» » Пожежа в Ліщині - пожежні виражають претензії


Пожежа в Ліщині - пожежні виражають претензії

8-01-2020, 11:24
Переглядів 478
Пожежа в Ліщині - пожежні виражають претензії
5 січня о 04:20 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в приватному дерев’яному житловому будинку в с. Ліщин Житомирського району. Про це рятувальників сповістили сусіди, які вранці почули тріскотіння палаючої шиферної покрівлі оселі розташованої неподалік.

На місці події бійці ДСНС встановили, що загоряння виникло на перекритті приміщення кухні та розповсюдилося на шиферну покрівлю та веранду. До того ж, існувала загроза перекидання вогню на розташовану поруч господарську будівлю. На момент займання вдома нікого не було.

Зусиллями двох чергових відділення рятувальників о 05:30 пожежу було локалізовано та о 07:15 – ліквідовано. Для запобігання повторного займання бійці ДСНС провели повний розбір конструкцій даху. Вогнем знищено покрівлю та веранду. Вдалося запобігти перекиданню полум’я на господарчу будівлю, а також врятувати частину домашнього майна в будинку.

Слід зауважити, що с. Ліщин Житомирського району розташовано на значній відстані від обласного центру, в якому зосереджені державні пожежно-рятувальні підрозділи – близько 20 км. Для того щоб дістатися до місця пожежі, найближчий підрозділ пожежної охорони повинен витратити не менше ніж 25 хвилин. Протягом цього часу пожежа вільно та безперешкодно поширюючись по горючим матеріалам, охоплює велику площу та знищує будівлі. Знищує матеріальні цінності будівель, та споруд житлового сектору не тільки прямими, але й побічними факторами пожежі – меблі та елементи декору приміщень обвуглюються, текстильні вироби та домашні речі активно вбирають в себе їдкий дим.

На жаль, Станишівська об’єднана територіальна не приділяє належної уваги даному питанню та не дбає про безпеку мешканців підконтрольних населених пунктів.

Переваги наявності в сільській місцевості своєї місцевої пожежної команди важко переоцінити, адже в разі пожежі, чи іншої надзвичайної ситуації, не втрачається дорогоцінний час на дорогу, а відтак зменшуються обсяги збитків завдані вогняною стихією.

Місцеві пожежні команди вкрай необхідні для забезпечення оперативного і швидкого реагування на ліквідацію пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути на території того чи іншого сільського населеного пункту.

Гарантування пожежної безпеки громадян, які проживають у віддалених населених пунктах, є одним із пріоритетних завдань для Державної служби з надзвичайних ситуацій. Адже, як свідчить статистика, значна частка пожеж в Україні виникає саме у сільській місцевості, де здебільшого відсутні пожежні частини. Саме тому одним із напрямків реформи ДСНС є вдосконалення системи реагування на пожежі та надзвичайні ситуації і, як результат - максимальне скорочення часу прибуття першого пожежно-рятувального підрозділу до місця виникнення пожежі або ліквідації надзвичайної ситуації. Досягнути цього можна шляхом формування в об'єднаних територіальних громадах розвинутої мережі місцевої пожежної охорони та залучення добровольців до ліквідації пожеж.

Нагадаємо на території об’єднаних територіальних громад Житомирського району на даний момент не створено жодного підрозділу добровільної пожежної охорони.

Житомирський районний відділ ДСНС України
у Житомирській області

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...