» » Сінгури проти “Профуни”: хто переможе?


Сінгури проти “Профуни”: хто переможе?

8-10-2019, 03:59
Переглядів 769
Сінгури проти “Профуни”: хто переможе?
Перші позитивні результати по закриттю хутрової ферми в Сінгурах

Нагадаємо, що Державною екологічною інспекцією Поліського округу в лютому поточного року проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ "Профуна", яке займається вирощуванням хутрових тварин - норок.

Під час перевірки Інспекцією виявлено ряд порушень, а саме:

- відсутній висновок з оцінки впливу на довкілля, стосовно об'єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля - потужності для вирощування хутрових тварин (2 тисячі голів і більше);

- відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

За результатами перевірки Державною екологічною інспекцією Поліського округу направлено позов до суду про тимчасову заборону (зупинення) діяльності ТОВ "Профуна" яке здійснює утримання, відгодівлю та розведення хутрових тварин - норок в шедах №№ 1-16 звіроферми на території Сінгурівської сільської ради Житомирського району.

21 червня 2019 року Житомирським окружним адміністративним судом позов задоволено.

1 жовтня 2019 року Сьомим апеляційним адміністративним судом (м.Вінниця) залишено без розгляду апеляційну скаргу до підприємства ТОВ "Профуна" на рішення Житомирського окружного апеляційного суду у зв'язку з безпідставністю.

Житомир-онлайн


х х х х х х х

Як наша газета повідомляла раніше, 21 червня Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Єфіменко О.В. прийняв рішення у справі № 240/5150/19 за позовом Державної екологічної інспекції Поліського округу до Товариства з обмеженою відповідальністю "Профуна", яке вирощує норок, … Рішенням у вказаній справі судом вирішено задовольнити позовні вимоги Державної екологічної інспекції Поліського округу.

За повідомленням, суд застосував до ТОВ "Профуна" заходи реагування шляхом часткової зупинки діяльності, а саме: заборонив використання ТОВ "Профуна" шедів (сараїв без бічних стінок, - ред.) №№12-16 для утримання та відгодівлі норок, комплекс будівлі та споруд №28 за межами населеного пункту Сінгури, до отримання висновку з оцінки впливу об'єктів на довкілля, а також заборонив здійснення викидів (надходжень) в атмосферне повітря забруднюючих речовин під час вирощування ТОВ "Профуна" від стаціонарних джерел - шедів №№11-16.

У справі в якості вільних слухачів взяли участь представники громадських організацій: "Єдина планета", "Клуб сінгурівської водойми", жителі села Сінгури Житомирського району, землі яких межують з фермою, на якій вирощують норки. На думку активістів, ТОВ "Профуна", забруднює навколишнє середовище, здійснюючи свою діяльність без відповідних дозволів.

Також варто зазначити, що депутати Сінгурівської сільської ради звертаються з проханням до правоохоронних та контролюючих органів щодо незаконного розміщення звіроферми на території сільради.

Відповідне рішення, що було ухвалено депутатами на сесії ще 26 квітня 2018 року.

«Ми, депутати Сінгурівської сільської ради Житомирського району, змушені звернутися до керівництва прокуратури Житомирської області, Житомирської ОДА, Державної екологічної інспекції, Державної архітектурно-будівельної інспекції, управління Держпраці, управління Держгеокадастру, управління Держпродспоживслужби з приводу недотримання ТОВ «Профуна» санітарних, епідеміологічних та будівельних норм при розміщенні на своїх земельних ділянках господарських споруд для вирощування/розведення норок», - зазначається у зверненні.

В документі підкреслювалося, що ТОВ «Профуна» незаконно одержало право власності на спірні земельні ділянки, містобудівні умови та обмеження були надані компанії без проведення громадських обговорень та розроблення детального плану території.

«Будівництво звіроферми із вирощування норок на території Сінгурівської сільської ради порушує ст.50 Конституції України щодо права громадян на безпечне довкілля. Мешканці села Сінгури та села Пряжів постійно скаржилися на нестерпний сморід. Викид шкідливих речовин, випаровування від гноєсховищ та шведів, де утримуються норки, несуть ризики для здоров’я людей навколишніх сіл», - вважають депутати сільради.

Вони переконані, що будівництво звіроферми повинно бути припинене, та звертаються з проханням провести перевірку наведених у зверненні обставин та «припинити незаконну діяльність звіроферми із вирощування норок ТОВ «Профуна» на території Сінгурівської сільської ради».

Ось так нині складається ситуація навколо хутрової ферми у Сінгурах. Якою буде реакція “Профуни” на останні рішення судів - побачимо. Але, скоріш за все, голандець навряд чи закриє свій бізнес на норках. Тим більше, що за кордоном існують заборони на вирощування тварин на фермах. І захисники тварин там слідкують за цим суворо. А в Україні все можна. Для чого ж вона ще потрібна “цивілізованій” Європі?

Про розвиток подій - у наступних номерах газети. Будьте з нами. Передплачуйте “Сільське життя”.

Підготував Богдан Стріха


Сінгури проти “Профуни”: хто переможе?
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...