» » "Зелена" "децентралізація" очікувано загальмувала


"Зелена" "децентралізація" очікувано загальмувала

18-01-2020, 06:36
Переглядів 399
"Зелена" "децентралізація" очікувано загальмувала
11 січня у Житомирській ОДА знову намагалися оживити "мертвонароджене дитя" на ім'я "децентралізація". Як повідомив сайт oda.zht.gov.ua, пропозиції до перспективного плану області опрацьовували під час наради з питань внесення змін до проєктної моделі формування громад. Провів нараду голова ОДА Віталій Бунечко.

Участь у нараді взяли голова облради Володимир Ширма, заступниця голови ОДА Наталія Остапченко, народні депутати України від Житомирської області та представники Асоціації міст України та Офісу місцевого самоврядування. Наразі тривають консультації з Міністерством розвитку громад та територій України щодо формування Перспективного плану громад.

Як бачимо, "молода зелена команда" області, отримавши "по шапці" від міністерства за недолугий перспективний план зі знищення сільрад та створення "резервацій", який вона "намалювала" від публічного обговорення на засіданні "робочої групи" зі знищення конституційного устрою України, вирішила тепер діяти менш демократично та більш закрито.

Який "епохальний" документ породить обласна влада тепер вже у закритому режимі, ми все одно дізнаємося. Можна лише не сумніватися в тому, що й цього разу той "перспективний план" отримає чергову порцію негативу від громадськості та прокльонів від селян. Бо ж справа та безперспективна для подальшого розвитку України і нашому народу вона до "самої спини". Краще б можновладці думали не про зміну вивісок на сільрадах, а про справжню економічну реформу для села, від чого й може відродитися наша могутня держава, яка зараз перетворена на постачальника рабів на європейські плантації.

Варто зазначити, що цього разу, коли "зелена влада" намагається справжньою навалою завершити цю "реформу", що закінчилася крахом ще при хунті Порошенка, то вона не сприймається не лише народом, а й громадськими організаціями та парламентом.

Як відомо, вся ця діяльність з "децентралізації" буде незаконною та антиконституційною до тих пір, поки не буде внесено змін до Конституції. Щоб унормувати цей процес, президент Зеленський поспіхом вніс відповідний законопроект до Верховної Ради, але робиться все це поспіхом, непрофесійно.

Не встиг він внести цей законопроект, як отримав стільки критики, що повернув його на доопрацювання. Вже за два тижні була "зліплена" нова редакція правок до Конституції. Але й вона отримала шквал критики.

Наша газета вже повідомляла читачів про звернення до президента із незгодою щодо запропонованих змін до основного закону, яке підписали більше сотні мерів міст, голів обласних рад та інших посадовців. Навіть посли європейських держав приєдналися до цього негативу. А днями стало відомо, що своє невдоволення пропозиціями Зеленського до конституційних змін висловили ще дві громадські організації, які беруть безпосередню участь у процесі знищення сільрад та створення "резервацій".

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування "Асоціація об'єднаних територіальних громад" звернулася до Президента України та Голови Верховної Ради України у зв'язку з глибокою стурбованістю голів об'єднаних територіальних громад щодо порушень принципів демократії, нівелювання здобутків децентралізації та можливістю політичного тиску на місцеве самоврядування, які закладаються в положеннях та формулюваннях оновленого тексту змін до Конституції України.

Асоціація ОТГ неодноразово наголошувала, що розробка законопроекту №2598 "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" повинна відбуватися за участі асоціацій органів місцевого самоврядування та шляхом громадського обговорення. Ми очікували спільної роботи над документом після презентації концепції змін до Конституції України та наших звернень у грудні 2019 року.

Місцеве самоврядування в Україні має свою новітню історію становлення та розвитку і ґрунтується не лише на європейських демократичних принципах, а й на історичних традиціях українського народу. За роки незалежності нашої держави сформувалась система місцевого самоврядування, що об'єднує тисячі професійних службовців місцевого самоврядування, лідерів територіальних громад. Саме вони першими пішли на створення спроможних громад на реформування і вдосконалення життя мешканців кожної громади. Тому очікувані зміни до Конституції України в частині децентралізації і місцевого самоврядування не можуть бути прийняті без участі представників місцевого самоврядування.

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування "Асоціація об'єднаних територіальних громад" не підтримує проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) (реєстр. №2598, доопрацьований) в запропонованій редакції та наполягає на широкому обговоренні змін до Основного Закону України, пошуку кращих рішень для забезпечення ефективної системи місцевого самоврядування, враховуючи світовий досвід і практику українського суспільства.

Асоціація ОТГ гарантує всебічну підтримку в організації таких дискусій для подальшого зростання темпів децентралізації як запоруки розвитку свободи, демократії, громадянського суспільства в Україні, її економічного розвитку.

Ось яке повідомлення розповсюдила Асоціація міст України:

27 грудня 2019 року Президент подав до Верховної Ради України оновлений текст проєкту Закону "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" №2598 на заміну тексту від 13 грудня 2019 року. Асоціація міст України категорично не підтримує цей законопроєкт, оскільки оновлений текст (як і попередній від 13.12.2019р.), було підготовлено без залучення органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, експертного середовища, науковців, а пропоновані зміни до Конституції не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування.

… АМУ закликає відхилити законопроєкт №2598, прийняття якого загрожує "консервацією" на довгий період шкідливих для місцевої демократії положень, адже процедура внесення змін до Конституції не передбачає правок після першого голосування та перегляду прийнятих змін протягом п'яти років (ч.2 ст.158 Конституції України).

Означає все це те, що, враховуючи регламент Верховної Ради України, прийняти зміни до Конституції, які б унормовували процес "децентралізації" та створення нового адміністративно-територіального устрою України, до місцевих виборів у жовтні 2020 року навряд чи вдасться. Тому всі заяви нинішніх, вже "зелених", "реформаторів українського села про те, що "децентралізацію" вони завершать до виборів - це елементарний пропагандистський трюк, як і ще порошенкова "страшилка" щодо того, що наступного року когось вони там приєднають примусово.

Хто приєднає? Оці "херої" при владі, які трусяться від того, як кілька десятків нациків напнуть балаклави й запалять файєри? Хай не смішать людей.
То ж, як бачимо, й "реформа села" від "зелених" накривається "мідним тазом". Що й очікували розумні люди, які не звикли "сліпо" виконувати всі вказівки зверху.

Варто звернути увагу й на тому, що подібні "реформи", як і зміни до Конституції, у цивілізованій державі, якщо вона не є "банановою республікою", мають прийматися на всенародному референдумі.

Що так гарно обіцяв Зеленський перед виборами, і про що так швидко він забув, як тільки дорвався до влади.

Богдан СТРІХАP.S. 15 січня і посольства Німеччини та Канади розкритикували можливі зміни до Конституції України щодо децентралізації. Зокрема, німецьке посольство вважає, що ці зміни не зміцнюють права громад.

"Канада поділяє занепокоєння багатьох голів місцевої влади, представників громадянського суспільства та експертів стосовно законопроекту № 2598, які обмежують демократичні процеси", - йдеться у повідомленні канадського посольства.

А 17 січня Зеленський відкликав і сумнозвісний вище названий законопроект про внесення змін до Конституції. Це - повне фіаско й "зеленої" "децентралізації".

"Зелена" "децентралізація" очікувано загальмувала
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...