» » Село Садки й без об'єднання розвивається стрімко


Село Садки й без об'єднання розвивається стрімко

8-10-2016, 13:21
Переглядів 2710
Протягом останнього року на території Садківської сільської ради відбулися, без перебільшення, вражаючі зміни, які за динамікою є найкращими в Житомирському районі. І це у сільраді, яка раніше до розряду багатих не відносилася. Таких змін не відбулося й у жодному селі розрекламованої владою Тетерівської "резервації", де для створення "потьомкінських" населених пунктів з державного бюджету виділено великі кошти, що використовуються вкрай неефективно. Більше того, Садківський сільський голова Валентин Яромов, з приходом якого до керівництва цією громадою місцевий люд й пов'язує всі позитивні зміни, говорить конкретно: "Ми все зробимо, аби нам не заважали з цим "добровільним" об'єднанням…" І вражаючі результати соціально-економічного розвитку й таких сіл як, наприклад, Глибочиця, Левків, Вереси, Оліївка, Кам'янка, Новогуйвинське, Іванівка, Березівка, Василівка, Сінгури, Кодня, Озерянка, Зарічани, Станишівка, Ліщин та інших, лише підтверджують цю думку.
У своїх публікаціях наша газета вже розповідала, як у Садки "прийшов Яромов й розворушив громаду". І у них йшлася мова про активізацію громадського життя, про роботу депутатського корпусу сільської ради, та про плани нового очільника місцевої громади. Найбільшим його бажанням було все ж реконструювати та запустити дитячий садок, якого давно очікують вісім десятків діток, які проживають у Садках та Вигоді. На це потрібно було 3,8 млн. гривень, яких у бюджеті сільради, звісно, не було. Вирішити це можна було лише за рахунок програм державного бюджету. Але це величезна морока - від складання проектно-кошторисної документації до узгодження цієї справи у районі, області та Києві. Та й бажаючих змінити сільську інфраструктуру в обласні чимало, тож пробитися було дуже важко. Але Валентин Михайлович наполегливо взявся за цю справу. Все ж досвід - велика справа. Бо ж він очолював місцеве сільгосппідприємство "Садки" у 1998-2005 роках, поки ще воно нормально працювало і поки Кучма своєю "реформою" не знищив колгоспну економічну основу українського села, а "помаранчеві авантюристи" її повністю не добили. І поки сільський голова вирішував питання фінансування з реконструкцією дитсадка, він паралельно робив, що міг, щоб змінити ситуацію у Садках. Ще взимку В.Яромов виніс на розсуд місцевих депутатів питання про створення у центрі села біля Будинку культури парку відпочинку. Причому у стислі строки - до 26 квітня, до 30-річчя Чорнобильської катастрофи, оскільки на території Садківської сільради проживає значна частина переселенців з радіоактивно забруднених територій області. Було виготовлено проектно-кошторисну документацію, мобілізовано односельчан на "суботники", в ході яких були вирізані та викорчовані старі, вражені памелою, тополі. На їхньому місці вже посаджені нові дерева, розбито квітники, заасфальтовано алеї, встановлено лави, для діток - ігровий майданчик. І вчасно, в урочистій обстановці, ця зона відпочинку була відкрита - разом з Меморіалом до 25-річчя об'єднання мешканців північних сіл з Садками в одну громаду. Причому приємно вражала "ділова жилка" місцевого голови - він по всій області шукав, де вигідніше для казни закупити чи то саджанці, чи будівельні матеріали.
Гарне тоді вийшло свято. І цією справою можна було б гордитися не один рік, а з реконструйованим дитсадком, сільському голові, без сумніву, можна було б спокійно доживати до виборів і переобиратися на черговий строк. Але Валентин Михайлович не з таких. Нещодавня поїздка до Садок показала, що він бере на себе кілька серйозних завдань і якомога ефективніше їх виконує. Дороги Вже на в'їзді в Садки зі жвавої траси видно зміни, що тут відбуваються. На дорозі - повністю нове асфальтове покриття. Як кажуть у народі - як яєчко. У самому селі й до Вигоди дорога у пристойному стані через ямковий ремонт.
Розповідаючи про ці ремонти, Валентин Михайлович каже, що на них з сільського бюджету було виділено 400 тисяч гривень, ще 290 тисяч виділив район. Тепер, коли їдеш в село, душа співає. Дитсадок Приміщення Садківського дошкільного навчального закладу, що розташований у центрі села поруч з будівлею місцевої влади стояв порожнім довгі роки. Дітей водили у ДНЗ, організований при школі. Всі сільські голови мріяли про його реконструкцію та запуск. І лише Яромову вдалося зрушити справу і вивести її на фінішну пряму. Саме йому вдалося виграти конкурсний відбір у Мінрегіонбуді, де спочатку було виділено 3,8 мільйона гривень, а після уточнення проекту - 4,1 мільйона. Причому, згідно умов виділення коштів, сільська рада профінансувала лише десяту частину. І у цю суму входить все - від ремонту до внутрішнього обладнання всім необхідним.
І закипіла робота. Будівельники обіцяють завершити її вже до нового року. Сільський голова особисто контролює увесь процес. Показуючи майбутні приміщення дитсадка, він висловлює й зауваження до попередників: під час проектування все ж можна було б зробити спальні для діток та ігрові кімнати більшими, хоча б за рахунок чисельних підсобних приміщень. Та й проектна чисельність діток у ДНЗ становисть лише два десятки - дві групи. Очільник громади вважає, що потрібно буде встановити двоярусні ліжка і збільшити кількість маленьких відвідувачів до сорока. Та й штатна чисельність закладу у нього викликає подив - десять чоловік на двадцять діток? Валентин Михайлович не лише до цього питання ставиться так прискіпливо. Він взагалі з тих людей, що вміють рахувати та економити гроші, тим більше - громадські. -Навіть той мільйон в рік, що ми маємо від акцизного збору з автозаправок, потрібно використовувати розумно, з користю для громади, - говорить він. Яскравим прикладом цього може бути реконструкція клубу у селі Вигода. Клуб у Вигоді Коли їхали до Вигоди, сільський голова розповідав про наміри привести в порядок дорогу між селами та вирізати дерева та кущі на її узбіччі. Бо саме через обмеженість видимості та круті повороти тут щороку відбуваються ДТП. При в'їзді в село він відразу наголосив на тому, що нещодавно вулиці Вигоди повністю освітлені. Та й взагалі, село з незвичною назвою Вигода отримала дійсно значну вигоду від діяльності нинішнього очільника громади. Цьому яскравим прикладом є реконструкція місцевого клубу. Цей заклад культури був збудований ще у радянські часи місцевим радгоспом. Після "реформ" села у роки "незалежності" він припинив своє існування, а тому дана будівля стояла порожньою, а потім місцевий люд, втративши надію, що даний клуб взагалі колись запрацює, почав розтаскувати з нього все, що міг. Фактично від нього залишилися, що називається, лише "голі стіни", бо й дах потрібно було міняти в ході реконструкції. Валентин Михайлович, як сільський голова, розумів значення відродження роботи клубу у Вигоді, бо це не лише значне пожвавлення громадського та культурного життя громади, а й дозвілля земляків, виховання підростаючого покоління, не говорячи про естетичний вигляд сільського закладу культури. Але як це зробити? Було два шляхи: найняти якусь будівельну фірмочку, яка б невідомо з якою якістю будівельних робіт здерла з сільської казни півтора мільйона гривень, або зробити це самотужки, при цьому, за підрахунками Яромова, зекономивши цілий мільйон.
Обрали другий варіант. І почали із заміни 400 кв. метрів даху, на що витратили замість 500 тисяч гривень лише 65 тисяч - потратилися тільки на придбання металочерепиці. А решту роботи зробили за рахунок добровільної праці жителів села протягом чотирьох "суботників". Й для проведення інших робіт залучені вигодці, заключивши з ними договори цивільно-правового характеру. Крім того, що все робиться швидко й якісно (як для себе), то ще й місцевий люд має можливість заробити, а податки з цих заробітків поповнюють бюджет. Зараз у Вигодському клубі робота "кипить" всередині і й зовні: вкладається плитка, ведуться малярні та теслярські роботи, облаштовується територія. При цьому люди, побачивши, як голова організував справу, допомагають, чим можуть - хто цемент підвезе на автомобілі, хто деревину з лісу на підводах. [/center] І, скоріш за все, у листопаді у нашому районі з'явиться ще один сучасний заклад культури, а Вигода отримає новий поштовх у своєму розвиткові після довгорічної "сплячки". Нове водоймище Під час поїздки до Вигоди В.Яромов показав біля дороги й місце, де незабаром садківці та вигодці зможуть, як каже він сам, "змочити ноги". Справа в тому, що на території сільської ради немає водойми, де місцевий люд міг би покупатися та відпочити у літню пору року. Але основне призначення цього "ставка" буде не в цьому, а у відведенні зайвої води, що призводить до підтоплення частини села. З цією метою в проектному інституті "Житомирводопроект" вже розроблено проект щодо охорони земель від підтоплення з реконструкцією гідроспоруди на території Садківської сільради. То ж буде незабаром між селами двогектарна водойма. При цьому використаються майже триста тисяч гривень сільського бюджету, що лежали "мертвим вантажем", оскільки використати їх поза призначенням було неможливо. При цьому загальна вартість реалізації проекту за попередніми підрахунками складає 900 тисяч гривень. Сільський голова сподівається, що в результаті електронних торгів ця сума може зменшитися до 700-750 тисяч - ось реальна вигода від запровадження електронних торгів. Тому з сільського бюджету доведеться ще використати порядка п'ятисот тисяч гривень і буде вирішено два питання - відведення зайвої води з вулиць села та з'явиться зона відпочинку. Об'єкт уваги - Кладовище Кладовище є невід'ємною складовою будь-якого села. Це не лише місце поховання померлих земляків, а й місце вшанування пам'яті про них. Тому Валентин Михайлович вважає, що кладовище у Садках має бути у пристойному вигляді.
Поруч із знищенням диких зарослів, тут зараз у розпалі роботи по його облаштуванню. Варто зазначити, що в останні роки вкрай гостро постало питання про розширення меж місця поховань. У результаті переговорів з власниками прилеглих земель, вдалося прийти до консенсусу щодо натурального обміну землями і в результаті сільська рада отримала у своє розпорядження три гектари прилеглого поля. Півтора з них пішло на розширення кладовища, а решта поки що залишилася в запасі. За пропозицією голови депутати сільради погодилися виділити кошти на встановлення трьохсотметрового бетонного паркана та центральних воріт. Саме зараз ці роботи виконуються із залученням садківців на договорній основі. Вже облаштована територія й навколо кладовища -знищено дикорослі дерева акації, а керівник Березівського кар'єра Ю.Поліщук допоміг з підсипкою дороги та автостоянки. Допомога АТОшникам Вже під час розмови в кабінеті Садківського сільського голови від секретаря сільради Ольги Шинкар стало відомо, що місцева влада дбає й про учасників АТО. Суттєвою допомогою для 17-ти з них стало виділення по 15 сотих земельних ділянок під ведення садівництва. Це дає їм право будувати й житлові будинки. Плани на майбутнє Знаходячись у постійних турботах по здійсненню та контролю робіт на вище згаданих об'єктах та виконуючи інші навантаження, що притаманні сільському голові Валентин Яромов вже має плани на майбутнє. На в'їзді в село в районі футбольного майданчика він хоче облаштувати зону відпочинку, біля дитсадка планує хороший спортивний майданчик з волейбольним та міні-футбольним майданчиками, з навісами для гри у настільний теніс тощо. Але найважливішим майбутнім завданням для всієї громади садківський голова вбачає повернення другого поверху адміністративної будівлі у власність власників майнових паїв, а потім - у власність громади. Зараз з цього приводу відбувається судова тяганина.
Тоді цю будівлю можна було б перетворити на справжній адміністративний центр, де розмістити ще й аптеку та дільничну лікарню, щоб значно розширити можливості надання медичних послуг населенню. З цією метою потрібно буде збільшити кількість ліжок, ніж є зараз у ФАПі, а також організувати постійний прийом хворих лікарями-фахівцями: терапевтом, хірургом, стоматолом, гінекологом та ін. То ж, як бачимо, за неповний рік роботи Садківський сільський голова Валентин Яромов, разом з депутатським корпусом, з жителями сіл, провів величезний об'єм робіт. А зробить, без сумніву, ще більше. Головне, як він каже, щоб не заважали з тим "об'єднанням"… Богдан СТРІХА
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...