» » Оліївська ОТГ: другий рік існування


Оліївська ОТГ: другий рік існування

30-04-2019, 11:18
Переглядів 1539
Оліївська ОТГ: другий рік існування
Оліївська територіальна громада розташована у центральній частині Житомирської області та базується на частині території Житомирського та Черняхівського районів. Це третя ОТГ, що була створена на території Житомирського району. Зараз вона, за наповненням бюджету сільської ради, є однією з найзаможніших в області. А в останні півроку Оліївка стала відома ще й гучним протистоянням між більшістю депутатів сільради та сільським головою М.Скоком, що призвело до дострокового припинення повноважень останнього. Про все це кореспонденту "Сільського життя" днями розповіла виконуюча обов'язки Оліївського сільського голови секретар сільради Тетяна Курінна.

-Тетяно Георгіївно, чим живе Оліївська сільрада на другому році свого існування у новому статусі?

- Оліївська територіальна громада була створена 29 жовтня 2017 року на перших місцевих виборах.

До складу громади ввійшли Оліївська, Кам'янська сільські ради Житомирського району та Троковицька сільрада Черняхівського району з дев'ятьма населеними пунктами - Оліївка, Піщанка, Світин (Оліївська с/р), Кам'янка, Сонячне, Довжик, Новоселиця - (Кам'янська с/р) та Троковичі, Некраші -(Троковицька с/р).
Площа громади складає 131,2 км2, загальна кількість мешканців громади складає 7143 особи, у тому числі дітей дошкільного віку - 504, шкільного віку - 841.
На території громади зареєстровано 212 суб'єктів господарювання, у тому числі 86 юридичних осіб та 126 фізичних осіб-підприємців.

На території Оліївської ОТГ функціонують 25 промислових підприємств. Найбільший дохід в бюджет с/ради надходить від ТОВ "Кромберг енд Шуберт Жу", Житомирська філія ТОВ "Аскона-Південь", ТОВ "Грантех", ПКП "Темп", ТОВ "Юка-Інвест", торговельний майданчик "Малинський", ПП "Кварацхеліа Годердзі Індікоєвич" та інші.

Основні галузі промисловості - каменедобувна та виготовлення виробів з граніту, переробна.

На території с/ради здійснюють сільськогосподарську діяльність 10 підприємств, торговельні послуги надають 38 торгових точок, у тому числі: 25 магазинів, 5 автозаправних станцій, 8 закладів громадського харчування.

Усі населені пункти громади забезпечені постійним транспортним сполученням з адміністративним центром.

Транспортне сполучення забезпечується автомобільними дорогами загального користування державного та місцевого значення.

На території громади функціонують 4 заклади освіти - 1 ліцей та 3 гімназії, 4 дошкільних заклади, 7 закладів охорони здоров'я з них: 5 фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктів, амбулаторія та поліклініка, 13 закладів культури.

Бюджет с/ради за 2018 рік по доходах загального фонду виконано на 124,3%. При плані з урахуванням змін 81,4 млн. грн., фактично надійшло 101,3 млн. грн.

До спеціального фонду фактично надійшло 2,46 млн. грн. при уточненому плані 2,43 грн., що становить 101,3%.

Фінансування бюджету за рахунок вільних залишків бюджетних коштів загального фонду на 1 січня 2018 року становило 23,13 млн. грн.

Якщо говорити в розрізі галузей, то на фінансування освітньої галузі протягом 2018 року спрямовано 9,93 млн. грн., в тому числі освітня субвенція - 3,095 млн. грн., з місцевого бюджету - 3,396 млн. грн., додаткова дотація - 507 тис. грн., дошкільна освіта - 2,94 млн. грн.

Крім того, передано до 1 серпня 2018 року інша субвенція на фінансування закладів освіти Житомирського району в сумі 1,57 млн. грн., Черняхівського району в сумі 2,75 млн. грн., на фінансування закладів освіти передавалась освітня субвенція до Житомирського району в сумі - 2 млн. грн., Черняхівському району 2,73 млн. грн., дотація Житомирському району 77 тис. грн., Черняхівському району 82 тис. грн.

За рахунок субвенції з місцевого бюджету на забезпечення якісної сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету (видатки розвитку) було покращено матеріально-технічне забезпечення кабінетів 1-х класів шкіл громади. Кошти витрачено: на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів для початкових класів, комп'ютерного обладнання, телевізорів, дошки шкільні з місцевого бюджету.

За рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток придбано мультимедійне обладнання в Троковицький природничо-екологічний ліцей та Некрашівську гімназію.

У Некрашівській гімназії організоване інклюзивне навчання однієї дитини.

На харчування учнів виділено 200 тис. грн. Діти 1-4 класів та пільгові категорії харчуються безкоштовно. Крім того, розпочатий капітальний ремонт по термосанації Оліївської гімназії. В цьому році його буде завершено. Проведено заміну опалювального котла в Некрашівській гімназії. Побудовано модельну котельню для опалювання Кам'янської гімназії, проведено поточний ремонт їдальні в Троковицькому природничо-екологічному ліцею (вентиляції).

На утримання установ і закладів культури та проведення заходів культурно-освітнього характеру направлено 3,15 млн. грн.

З них на утримання бібліотек спрямовано 834 тис. грн., на утримання будинків культури, клубів спрямовано 1,99 млн. грн.

У 2018 році був проведений капітальний ремонт клубу с .Некраші на суму 1,2 млн. грн., було придбано апаратури для якісного озвучування культурно-масових заходів на суму 118 тис. грн., проведено поточний ремонт стелі клубу в с. Довжик.

На виконання Програми соціального захисту і соціального забезпечення спрямовано 2,2 млн. грн.

На компенсацію виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом спрямовано 535 тис. грн.

На оздоровлення та відпочинок дітей було використано 195 тис. грн. За дані кошти була придбана 31 путівка.

На інші видатки на соціальний захист населення направлено 1,455 млн. грн.

Виплачено одноразову матеріальну допомогу 844 особам на суму 1 млн. 445 тис. грн.:

- учасникам АТО до Дня козацтва - 162 особам на суму 162 тис. грн.;

- на лікування - 176 особам на суму 571 тис. грн.;

- учасникам ЧАЕС - 56 особам - 28тис. грн.;

- інвалідам, (до Дня інваліда) - 64 тис. грн.;

- учасникам Великої Вітчизняної війни та вдовам - 100 чол. - 52,5 тис. грн.;

- до Дня людей похилого віку 79 жителям громади виплачено 39,5 тис. грн.

На утримання установ і здійснення заходів з фізичної культури і спорту використано 161 тис. грн. Було придбано спортивний інвентар та спортивну форму на суму 83 тис. грн. На участь у змаганнях спрямовано кошти в сумі 77 тис. грн.

На благоустрій наших населених пунктів витрачено коштів в сумі 2,24 млн. грн., а саме:

-капітальний ремонт огорожі кладовища с.Троковичі 229 тис. грн.;

-придбання зупинок автотранспорту 200 тис. грн.;

-придбання інформаційних табличок 148 тис. грн.;

-капітальний ремонт вуличного освітлення 338 тис. грн.;

-придбання ігрових майданчиків 142 тис. грн.;

-придбання трактора "Белорусь" за 510 тис. грн., деревообробної машини за 96 тис. грн., відвантажувача плужного для посипки дороги 74 тис. грн., плугів з навантажувачем фронтальним 133тис. грн., лавок - 9 тис.;

-проведено благоустрій кладовища с.Некраші - 199 тис. грн.;

-встановлено систему відеонагляду на клубі с.Сонячне - 93 тис. грн.;

На реконструкцію та капітальний ремонт вуличного освітлення та виготовлення проектної документації витрачено 673 тис. грн.

Виготовлена проектно-кошторисна документація щодо реконструкції вуличного освітлення в с. Троковичі та с. Некраші. на даний час по даним об'єктам розпочато роботи.

Видатки на проведення робіт пов'язаних із утриманням доріг в 2018 році склали 26,12 млн. грн. Було проведено ремонт 7 доріг в с. Довжик, по 2 дороги в Кам'янці та Сонячному, 5-ти доріг в Оліївці, однієї в Світині, 4 - в Троковичах, 3 - в Некрашах.

-Тетяно Георгіївно, читачам нашої газети, особливо тим, хто проживає на території Оліївської сільради, буде цікаво знати й про те, що планується зробити у 2019 році?

-Відразу хочу зазначити, що нинішній рік буде також визначним на події у плані соціально-економічного розвитку нашої сільради.

У поточному році замовлено проект на капітальний ремонт покрівлі та термосанації Троковицького ліцею з добудовою 2 санвузлів.

Замовлено проектно-кошторисна документація по добудові спортивної зали, їдальні, санвузла в Некрашівській гімназії.

Замовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію їдальні з добудовою п'яти класних кімнат та санвузла в Кам'янській гімназії.

У 2019 році планується будівництво футбольного поля зі штучним покриттям в Кам'янському ліцеї.

Розробляється детальний план території, на якій буде проведено будівництво опорної школи на 1000 учнів в селі Оліївка по вулиці Зоряна.

Готується документація з будівництва дошкільного навчального закладу в селі Оліївка по вул. Зоряна на 75 місць, загальною кошторисною вартістю 50 млн. грн., на проведення торгів.

За співфінансування з ОДА на п'ятнадцятій сесії Оліївської с/ради було виділено кошти на придбання шкільного автобуса, який буде здійснювати перевезення дітей сіл Троковичі та Некраші.

Як вже зазначалось, на території громади функціонує сім медичних закладів.

У 2018 році сільською радою була надана субвенція в сумі 2,78 млн. грн. Житомирському району та 1,95 млн. грн. Черняхівському району, а також дотація у розмірі 126 тис. грн. Житомирському району, 72 тис. грн. Черняхівському району, інша субвенція Черняхівському району 213 тис. грн., Житомирському району 1,1 млн.грн.

У 2019 році також планується провести реконструкцію фельдшерсько-акушерських пунктів в с. Кам'янка та Довжик. Документи повністю готові для Кам'янки, а для Довжика - в стадії завершення.

Також планується провести капітальний ремонт покрівлі амбулаторії в с.Троковичі.

Розпочато будівництво медамбулаторії з житлом для лікаря в с.Оліївка по вулиці Зоряна.

Нинішнього року заплановано завершити капітальний ремонт приміщення під студію звукозапису в будинку культури с. Оліївка, а також замовлено проект щодо капітального ремонту будинку культури с. Троковичі.

При настанні сприятливих погодніх умов буде розпочато будівництво футбольного поля зі штучним покриттям в с. Троковичі загальною вартістю 1 млн. 500 тис. грн.

Також у цьому році планується при співфінансуванні з обласною державною адміністрацією побудувати ще 2 футбольні поля в с. Світин та Кам'янка.

Крім того, замовлена проектно-кошторисна документація для капітального ремонту та реконструкції двох футбольних полів з штучним покриттям в с. Оліївка біля ліцею та по вулиці Зоряна.

У 2019 році планується провести капітальний ремонт 20-ти доріг комунальної власності, а також сільська рада готова йти на співфінансування 50 на 50% з ОДА на проведення капітального ремонту доріг обласного значення: Троковичі-Некраші, об'їзної дороги Київ-Чоп до центру с. Світин, Кам'янка-Новеселиця, а також на проведення поточного ремонту дороги від кінцевої зупинки по вулиці Вільський шлях м.Житомир до виїзду з села Кам'янка на Вільськ.

Крім цього, в 2019 році планується провести благоустрій кладовища с. Кам'янка, ремонт кладовища с. Оліївка по вул. Звягільська.

Це далеко не всі завдання, що ми поставили перед собою. Є й багато інших задумів, які ми маємо намір реалізувати. Про їхнє виконання ми будемо сповіщати громаду вчасно.

-Як бачимо, й нинішнього року на мешканців вашої сільради очікує багато приємних подій. Наталіє Георгіївно, а яка зараз ситуація на оліївському "владному Олімпі"? Що з посадою голови?

-Як відомо, ще восени минулого року більшість депутатів Оліївської сільради проголосувало за дострокове припинення повноважень колишнього сільського голови Михайла Скока. Він з цим рішенням не погодився і подав позов до адміністративного суду. Днями суд виніс своє рішення: він залишив позов колишнього сільського голови без задоволення.

Відповідно до чинного законодавства наша сільрада ще у грудні подала документи до ЦВК, до Верховної Ради про призначення позачергових виборів сільського голови. То ж ми очікуємо, коли буде прийнято дане рішення. Але при цьому, як бачите, ми продовжуємо свою діяльність щодо вирішення нагальних питань з життя громади та виконання програми її соціально-економічного розвитку.

-Як відомо, кілька місяців тому Оліївська сільська виборча комісія позбавила мандатів шістьох депутатів сільради, які проголосували за відставку М.Скока. Яка зараз ситуація з депутатським корпусом?

-Сільською виборчою комісією на чолі з А.Колокольцевим було призначено позачергові вибори депутатів сільради у шести округах. При цьому у чотирьох з них було обрано тих самих депутатів, що були й до того. А у двох округах - нових.

Тому тут виникла правова колізія, оскільки адміністративний суд визнав рішення сільської виборчої комісії щодо шістьох депутатів неправомірними і поновив їх у статусі. Так у нас, після дострокових виборів депутатів сільради, з'явилося два "лишніх" депутата.

-І як ви виходите з цієї ситуації?


-Дану колізію законодавство наше не вирішує - там взагалі не передбачено подібної ситуації. Щоб розблокувати роботу сільради, ми домовилися, що на сесію ходять всі, але два новообраних депутата та два поновлених у своїх правах судом депутата - участі у голосуванні не беруть.

-Тетяно Георгіївно, у вашій сільраді вперше в області, а може - й в Україні, проведено вибори старост. Які результати цих виборів?

-Так. У нас було проведено вибори старост. У Кам'янському старостинському окрузі, куди входять й села Сонячне, Довжик та Новоселиця перемогу здобув Анатолій Колокольцев. А у Троковицькому окрузі з селом Некраші виборці віддали перевагу Наталії Рубан, яка раніше там працювала сільським головою. То ж їх можна привітати з обранням на нові посади та побажати успіхів у роботі.

-Що ж дякую за розмову, бажаю і вам успіхів у роботі.

Сергій Юрченко
"Сільське життя"
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...