» » Православний світ відзначив 75-річчя Блаженнішого Митрополита Онуфрія та 5 -річчя його інтронізації


Православний світ відзначив 75-річчя Блаженнішого Митрополита Онуфрія та 5 -річчя його інтронізації

26-06-2019, 11:35
Переглядів 558
Православний світ відзначив 75-річчя Блаженнішого Митрополита Онуфрія та 5 -річчя його інтронізації
25 червня, в день пам'яті преподобного Онуфрія Великого, на честь святкування 75-річчя від дня народження та 5-річчя від дня обрання на київську кафедру Митрополита Онуфрія, на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври було звершено Божественну літургію.

Богослужіння очолив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій. Його Блаженству співслужили митрополити, сонм архієреїв і духовенства УПЦ.
На Малому вході Блаженніший Онуфрій в сан митрополита звів архієпископа Ровеньківського і Свердловського Пантелеймона. У сан архієпископа були зведені: ректор Почаївської духовної семінарії єпископ Шумський Іов, єпископ Івано-Франківський Серафим, єпископ Овідіопольський Аркадій, єпископ Южненський Діодор.

У цей знаменний день розділити молитовну радість з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм прибули представники Помісних Православних Церков:

митрополит Карфагенський Мелетій (Олександрійський патріархат), митрополит Вострский Тимофій (Єрусалимський патріархат), Митрополит Сінгапурський Сергій, екзарх Південно-Східної Азії (РПЦ), митрополит Корсунський Антоній (РПЦ), архімандрит Афанасій (Янош) (Румунська Православна Церква), єпископ Моравічський Антоній (Сербська Православна Церква), митрополит Ловчанський Гавриїл (Болгарська Православна Церква), митрополит Томасоський Ісайя (Кіпрська Православна Церква), єпископ Гайновський Павло (Польська Православна Церквоь), архієпископ Пражський Михайло (Чеська Православна Церква), протоієрей Назарій Полатайко (Американська Православна Церква).

Після читання Євангелія до віруючих зі словом проповіді звернувся Предстоятель, який розповів про подвижницьке життя преподобного Онуфрія Великого.
Першим, напередодні дня пам'яті преподобного Онуфрія Його Блаженство з днем тезоіменитства привітав Президент України Володимир Зеленський. У телефонній розмові глава держави подякував Предстоятелю УПЦ за віддане служіння Україні і побажав тілесних і духовних сил в його служінні.

Вітання від Святійшойго Патріарха Кирила зачитав Митрополит Сінгапурський Сергій.

Від усієї повноти Української Православної Церкви з 75-річчям і 5-річчям зведення на кафедру київських митрополитів Його Блаженство привітав митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. Його Блаженству був вручений орден святого апостола Андрія Первозванного.

Були сказані поздоровлення від Предстоятелів і Олександрійської, Єрусалимської, Румунської, Сербської, Болгарської, Кіпрської, Польської, Православної Церкви в Чеських землях і Словаччині, Американської Православної Церков. Під час літургії на ряду з хорами Лаври співав хор з Сербії.

"Наша присутність тут є свідченням єдності православних церков в ім'я Ісуса Христа. Я хотів би додати тут одне прохання для тих, хто керує українським народом. Ми хотіли б просити уряд України, щоб уряд зробив все від нього залежне, щоб були повернуті ті храми, які були забрані від віруючих УПЦ, якими займається Блаженніший Митрополит Онуфрій ", - сказав представник кіпрської православної церк ві Митрополит Тамасоскій і Орінійскій Ісайя.

Було ще раз підтверджено, що світове православ’я визнає в Україні лише одну канонічну церкву - УПЦ.

Так, єрарх Сербської Церкви заявив, що Помісні Церкви не визнають інших Церков в Україні, крім тієї, яку очолює Блаженніший Митрополит Онуфрій.
А представник Польської Православної Церкви єпископ Гайновський Павло заявив, що в Україні є тільки одна єдина благодатна Церква, яка має апостольську спадкоємність. І це - Українська Православна Церква на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.

Архієрей Олександрійської Православної Церкви розповів, що приїхав до Києва підтримати канонічну УПЦ на чолі з Митрополитом Онуфрієм. Таку ж позицію підтримали делегації всіх Помісних Православних Церков світу, які прибули до Києва.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...