» » Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі


Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі

15-05-2018, 06:49
Переглядів 895
Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі
Житомирщина однією із перших областей України активно включилася у процес децентралізації та розбудови нової територіальної основи для регіонального розвитку. Наразі у Житомирському районі створено чотири об'єднаних територіальних громади: Глибочицька, Оліївська, Станишівська і Тетерівська. Саме Тетерівська ОТГ була однією з перших громад, які не побоялися об'єднатися.
Очільниця Тетерівської громади Валентина Ільницька розповіла кореспонденту газети "Сільське життя" про здобутки, досягнення та поставлені завдання на найближче майбутнє.


Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі


Валентина Францівна Ільницька народилася 11 листопада 1966 року в селі Рогівка Ємільчинського району Житомирської області.

У 1984 році закінчила Ємільчинську середню школу, після чого вступила до Житомирського сільськогосподарського інституту на спеціальність: "Бухгалтерський облік і аналіз господарської діяльності в сільському господарстві". Трудову діяльність розпочала в 1988 році.

У 2006 році була обрана секретарем Денишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області. У 2010 році обрана сільським головою Денишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області.

З 2015 року обрана і працює до сьогодні сільським головою Тетерівської сільської ради об'єднаної територіальної Житомирського району Житомирської області.


- Валентино Францівно, з якого часу існує Тетерівська ОТГ як юридична особа? Як відбувався процес об'єднання?

- Увесь процес об'єднання відбувався досить швидко. На початку серпня 2015 року Денишівська, Буківська, Корчацька, Тетерівська сільські ради рішеннями сесій відповідних сільських рад ініціювали питання про об'єднання вищезазначених сільських рад в Тетерівську об'єднану територіальну громаду. А вже 17 листопада 2015 року було прийняте рішення про державну реєстрацію Тетерівської сільської ради як юридичної особи публічного права з найменуванням "Тетерівська сільська рада Житомирського району Житомирської області".

- Після такої трансформації ви зібрали навколо себе нову команду однодумців, створили нові відділи, сектори. А як щодо депутатів? Чи знайшли з ними спільну мову? Як вдається на сесіях приходити до спільного знаменника?

- З моменту створення Тетерівської ОТГ ми працювали злагоджено та відповідально, прикладаючи свої знання та досвід з метою вирішення проблем життєдіяльності громади. Не дивлячись на певні труднощі, пов'язані з системою законодавства, нам вдалося створити потужні структурні підрозділи, які працюють для розвитку громади та покращення рівня життя нашого населення. У нас функціонують такі підрозділи: відділ фінансів, відділ державної реєстрації, відділ освіти, відділ культури і туризму, сектор соціального захисту населення та інші.

Крім того, у двох селах є тимчасово виконуючі обов'язки старост: у Корчаку - Віра Герасимчук, у Буках - Анатолій Красніцький. У Денишах поки що немає старости.

З листопада 2015 року розпочала свою роботу Тетерівська сільська рада 1-го скликання. Секретарем сільської ради обрано Ларису Козел.

Депутатський корпус складається з 22 депутатів. Протягом минулого року ми провели 13 сесій, на яких розглянули та прийняли 430 рішень. Усі депутати відповідальні, виважено підходять до прийняття рішень. Найактивнішими можу назвати Миколу Сидорука та Геннадія Михніцького.

До складу виконкому входить 13 членів, якими під час засідань прийнято 252 рішення. На порядок денний виносились важливі для жителів ОТГ питання.

Серед них - про бюджет та хід його виконання, про соціально-економічний розвиток громади та цілий ряд інших нагальних питань. Під час підготовки проектів рішень на сесії сільської ради здійснювалося попереднє їх вивчення із залученням спеціалістів структурних підрозділів сільської ради, винесення їх на розгляд постійних комісій сільської ради.

До Тетерівської сільської громади входять три постійні комісії: комісія з питань бюджету, комунальної власності, промисловості, будівництва, транспорту, зв'язку та житлово-комунального господарства, комісія з питань розвитку агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, охорони здоров'я та соціального захисту населення, комісія з питань законності, правопорядку, прав людини, депутатської етики.

- Уже два роки на території Тетерівської ОТГ, а саме, в селі Корчак, працює Центр надання адміністративних послуг. Чим він займається та чи є він доцільним?

- Наприкінці березня 2016 року рішенням 3 сесіїї було створено Центр надання адмінпослуг. Тут поєднується режим "єдиного вікна" та "єдиного офісу". Будь-яка людина незалежно від реєстрації і місця проживання може без черги вирішить різні питання. Через ЦНАП надається 55 видів послуг . Це послуги у сфері земельних питань, послуги Міграційної служби та послуги щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , послуги щодо реєстрації фізичних та юридичних осіб та інші.

У приміщенні центру також здійснюють прийом спеціаліст Пенсійного Фонду та спеціаліст із служби зайнятості, що є досить зручним для наших громадян.
Протягом минулого року ЦНАПом надано близько 2,3 тисячі послуг, до сільського бюджету від його діяльності надійшло 206 тисяч гривень.

- На скільки був виконаний бюджет у минулому році? Хто є основними його наповнювачами? У якому розмірі надавалася субвенція з державного бюджету?

- За 2017 рік бюджет виконаний на 107%. При плані 17 млн. 740 тисяч гривень, фактично надійшло - 19 млн. 090 тисяч. Крім того, ми одержали з державного бюджету дотації на суму майже 2 мільйона гривень на утримання закладів освіти та охорони здоров'я, а також освітньої субвенції в сумі 5 млн. 875 тисяч гривень та медичної субвенції на суму понад 5 мільйонів, 60% якої передали на вторинну медицину, субвенції для лікування окремих захворювань на суму майже 100 тисяч гривень. Субвенція з державного бюджету на розвиток інфраструктури склала на суму 1,5 млн. гривень, субвенція з державного бюджету на придбання житла для дитячого будинку сімейного типу надійшла в сумі 1 млн. 750 тисяч гривень. В структурі доходів загального фонду, найбільший відсоток займає субвенція державного бюджету 43%, дотація займає всього 5%, основним джерелом наповнення сільського бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Найбільшими наповнювачами - санаторій "Дениші", ТОВ "Фабрика класум", Тетерівська сільська рада, військова частина.

- Як покращився стан освітньої галузі в Тетерівській ОТГ?


- Освіта нашої громади представлена двома школами та дитсадочками сіл Тетерівка та Дениші. Вони підпорядковуються відділу освіти ОТГ. На сьогодні у загальноосвітніх закладах функціонує 25 класів, у них навчається 518 учнів, 4 групи продовженого дня в кількості 120 учнів. Мережа дитячих садочків охоплює вихованням 205 дітей. Протягом 2017 року нам вдалося покращити матеріально-технічну базу цих закладів, зробити поточні ремонти деяких приміщень. Так, у Тетерівську школу придбано нові підручники, на кухню - морозильну камеру, електросковороду, замінено систему опалення в підвалі, систему водовідводу та 2 насоси для водовідведення. За кошти субвенції придбано 2 інтерактивних комплекси - мультимедійна дошка і принтер вартістю майже 90 тисяч гривень, придбано комплект навчального обладнання для математичного кабінету.

Для Денишівської школи придбано 2 телевізори, інтерактивний комплекс - мультимедійна дошка і принтер, підручники, обладнання та інвентар для комп'ютерного класу та інше.

За 2017 рік для двох садочків придбано 2 комп'ютери. Для встановлення паркану навколо Тетерівського ДНЗ перераховано на матеріали майже 500 тисяч гривень, замінено новий котел та зроблено поточний ремонт системи опалення, замінена вся система електромережі всередині будівлі. У 2018 році ми плануємо зробити коригування проектної документації на розширення дитячого садка, зробимо комплексну експертизу. Після завершення усіх процедур розпочнемо роботу.

- Яка ситуація з Корчацькою школою? Останнім часом справа набула широкого розголосу. Люди розділилися на 2 позиції: одні підтримують закриття, інші ж - категорично проти і налаштовані відстояти свою точку зору.

-Справа по Корчацькій школі перебуває на розгляді в апеляційному суді. Яке буде винесено рішення - спрогнозувати важко. Єдине, в чому я впевнена, що утримувати цю школу ми не маємо змоги, це великі кошти. Не так давно у школі була комісія з Міністерства освіти України, яка визнала, що проводити заняття для декількох дітей не є доцільним. Наразі її відвідують лише діти з сім'ї Батєнькових. У цій школі вийшов повністю з ладу модульний котел для опалення, який коштує понад мільйон гривень. Також треба замінити всю систему опалення, електропостачання, вікна, а також каналізацію. Вкладати такі величезні кошти, яких немає, не раціонально для 40-ка дітей. Тим більше, є альтернатива: щодня здійснюється підвіз дітей до Тетерівської та Денишівської школи.

- У селі Буки немає дитячого садка. Місцеві мешканці просять зробити його у приміщенні колишньої Буківської сільради. Чи можливий цей варіант?

- У Буках 20 дітей віком від 0 до 6 років. Потенційних відвідувачів садочка вдвічі менше. Щоб переобладнати приміщення під дитячий садок потрібно до мільйона гривень. На жаль, ми це зробити не в змозі. Я думаю, що ми ту будівлю, наприклад, можемо переобладнати під житло для лікаря.

- Пані Валентино, чи вирує культурне життя в Тетерівській ОТГ? Вам пощастило, що на території громади розміщено багато історичних пам'яток та туристичних місць. Чи приділяєте Ви цьому увагу?

- При відділі культури створені та діють дитячі та дорослі творчі колективи. Театральний колектив "Амплуа" в 2017 році на конкурсі у місті Краків (Польща) увійшов до десятки кращих колективів України. Це надихнуло інших наших дітей займатися творчістю та розвивати таланти. Тепер художній керівник Світлана Мяновська під своєю опікою має чотири дитячих творчих колективи. У керівника дитячого вокального гуртка Валентини Теплої теж збільшилося бажаючих - 16 учасників. До того ж, нашими бібліотекарями разом з працівниками соціального захисту створили клуб "Університет людей поважного віку".

За кошти сільського бюджету був зроблений ремонт в клубі села Перлявка, який обійшовся у 200 тисяч гривень та капітальний ремонт Тетерівського будинку культури - понад 900 тисяч гривень.

До виконавчих органів влади місцевих рад у сфері культури належить забезпечення охорони пам'яток історії та культури, збереження та використання культурного надбання. У 2017 році сектором культури і туризму проведено відповідну роботу по виявленню та реєстрації об'єктів культурної спадщини громади. На території Тетерівської об'єднаної громади знаходиться - 26 пам'яток історії, 17 - пам'яток археології, одна пам'ятка архітектури, яка знаходиться на державному обліку - Тригірський монастир.

Нашими працівниками розроблено туристичний маршрут Житомир-Дениші-Тригір'я. За попередній рік проведено 20 екскурсій, які відвідали 260 чоловік. Вперше на території Тетерівської об'єднаної громади, Дениші, Тригір'я, пройшов всеукраїнський туристичний маршрут Харків-Ужгород-Київ "Вишиваний шлях", що теж додало іміджу нашій ОТГ.

Нас запросили на 1-й Регіональний форум "Житомирщина - територія можливостей", яка відбудеться 16 травня. Там зустрінуться усі, хто зацікавлений у розвитку та раціональному використанні інвестиційного, виробничого, технологічного, природного, туристично-рекреаційного, культурного, безпекового потенціалу Житомирщини. Ми презентуємо свої туристичні та історичні місця, де можна відпочити та культурно збагатитися.

- Чи належним чином вирішуються питання охорони здоров'я населення?

- У квітні 2016 року нами створений Центр медико-санітарної допомоги, до якого входить 2 амбулаторії та 5 фельдшерських пунктів. Всі медичні заклади відремонтовані та облаштовані сучасним обладнанням. За кошти сільського бюджету у минулому році придбано 2 автомобілі для лікарів. Також частину будівлі для розширення амбулаторії в селі Дениші, зокрема, денний стаціонар та місце для розміщення аптечного кіоску і стоматологічного кабінету, що коштувало нам 350 тисяч гривень. В цій частині будівлі також проведений поточний ремонт та замінено систему опалення. За субвенцію з державного бюджету на розвиток інфраструктури була зроблена повна термосанація цієї будівлі.

У цьому році ми вже зробили детальний план території для будівництва двох приміщень в селі Дениші для денного стаціонару та Центру безпеки громадян, який обійшовся у 160 тисяч гривень. Наша ОТГ включена до державної Програми "Сільська медицина". Гадаю, що у 2018 році буде розпочато будівництво денного стаціонару, на що нам держава виділяє 10 мільйонів гривень.

- Стан доріг у сільській місцевості переважно у неналежному стані. Вдається виправити цю ситуацію?


- Стан доріг, особливо у населених пунктах, в поганому стані і потребує поточного та капітального ремонту. Тетерівською сільською радою в 2017 році за рахунок коштів державної субвенції на розвиток інфраструктури та субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів було проведено капітальний ремонт доріг громади: по вул.Сосновій та Вишневій в селі Дениші, по вул. В.Яременка в селі Тетерівка.

Є проекти на ремонти доріг на вулицях у Тетерівці - 40-річчя Перемоги, Космонавтів, у Денишах - Нагірна. Проте поки немає коштів. Як тільки з'являться, то одразу ж розпочнемо ремонт.

- Актуальною темою залишається освітлення вулиць у населених пунктах. Чи є зрушення у цьому напрямку?

- У 2017 році було проведено реконструкцію вуличного освітлення у трьох населених пунктах. Зокрема, доосвітлені вулиці села Тетерівка, а також освітлені вулиці Перлявки і Корчака.

У цьому році ми подали до державного Фонду регіонального розвитку проекти на освітлення вулиць семи сіл Тетерівської ОТГ. Сподіваємося успішно пройти цей конкурсний відбір.

- Безперечно, Вас оточує команда, яка працює на користь громади. Та все ж, без спонсорської допомоги не обійтися. Хто у цьому допомагає?


- Вирішувати проблеми села, пов'язані з матеріальними затратами, допомагають приватні підприємці, організації, які працюють у нас на території. А також порозуміння знаходимо і з депутатами різних рівнів. Народний депутат Віктор Развадовський до Дня Миколи Чудотворця подарував дітям в садочках і школах новорічні солодкі подарунки, дитячий майданчик та ноутбук в дитячий садок "Берізка", для покращення його благоустрою Віктор Йосипович виділив 500 тисяч гривень. Не стоять осторонь і Житомирські обласні депутати. Дякуючи депутату облради Ігорю Ходаку придбано меблі для кухні в Тетерівський дитсадок. За ініціативи обласного депутата Руслана Павлюка придбано дитячий майданчик в село Перлявка. Велике спасибі і нашим районним депутатам Ларисі Вербило, яка свої депутатські гроші направила на облаштування комп'ютерного класу в Денишівській школі та Анатолію Гречку, за його кошти було прокладено 100 метрів асфальту під'їзної дороги до села Буки.

- Дякую за розмову.

Світлана Яременко

Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі
Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі
Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі
Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі
Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі
Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі
Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі
Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі
Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі
Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі
Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі
Тетерівська ОТГ: третій рік у новому статусі


dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...