» » Комунальна власність Житомирської райради - це спільне надбання громад району


Комунальна власність Житомирської райради - це спільне надбання громад району

23-10-2017, 21:11
Переглядів 925
Комунальна власність Житомирської райради -  це спільне надбання громад району
Відділ з юридичних питань кадрового забезпечення та комунальної власності виконавчого апарату Житомирської районної ради створений у березні 2017 року. Його начальник - Світлана Садовська.

Одним із напрямків діяльності відділу веде Сергій Уницький, головний спеціаліст з питань комунальної власності. Саме з цим молодим, енергійним, закоханим у спорт чоловіком, відбулася розмова нашого кореспондента. До того ж він є депутатом Житомирської районної ради. Сергію Олександровичу люди довіряють, адже депутатом він обраний вдруге.


- Сергію Олександровичу, ви єдина людина в районі, яка займається такою відповідальною роботою. Розкажіть, будь ласка, який обсяг робіт на вас покладено? Як довго ви працюєте, і чи справляєтесь з усім самостійно?


- Будь яка робота, в тому числі і моя, не може вирішуватися самостійно. До вирішенням робочих питань докладає зусиль весь відділ в якому я безпосередньо працюю, також все узгоджується з керуючим справами виконавчого апарату районної ради та самим керівництвом районної ради. Я відповідаю за комунальне майно Житомирської районної ради з лютого 2016 року. Спочатку на посаді головного спеціаліста з питань управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл,селищ району, а у березні поточного року відбулася реорганізація, в результаті якої створений один відділ з юридичних питань кадрового забезпечення та комунальної власності виконавчого апарату Житомирської районної ради, де я працюю на посаді головного спеціаліста з питань комунальної власності.

Моя посада передбачає багато обов'язків. Основним завданням є здійснення наданих районною радою повноважень по управлінню майном, що є у спільній власності територіальних громад (комунальної власності) району, реалізація державної та регіональної політики у сфері управління цим майном. Якщо коротко та доступно, то найбільший обсяг моєї діяльності складають договори оренди між районною радою та тими, хто бажає орендувати рухоме чи нерухоме майно. Зокрема, контролюю своєчасне укладання та переукладання договорів відповідно до усіх, передбачених законодавством процедур.

- Яка процедура передачі нерухомого майна від балансоутримувача до орендаря?

- Передача в оренду комунального майна здійснюється у відповідності до Закону України "Про оренду державного та комунального майна" та Положення про оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району. Фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди, направляють заяву до балансоутримувача, з обґрунтуванням необхідності оренди, копії статутних документів, документів про державну реєстрацію, у тому числі суб'єкта підприємницької діяльності.

У разі надходження заяви про оренду цілісного майнового комплексу, його структурного підрозділу, нерухомого майна, балансоутримувач за умови відсутності заборони передачі майна в оренду у п'ятиденний термін після дати реєстрації заяви надсилає копії матеріалів до районної ради, тобто до нашого відділу, де ці матеріали розглядаються. А саме, скликається робоча група з питань використання майна, до якої входять працівники виконавчого апарату районної ради та депутати, яка і розглядає заяви, після чого виносить відповідні рішення. Якщо ж ці рішення є на користь заявника, то балансоутримувач протягом п'яти днів після погодження умов договору оренди розміщує в офіційних друкованих засобах масової інформації та на веб-сайті орендодавця чи балансоутримувача оголошення про намір передати майно в оренду.

В іншому випадку робоча група повідомляє заявника у відмові укладання договору оренди. Протягом 10-ти робочих днів після розміщення оголошення балансоутримувач приймає заяви про оренду відповідного майна. У разі, якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди укладається із заявником. У разі надходження двох і більше заяв орендодавець оголошує конкурс на право оренди. Бюджетним установам майно передається в оренду без конкурсу.

- На який час здається в оренду майно?

- Стандартно, за умовами договору, на 2 роки 11 місяців. Проте, тривалість оренди може і змінюватися. Можна укласти договір і на короткотривале користування, або ж після закінчення терміну, продовжити його. Або ж укласти на більший термін з нотаріальним посвідченням. Цілісний майновий комплекс та нерухоме майно площею 200 кв.м. і більше передаються в оренду за рішенням сесії районної ради.

- Яка кількість суб'єктів господарювання знаходиться у власності Житомирської районної ради? Скільки об'єктів нерухомого майна, і у якому вони стані?


- У власності Житомирської райради рахується 18 суб'єктів: 8 комунальних установ, 7 комунальних закладів та 3 комунальних підприємства.

Близько ста об'єктів нерухомого майна - заклади освіти та медицини, усі вони знаходяться у задовільному стані, об'єктів незавершеного будівництва немає.
З утворенням об'єднаних територіальних громад кількість цих споруд стає менше, оскільки вони передаються у власність ОТГ. Так, у 2016 році, у зв'язку із створенням Тетерівської та Станишівської ОТГ, було передано майже 20 об'єктів. Незабаром створиться Оліївська та Глибочицька ОТГ, тому їхня кількість ще зменшиться.

Проте саме через проведення децентралізації ОТГ мають більше коштів, що дає можливість робити ремонти будівель та приміщень. Показником покращеного фінансування є і той факт, що протягом минулого року в Житомирському районі відкрилося 12 дитячих садочків, хоча за останні роки до цього на території району не було відкрито жодного.

- Який прибуток отримує районний бюджет від здачі в оренду об'єкту?

- Відповідно до чинного законодавства, районний бюджет отримує в основному 50% від орендної плати, а від оренди майна, балансоутримувачем якого є районна рада - 30%.

- 2017 рік виходить вже на фінішну пряму, скажіть, протягом року, скільки договорів оренди було укладено нових, а скільки переукладено?

- Протягом нинішнього року 12 договорів переукладено та один укладено новий: між КУ "Центральна районна лікарня" та КУ "Амбулаторія загальної практики сімейної медицини Станишівської сільської ради". Зазначений договір є прикладом короткотривалої оренди, оскільки він укладений на три місяці.

- Сергію Олександровичу, не так давно ми спілкувалися із заступником Житомирської районної ради Олегом Білецьким, який повідомив, що два об'єкти комунальної власності райради планується продати. Яка зараз ситуація щодо них?

- Наразі поки планується продати два об'єкти: приміщення аптеки у Високій Печі та частину приміщення Центральної районної аптеки № 118. На чергову сесію районної ради виноситься питання щодо затвердження їх експертних оцінок та визначення початкової (стартової) ціни продажу.

- Щиро вдячна за змістовну інформацію.

Світлана ЯРЕМЕНКО

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...