

- На даний момент я вже не є членом "Укропу" і поки що не вирішив, до якої політичної сили маю належати. Я згоден, що на посаді керівника району не маю права проводити чиюсь політичну лінію. Свою політичну приналежність я визначу залежно від того, як розвиватимуться події в державі в подальшому.

- А державний службовець може знаходитися у чиїхось політичних лавах?

- Так. Ще минула влада прийняла зміни до законодавства, якими посада голови місцевої адміністрації визнана посадою публічного права, що надає право бути членом якоїсь політичної партії чи сили.

- Юрію Миколайовичу, відразу після призначення на посаду ви поринули у вир дуже складних децентралізаційних процесів. Вже за вашого керівництва Житомирський район пережив ще декілька варіантів створення громад у нових межах. Як ми бачили, вони також закінчилися невдачею, як і абсолютна більшість проектів протягом всього п'ятирічного циклу спроб змінити адміністративно-територіальний устрій України. Яка у цьому плані ситуація у нашому районі зараз і на що слід очікувати найближчим часом?

- У Житомирському районі я, перш за все, очікую створення Березівської громади у складі усіх сільрад західного напрямку та Високопічської сільради. Я вважаю цей варіант більш ймовірним, тим більше, що люди там непроти такого об'єднання і, здається, що мені вдалося переконати їх у цьому.

Другою найбільш ймовірною громадою я вважаю Сінгурівську. Звичайно, зараз сінгурівці ображаються на Миролюбівку й Кодню через те, що вони випали з їхнього проекту і розпочали процес приєднання до Станишівської сільради. Але, на мою думку, бажання людей тут повинно бути пріоритетним. Я ніколи не піду проти волі людей. Думка людей для мене - найголовніша. Навіть на громадських слуханнях у Станишівці стосовно приєднання Миролюбівки та Кодні я висловив свою позицію останнім, сказавши людям, що тепер це не лише їхній вибір, а й їхня відповідальність за подальшу долю людей та розвиток сіл.

Щодо подальшого розвитку подій, то я не хочу на когось тиснути. Завдання райдержадміністрації - надавати методичну допомогу. Тобто розповідати, як має відбуватися процес децентралізації, але ні в якому разі не вказувати, хто з ким має об'єднуватися чи до когось приєднуватися. Є громада, є громадські збори чи обговорення, слухання, нехай люди вирішують як бути.

Під створення Сінгурівської громади виникає проблема з об'єднанням з Новогуйвинською селищною радою. Бо всі розуміють, що майбутня можлива Сінгурівська громада - це, перш за все, проблеми сільські, а у селищах Новогуйвинське, Гуйва, Озерне - міські. Звичайно, що їхня комунальна сфера потягне вниз будь-яке об'єднання.

Проте, я вважаю, що не потрібно боятися труднощів, а потрібно мати план, як їх подолати.

- У процесі децентралізації у нашому районі "Новогуйвинську проблему" протягом п'яти років так і не вирішено. Яке ваше бачення щодо цього?

- Я збирав у своєму кабінеті і новогуйвинців, і сінгурівців. Я просив їх домовлятися між собою, шукати компроміс і об'єднуватися в одну громаду.

Варіант з приєднанням Новогуйвинського до Станишівки не проходить через те, що станишівці не хочуть втрачати той набраний високий темп свого розвитку, який набрано в останні роки. І, на їхню думку, приєднання Новогуйвинського зменшить їхній потенціал. У цьому плані я розумію Станишівського сільського голову Ю.Матвійчука, який має свої види на подальший розвиток сіл громади, а приєднання новогуйвинських селищ додасть значно більше проблем, на вирішення яких потрібно буде витрачати значні додаткові кошти.

- У процесі вашої розмови, як поставилися до цієї пропозиції новогуйвинці та сінгурівці?

- Вони дали мені слово, що будуть домовлятися. Але будучи нещодавно у Сінгурах, де розбирався з проблемою звіроферми, я зайшов до виконуючого обов'язки сільського голови, щоб дізнатися як рухається справа зі створенням ОТГ. Там я почув знову скарги на Миролюбівку та Кодню, але й було сказано, що діалог з Новогуйвинським буде продовжуватися.

Ще одне "висяче" питання щодо створення нових громад - це що буде з Левківською сільрадою? З-поміж вибору нею між приєднанням до Станишівки чи до Глибочиці, то, я гадаю, що варіант з останньою є найбільш привабливим.

- Це ваша думка чи й левківців?

- Це поки що чисто моя думка. Як відомо, останній варіант обласного перспективного плану створення ОТГ не пройшов затвердження у Києві і він повернутий на доопрацювання. Тому всі, хто бажає, може вносити свої корективи. Коли перспективний план буде затверджений урядом, я думаю, що ми з вами зустрінемося і доведемо його до мешканців Житомирського району та його громад.

- Юрію Миколайовичу, але ті зміни територіально-адміністративного устрою, що зараз намагається провести влада всіх рівнів, не передбачені Конституцією України. Тому вся ця діяльність є неконституційною і навіть за це передбачена кримінальна відповідальність. До того ж, президент свій черговий варіант змін до Конституції знову відкликав - через значний негативний резонанс в Україні та за її межами. Чи не варто було б спочатку прийняти зміни до Конституції шляхом референдуму, як це обіцяв Зеленський перед виборами, а потім вже змінювати адміністративно-територіальний устрій України, щоб ввійти в правове поле?


- Розумієте. Дійсно є конституційні норми, які потрібно змінювати. Це стосується й адміністративно-територіального поділу нашої держави. На даний час всі учасники децентралізації керуються нормами законів "Про добровільне об'єднання територіальних громад", "Про місцеве самоврядування", які є діючими, та іншими нормативно-правовими актами.

Президент також наполягає на необхідності внесення відповідних змін до Конституції. І вони будуть прийняті, коли вся Україна буде покрита мережею новоутворених громад. Зараз, на мою думку, приймати зміни до Конституції недоречно, оскільки тоді ми можемо опинитися в ситуації, коли будуть існувати й ОТГ, і сільські ради.

- Юрій Миколайович, ви прийшли в наш район, щоб він припинив своє існування?

- Ні.
- Як же ж ні? Якщо за планами реформаторів нинішні райони мають бути ліквідовані, а на території області мають бути створені чотири укрупнених райони.

- І один з них - Житомирський.

- Тобто ви хочете сказати, що ваша діяльність направлена на укрупнення нашого району?

- Я прийшов у Житомирський район, щоб припинити існування Житомирської райдержадміністрації як суб'єкта влади на даній території. Замість РДА планується створити префектури, діяльність яких має бути унормована відповідним законодавством, яке зараз знаходиться у стані проекту.

- Юрію Миколайовичу, як би там не було, а життя продовжується. Люди вже давно хочуть відчути покращення свого життя, яке так і залишається десь там за горизонтом. Над вирішенням яких проблем ви працюєте зараз?

- Є багато питань, які доводиться вирішувати щоденно. Це і екологічні проблеми та відносини з громадою, якщо, наприклад, взяти ситуацію навколо звіроферми у Сінгурах. Довелося виїхати на місце та вивчити ситуацію особисто, щоб потім взяти участь у нараді з цього приводу в обласній адміністрації.

Довелося зіткнутися з проблемою оцінки землі в Озерянці, виникає конфліктна ситауція в Довжику навколо будівництва заводу тощо. Є багато проблем і немає часу розслаблятися.

- А як ви вирішили свої побутові питання на новому місці?

- Спочатку я намагався їздити додому в Баранівку на маршрутці, але потім я заключив договір з агроколеджем на зняття однієї кімнати в гуртожитку. Дружина поки що з одинадцятимісячною дитиною проживає у Баранівці. Згодом, гадаю, вирішимо й це особисте питання.

- Юрію Миколайовичу, останнім часом багато розмов у районі точиться навколо значних скорочень працівників у Житомирській РДА. Що ви скажете з цього приводу?

- Мені менш за все хотілося розпочинати свою роботу на чолі Житомирської РДА саме зі скорочень. Але після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови № 926 своїм розпорядженням голова Житомирської ОДА встановив граничну чисельність для працівників нашої райдержадміністрації на рівні 73,5 посад, в тому числі апарату - 14. Раніше існувало 113 і 26 посад відповідно.

Відповідно до цього я підписав розпорядження голови Житомирської РДА № 364 від 28.11.2019 року "Про внесення змін до структури районної державної адміністрації", згідно яких у нас відбулися структурні зміни.

Так, припиняють свою діяльність управління агропромислового розвитку, відділ економічного розвитку і торгівлі, відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури, відділ культури і туризму, відділ державної реєстрації, функції яких перейдуть до новоутворених структур.

Утворено відповідні ліквідаційні комісії, які діють згідно діючого законодавства і мають подати передавальні акти та ліквідаційні баланси на затвердження голові районної державної адміністрації до 1 лютого 2020 року.

Перейменовано Центр надання адміністративних послуг Житомирської РДА на відділ з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації.
Перейменовано відділ житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення Житомирської РДА на відділ житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами.

Перейменовано відділ освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської РДА на відділ освіти, культури, молоді та спорту.
Також зменшено граничну чисельність управління праці та соціального захисту населення Житомирської РДА на 1 штатну одиницю та служби у справах дітей також на 1 штатну одиницю (вакантні посади).

Для зменшення кількості працівників, моїм розпорядженням покладено питання ведення первинного бухгалтерського обліку та звітності відділу з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації, відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами, служби у справах дітей, архівного сектору Житомирської РДА саме на архівний сектор.
То ж відтепер перелік структурних підрозділів Житомирської РДА та гранична чисельність їх працівників виглядатиме так:

Управління праці та соціального захисту населення - 36 працівників, Управління фінансів - 7, Відділ житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами - 4, Відділ з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації - 3, Служба у справах дітей - 4, Відділ освіти, культури, молоді та спорту - 3,5, Архівний сектор - 2. Всього - 59,5 посадових одиниць.

Ось такі зміни відбуваються в районній адміністрації. Розумію, що для багатьох людей це виявилося неприємною подією, але це не від мене залежить.

Сподіваюся, що всі фахівці, посади яких скорочено, знайдуть своє місце у цьому житті. А з тими, хто залишився ми продовжимо виконувати свою місію органу влади Житомирського району.

-Дякую за розмову.


Сергій ЮРЧЕНКО, "Сільське життя"

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...