» » Чи поїде Гройсман до Тетерівки?


Чи поїде Гройсман до Тетерівки?

29-03-2017, 14:30
Переглядів 1276
Чи поїде Гройсман до Тетерівки?

Завтра 30 березня прем'єр-міністр Володимир Гройсман планує відвідати Тетерівську територіальну громаду, яка рахується найкращою в Житомирській області.

Нам дуже шкода, що він не відвідав її місяць тому, бо тоді він би зміг на власні очі побачити як "успішно" діти йдуть в школу по трасі, бо тротуари не очищені від снігу.

А так він матиме тільки змогу побачити амбулаторію, в якій немає внутрішнього туалету і пічне опалення, побачити дорогу в Тетерівці по якій летять машини зі швидкістю 100 і більше км, тому що на все величезне село, яке розміщене вздовж державної траси Житомир-Чернівці лише один світлофор, тому аварії тут не рідкість, а скоріше страшна періодичність.

А якщо буде дощ, то він зможе побачити як люди мокнуть чекаючи автобус, бо зупинку, яку знесла машина під час аварії ще рік тому, досі не відновили.

А ще, ми дуже сподіваємося, що завтра на зустріч до Гройсмана приведуть тих 50 дітей з Корчацької школи, яку закривають, тому що на утримання ніби то немає коштів. На утримання школи немає, а на утримання апарату громади кількістю майже 80 людей є? Можливо ми погано розуміємо математику, але як так - на 50 дітей коштів немає, а на 75 дорослих є?

Можливо подивившись в очі дітям, яких позбавляють можливості отримувати освіту в нормальних умовах, недалеко від дому, дітям, які через замість того, щоб за 10 хвилин дійти до власної школи будуть змушені добиратися і в спеку, і в сніг, і в гололід через 2 села для того щоб отримати освіту. Можливо подивившись на цих дітей, він побачить усю "успішність" Тетерівської територіальної громади і разом з нею всю суть такої любої Гройсману децентралізації!

Житомир-онлайн

Ще матеріал на цю ж тему


У Житомирському районі збираються закрити єдину на 11 сіл лабораторію

Своїм здоров’ям та життям жителі Тетерівської об’єднаної територіальної громади будуть розплачуватися за успіхи децентралізації. Поки влада рахує нові ОТГ та запроваджує новації в медицині, у селах продовжує зростати невтішна статистика смертності.

До редакції сайту «Житомир-онлайн» звернулися жителі села Тетерівка. Селяни занепокоєні тим, що найближчим часом вони залишаться без лабораторії, яка постійно працювала при Тетерівській амбулаторії. Людям пояснили, що після утворення ОТГ змінився статут медичного закладу, а тому частину важливих аналізів місцева лабораторія проводити більше не буде.

Лабораторія, яка розташована в Тетерівці, обслуговує 11 сіл, де проживає близько 8 тисяч людей. Зараз жителі цих населених пунктів можуть отримати результати загального аналізу крові або перевірити рівень гемоглобіну без виснажливих поїздок у районну лікарню чи приватну лабораторію у Житомирі.
За словами селян, через кілька місяців в амбулаторії вони зможуть пройти лише тестові дослідження. Тобто, про те, що людина хворіє буде відомо, але наскільки серйозно, лікар без точних аналізів не зможе пояснити.

«Це як тест на вагітність, вибачте за порівняння. Він часто помиляється. Отак і буде нам. Тест покаже, що є білок, а скільки його і що робити, якщо він зайвий, ми не дізнаємося», - обурються жінки.

У пані Оксани з Тетерівки вдома двоє маленьких дітей, а тому до місцевих медиків доводиться звертатися часто. Молода мама не приховує свого обурення: «От у моєї дитинки піднялася температура. Ми приходимо в амбулаторію, а там без загального аналізу крові не можуть приписати лікування. Якщо є необхідність приймати антибіотики, то як дізнатися чи вони не нашкодять організмові. Таких аналізів тут робити не будуть. Тоді на чиїй відповідальності здоров’я дитини – батьків чи лікаря? Із хворою дитиною на руках доведеться їхати в райлікарню у Станишівку. У нас немає свого автомобіля, на носі зима… Хтось про це подумав? Та у нас багато маленьких дітей, не тільки ж мої».

Окрім майбутнього нововведення у Тетерівській ОТГ вже зараз вистачає проблем у медицині. В місцевій амбулаторії часто змінюються лікарі і немає транспорту, аби швидко виїжджати до хворих. Люди пригадують, що порятунок постраждалого в ДТП якось став справжньою проблемою. Коли зателефонували у «швидку», там пояснили, що всі машини роз’їхалися. Виклик переадресували в амбулаторію Тетерівки. Біда в тому, що свого транспортного засобу сільський медзаклад не має. На щастя, світ не без добрих людей, які допомогли лікареві добратися до місця аварії.

Селяни наводять ще один приклад недосконалої політики охорони здоров’я у сільській місцевості. Педіатр у Тетерівку приїздить один раз на тиждень. Є ще один такий лікар, але прийом він приводить у Денишах. Щоразу до педіатра збираються величезні черги мам з дітками.

Жителі новоутвореної ОТГ вважають, що всі захмарні показники і обіцянки, що їм буде комфортно, це порожні слова. Селяни думали, що найнеобхідніші послуги будуть максимально наближеними, але помилилися. Кажуть, що після таких реформ будуть приречені на смерть.

Житомир-онлайн
15 листопада 2016


dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...