» » Напередодні Дня журналіста вийшов 8 000-й номер газети “Сільське життя”!


Напередодні Дня журналіста вийшов 8 000-й номер газети “Сільське життя”!

3-06-2019, 22:00
Переглядів 1044
Напередодні Дня журналіста вийшов  8 000-й  номер  газети “Сільське життя”!
Шановні читачі! Зараз ви тримаєте в руках восьмитисячний номер газети "Сільське життя", яка вперше вийшла в світ майже 79 років тому.
Вісім тисяч номерів! Це - дуже багато. Якщо зараз наша газета виходить у щотижневому режимі, то щороку редакція породжує 52 номера газети. Звичайно, протягом свого існування були радянські часи, коли "районка" доходила до читачів й двічі, й тричі на тиждень, саме тому ми й маємо нині такий високий ювілейний номер.


12 червня далекого 1940 року вийшов перший номер нашої газети, яка тоді називалася "Прапор комунізму".

На жаль, в архівах не збереглися ті номери, з якими розпочався славний і довгий шлях видання, яке десятиліттями було й залишається літописцем трудових здобутків земляків, які здавна проживають у селах навколо древнього Житомира. Тому досі невідомо, хто ж був першим редактором нашої газети.

Зі спогадів Петра Куделі, який разом з Михайлом Шапіро входив до першого складу редакційного колективу, ми знаємо, що тоді обов'язки редактора та відповідального секретаря виконував інструктор Житомирського райкому партії, бо саме в той же час і було створено Житомирський район.

У часи німецько-фашистської окупації у 1941-43 роках газета не виходила. Лише з визволенням нашого району військами Червоної Армії у січні 1944 року відновився й вихід газети нашого району - тоді вже під назвою "Колгоспний прапор". Виходила вона 2-3 рази на тиждень на 2-х сторінках тиражем 1,5-2,5 тисяч примірників.

Наступний етап розвитку "інформаційного рупору" Житомирського району розпочався 11 липня 1956 року, коли газета збільшилася до 4-х сторінок при трьох виходах щотижня. З грудня 1957 року тираж нашої газети зріс до 4,5-5 тисяч.

6 травня 1959 року газета почала виходити під новою назвою - "Зоря комунізму". Увесь цей час головним героєм нашого видання була й залишається ЛЮДИНА ПРАЦІ.

Тому, гортаючи пожовклі сторінки, ми бачимо у кожному номері нариси, замальовки, кореспонденції, фотознімки трактористів і доярок, водіїв і мулярів, учителів і лікарів, керівників підприємств та господарств, агрономів і економістів, працівників культури і органів місцевого самоврядування, бібліотекарів. Цей тематичний напрямок зберігається й донині.

Відомо, що за 79 років існування газети на посаді її редактора пропрацювало одинадцять чоловік. У 50-ті роки минулого століття редакційний колектив очолювала Дарья Булименко, відразу після відновлення Житомирського району у січні 1965 року редактором було призначено Олексія Опанасюка, затим довгі сорок років цю посаду обіймав Іван Сенюк, у 2006-2008 роках "булаву" у нього перейняв Роман Здорик, і вже одинадцятий рік головним редактором "Сільського життя" працює Валерій Івановський.

Сьогодні варто згадати й ветеранів, які й вели літопис нашого району. Це - Л. Яроцький, Г.Столярчук, І.Ільченко, А. та О.Журавльови, Л.Листовська, Ю.Вишнівський, І.Ліберда, П.Смоляр, Г.Дінов, І.Крейніс, Я.Зайко, Б.Лаговський, В.Золотарьов, С.Колодюк, М.П'єх, Г.Мокрицький, В.Васильчук, А.Журавський, В.Комар, О.Дробик, З. Водоп'янов, В.Кулєшов, С.Юхимчук та інші.

Сьогодні їхні творчі традиції продовжують Світлана Яременко, Олена Денисюк, Тетяна Івановська, а також наші позаштатні сількори, кількість яких постійно збільшується.

У цей визначний день особливу подяку хочеться виразити й нашим давнім надійним партнерам - поштарям, які вчасно доставляють "Сільське життя" до читачів та надають суттєву допомогу у проведенні передплати на наше видання. Дякуємо всім, і особисто директору Житомирського поштамту Наталії Сладковській.

Сучасна історія нашого видання - це літопис боротьби за існування, за свободу слова та незалежність преси. Нелегко було дотримуватися цих журналістських принципів у нинішній Україні, особливо, якщо це стосується видання, засновниками якого були органи влади. Тим більше, коли її кольори змінювалися кожну п'ятирічку.

Але наші читачі знають, що протягом останнього десятиліття редакція завжди мала свій погляд на події в районі, області та державі і не приховувала своїх думок від громадськості. Всі, хто заслуговував критичного ставлення, отримував від наших журналістів "за повною програмою". Попри тиск та провокації проти нашого видання зі сторони "помаранчевих", регіоналів, "шоколадників", ми вистояли, називаючи мерзотників мерзотниками. Більше того, всі наші оцінки діяльності влад різних кольорів виявилися об'єктивними, а всі передбачення - здійснилися.

Всі, кому "Сільське життя" виносило ганебний вирок, опинилися на смітнику історії. А редакція продовжує свою багатогранну діяльність, продовжуючи високо нести звання "інформаційного рупора району".

Треба сказати відверто, що завдяки твердій позиції редакції "Сільського життя" нам вдалося зберегти Житомирський район від знищення "реформаторами" шляхом утворення замість нього різних "резервацій", вдалося припинити масове закриття шкіл у часи правління сумнозвісного пана Кулика, ми ставали на заваді знищенню наших лісів, дерибану земель та водойм, варварському видобутку піску, захопленню громадських пасовищ, ми боремося за збереження нашої славної історії, постійно нагадуємо про здобутки колгоспів, підприємств, соціальний захист народу у радянські часи, відстоюємо право на нашу Велику Перемогу, здобуту у роки Великої вітчизняної війни братніми народами Радянського Союзу, виступаємо проти бандеризації України та героїзації злочинців, у яких руки у крові, насамкінець, зараз ми, продовжуючи справу наших пращурів, відстоюємо істинну православну віру від посягань політичних авантюристів тощо.

Навряд чи в Україні ви ще знайдете таке видання, яке так сміливо і наполегливо, попри страшний тиск влади та її прихвоснів, відстоює ідеали справедливості, гуманізму, відстоює інтереси сільських громад.

Тому, з 2006 року, колектив редакції мав напружені стосунки з керівництвом Житомирського району. Так, протягом 2006-2010 років, намагаючись перетворити районну газету на "кишенькове" видання, районна влада бойкотувала вчасне фінансування випуску газети, в результаті чого накопичувалися великі борги, працівники по 4-5 місяців не отримували зарплати і працювали у жахливих умовах - мороз у приміщеннях редакції сягав 10 градусів.

У 2008 році райрада навіть приймала рішення про вихід з числа засновників, але за рік його відмінила. Чергове загострення між редакцією та районною владою сталося у 2011 році, коли голова Житомирської РДА А.Кулик та голова Житомирської райради М.Степаненко, не спромігшись накинути "зашморг" на редакцію, спровокували рішення про вихід цих органів влади з числа засновників редакції та засобу масової інформації, незаконно створивши ще одне видання для захисту власних інтересів та формування власного позитивного іміджу серед поліщуків.

Подібний "удар у спину" тричі намагався нанести й незаконно обраний головою облорганізації НСЖУ М.Рой, але й у нього нічого не вийшло. Не піддавшись їхньому тиску, а також "пресу" з боку міліції, прокуратури, суду, КРУ, податкової, інспекції по праці, органів влади, керованих регіоналами, редакція газети "Сільське життя" вистояла і зберегла свій статус.

Особливого резонансу у цій війні влади проти редакції набув напад на головного редактора В.Івановського, який отримав два ножових поранення і ледь залишився живим.

І все ж, попри всі провокації опонентів, ворогів свободи слова, попри припинення фінансування з районного бюджету з вересня 2011 року, не було зірвано жодного випуску газети. Більше того, редакція збільшила кількість сторінок до 8-ми, перейшла на кольоровий друк, вийшла в Інтернет.

Зараз редакція нашої газети є консолідуючою силою у боротьбі за існування Житомирського району і її працівники впевнені у перемозі й у цьому протистоянні. Як бачимо, "Сільське життя" в останні роки стало прикладом для всіх у відстоюванні своїх прав та свобод, стало газетою, якою гордяться наші земляки.

Тож, вітаючи громадськість Житомирського району з виходом 8000-го номера газети "Сільське життя", ми запевняємо, що зробимо все, щоб поступальний та прогресивний розвиток газети відбувався й надалі.

Будьте з нами. Передплачуйте "Сільське життя". Бо ж, як показав час, в єднанні наша сила!

РедакціяПро що писала наша газета у 1965 році читайте ТУТ


Про що сповіщала наша газета у 1966 році читайте ТУТ

Про що сповіщала наша газета у 1975 році читайте ТУТ
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...