» » Про “комісарів” та доцільність "децентралізації”


Про “комісарів” та доцільність "децентралізації”

16-12-2019, 15:56
Переглядів 665
Про “комісарів” та доцільність "децентралізації”
Люди старшого покоління пам'ятають, як у 60-ті роки минулого століття у комуністичному Китаї відбувалася так звана "культурна революція", коли правляча верхівка на чолі з Мао Цзедуном, використовуючи провладні ЗМІ, доводила народ до стану масового психозу і направляла його на знищення то опонентів, то горобців.

Те, що відбувається зараз в Україні у сфері проведення "реформи" з "децентралізації", все більше нагадує і ту китайську "революцію", і клоунаду, і більшовизм сучасного гатунку. А іноді все це нагадує божевілля, з яким "зелена" влада витягнула з-під сукна наскрізь зацвілий і провальний проект попередньої збанкрутілої влади і зі значно швидшими темпами намагається втілити його в життя. Складається враження, що не було нинішнього року двох виборів, на яких народ випер режим Порошенка на звалище історії, а його справа живе й процвітає - як колись "вічне вчення" марксизму-ленінізму.

Так і хочеться спитати у "зелених": а чи не є ви "засланими козачками" від Пороха та його господарів з "вашингтонського обкому"? Може америкоси спеціально замінили нам "шило на мило", щоб пришвидшити процес остаточного знищення цієї держави - як черговий невдалий експеримент?
Все це приходить в голову, коли бачиш ту "мишину метушню", яку стрімко організувала "нова (?) влада" на Житомирщині, у гонитві за божевільною ідеєю-фікс щодо знищення сільрад і стовідсоткового покриття області "резерваціями" - використовуючи досвід своїх господарів-америкосів у справі знищення корінних індіанських племен.

У цьому вони навіть перевищують темпи насильницької колективізації, яку місцеві "ахтивисти", що швиденько підлаштувалися під владу більшовиків, організували у тридцяті роки минулого століття. Це коли у гонитві за "цифрою колективізації" "залізною рукою" заганяли земляків у колгоспи.

Також не врахували нинішні "реформатори" і наслідки для українського села іншої крайності - знищення тих самих колгоспів, які на той час були "локомотивами" розвитку сільських громад. Як бачимо, лише українці можуть наступати на граблі по кілька разів і не робити з цього висновків.
Саме на ці думки наводить й "круглий стіл", що днями був проведений у будівлі Житомирської районної влади заїжджими комівояжерами.5 грудня запросили мене на "круглий стіл", на якому мали обговорюватися актуальні питання "децентралізації". Причому запросили не організатори цього дійства, а сільські голови, які вважають, що лише редакція "Сільського життя" є справжнім захисником інтересів селян та місцевих громад у цей вкрай невизначений час - у тому числі й у авантюрі з так званою "децентралізацією".

Ось що про цю подію повідомила офіційна інформація:

У Житомирському районі проведено круглий стіл на тему "Формування нового районного поділу Житомирської області"

5 грудня, в рамках реалізації проекту "Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного (повітового) поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України", що реалізується Центром політико-правових реформ завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії, у великій залі засідань районної ради проведено круглий стіл на тему "Формування нового районного поділу Житомирської області".

Участь у заході взяли голова Житомирської РДА Юрій Оханський, голова районної ради Сергій Крутій, його заступник Василь Стах, представники інших громад області, депутатського корпусу, сільських рад району та громадськості.

Програмою круглого столу було передбачено безпосереднє обговорення перспективної моделі районного поділу області. З цього питання виступили директор обласного центру громадського здоров'я Олександр Зарицький, провідний науковий співробітник Інституту регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України Петро Жук, радник з питань децентралізації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Романович.

Усі доповіді супроводжувалися жвавим обговоренням, висловлювалися конкретні пропозиції щодо удосконалення адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Житомирської області.Хочеться поділитися власними думками від побаченого.

Почнемо з теми "круглого столу". Вона звучала навіть більш "круто", ніж названо в офіційному повідомленні: "Пропозиції з удосконалення адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Житомирської області".

Проводити захід з такою назвою з сільськими головами та керівниками районного рівня можуть лише заїжджі "вумники", яким "до лампочки" де й про що говорити, аби їм за це платили.

І вони і не приховують, хто їм платить - уряд Великобританії, хоча він розбирається у наших сільських справах, як заєць у геометрії. До того ж, він сам зі скандалом втікає від "щастя" у Євросоюзі, куди нас так наполегливо пхають "євроінтегратори".

То ж виникає запитання, навіщо англійським капіталістам витрачатися на проведення "реформи" з "децентралізації" в Україні? Може вони дуже хочуть, щоб наше село, у якому зосереджено до третини черноземів світу, відродилося і засипало сільськогосподарською продукцією всю Європу з їхніми туманним островами вкупі? Звичайно ж - ні. Навпаки, у капіталістичному світі ведеться нищівна боротьба з конкурентами!

Тому можна зробити простий висновок: якщо британський уряд зацікавлений у проведенні "реформи" з "децентралізації", то це йому на користь, а нам - НА ШКОДУ! Невже, шановні земляки, хтось не погодиться з цим простим логічним висновком?!

Це хоча б розуміють різні "патріоти" та "ахтививсти", які у вишиванках підтримують цю авантюру?

Згадайте, що колись до розвалу Радянського Союзу, до знищення нашої ракетно-ядерної зброї, до знищення колгоспів також закликали ці ж закордонні уряди та різні фонди і фондики. Чим все це завжди закінчувалося? Страшною бідою для нашого народу та українського села!

І от зараз, загіпнотизовані балачками з телеканалів-помийок про "євроустремління" та "євроінтеграцію", ми вчергове наступаємо на ті ж самі граблі. Хіба з повного розуму можна наступати на них по кільканадцять разів? Виявляється, що це може робити лише Україна.

Отже, приїхали до Житомира "грантоїди", яким немає різниці про що говорити чи щось проводити, аби "капуста" вчасно виділялася. Тим більше, якщо райрада надала приміщення, то ж і на його оренді вони зекономили - собі в кишеню. Та й інші складові подібного "міроприємства" з різними "модераторами" були присутні: високі авторитети, які у київських кабінетах на такі ж закордонні гроші вирішують долю українського села, життя якого абсолютно не знають, медіапроектор, "вагомі" аргументи про євростандарти, пляшки води, тістечка (правда тістечок видно не було, хоча спікер сказав, що вони нібито є, мабуть, теж "зажали").

Спостерігаючи за цим, пригадується, як у часи порошенково-зубкової "децентралізації" 2015-2018 років у ту ж велику залу райради також запрошували різних візитерів-грантоїдів. Одного разу навіть справжнього німця привезли, який "відшпрехав" на всі проплачені доляри! Поруч був перекладач. Все солідно. Тільки пропустили повз вуха тоді організатори-"реформатори" та запрошена "масовка" дуже важливу річ: у Німеччині справжня децентралізація, передача прав з центру громадам, почалася у 1949 році, а завершилася … у 1969-му! Навіть педантичні німці її не могли довести до кінця два десятиліття! Навіть при належному законодавчому та фінансовому забезпеченні.

А у нас новоспечена "зелена" міністерка виділила на увесь процес аж … три місяці! У лютому все: закінчуємо цю "бодягу" і з березня вже у наших селах розпочнеться "безмежно щасливе життя"! І все - за вказівкою зверху. А що у "глибинці" відбувається в дійсності - кого там в Києві цікавить? Отримали вказівку від господарів з-за кордону знищити українське село - виконують, відпрацьовують доляри, які на цих запроданців потратили різні Сороси та інша американо-євро-мерзота за роки "незалежності".

Першим на тому "круглому столі" британський представник надав слово новому голові Житомирської РДА Юрію Оханському, назвавши його головою ради, і, дісно, за британськими мірками колонізаторів - яка різниця?

Як бачимо, новопризначений посадовець №1 району з першого дня роботи відразу поринув у бій за знищення існуючих сільрад. Навіть не ознайомившись з районом, не познавши, чим живуть наші сільські громади, він, разом з народним депутатом Сергієм Кузьміних, вже почав виписувати "рецепти щастя" для сільських голів у вигляді нових територіальних утворень, змінивши протягом лічених днів кілька варіантів. Не розуміючи при цьому, що протягом п'яти років цієї "реформи" ці очільники громад до хрипоти обговорювали безліч варіантів "добровільного" об'єднання і так й не прийшли до спільної думки. Бо дуже багато факторів впливають на цей процес. В тому числі й недосконале законодавство та відсутність поправок до Конституції, через що взагалі всі організатори "децентралізації" автоматично перетворюються на злочинців, які знищують існуючий конституційний адміністративно-територіальний устрій України, за що карним кодексом передбачене позбавлення волі на 15 років.

Але Ю.Оханський знову озвучив свою позицію короткою фразою: давайте домовлятися, а не тягнути ковдру на себе. Перекладається вона дуже просто: об'єднуйтеся-приєднуйтеся за вказівкою влади і не морочіть голови. Про думку народу тут мова не йде взагалі. А навіщо? Він і так мовчки виконає все, що йому "намалює" влада зверху. Бо ж ніяки Майдани, "революції гідності" за роки "незалежності" не змінили його менталітет.

Затим перед учасниками "круглого столу" виступив директор Житомирського обласного центру громадського здоров'я (є така "шарашкіна контора") Олександр Зарицький. Він, звичайно, розповів, яке "щастя" нас очікує й від "реформи" медицини. Її також продовжує у повному обсязі "зелена влада", яка, як ми бачимо, все більше перетворюється на вірного продовжувача усіх ганебних справ режиму Гаранта-офшорника.

Зі слів доповідача прозвучав цікавий факт: виявляється, що знищення районних лікарень та створення госпітальних округів відбулося не просто так. Як з'ясувалося, вони були встановлені у межах тих укрупнених районів, які мають бути сформовані, коли всі нинішні райони будуть "замальовані" "резерваціями-ОТГ" і відімруть. Тобто не госпітальні округи мали б створюватися після того, як громади "добровільно" об'єднаються, а навпаки - громади мають об'єднуватися у межах, які визначають "реформатори" від медицини!

Такий абсурд можливий лише в Україні! Це ще раз показує не лише "дебілізм" усіх наших євроінтеграційних "реформ", а й те, як вони протирічать одна одній, а тому й за роки "незалежності" всі закінчилися крахом.

Зі слів виступаючого стало зрозумілим, яким чином поєднані медична "реформа" та "децентралізація": перша, виявляється, пришвидшить другу! Тобто, як з'ясовується, медичні чиновники у нас визначають подальший розвиток села. Тому то й результати маємо такі.

Дифірамби медичній "реформі" від О.Зарицького (які він "співає", тому що за це отримує зарплату з обласного бюджету і інше говорити не може, бо ж живе у "демократичній" державі) посипалися відразу, як почалися репліки та запитання з місць.

Розкритикували "медичну реформу" міський голова Малина, який закликав присутніх бути більш активними у відстоюванні прав громад. А потім ще й хірург та голова ради з Андрушівки, який відзначив переваги ще радянської медицини, яку фактично добивають. На що доповідач проговорився, що не завжди каже правду, бо вважає, що неправда іноді "на благо". Правда, кому "на благо" - не пояснив. Що не народу - точно.

Але справа у тому, що медична "реформа" відбувається не перший день і ми вже відчуваємо все "благо" від неї. Це яскраво продемонструвала репліка члена громадських рад ОДА та РДА Геннадія Краснобокого: він з дитиною, у якої була температура 390, чотири години простояв у черзі до лікаря, на прийом до якого прийшло шістдесят чоловік!

От і не питайте, чому населення України протягом 9 місяців поточного року зменшилося ще на 200 тисяч чоловік, а смертність вдвічі вища за народжуваність. Бо всі "реформи" за роки "незалежності" - це реальний ГЕНОЦИД НАРОДУ. На радість закордонним господарям нинішніх "реформаторів".

Так на "круглому столі" вийшов конфуз з презентацією медичної "реформи".

Але британський спікер не змінив вираз оптимізму на обличчі і надав слово науковцю з Києва - Петру Жуку.

Той довго й нудно "плів хармани" про те, скільки, з їхньої, наукової, київської чи вашингтонської точки зору, на Житомирщині має бути укрупнених районів (чи повітів, чи округів - вчені мужі в Києві ще не визначилися, мабуть, британський уряд ще на це гроші не виділив, а задарма вони не працюють).

Так от, той Жук довго "годував" присутніх різними таблицями, моделями, "завумною" фразеологією, але так чітко й не сказав, скільки ж нам на Житомирщині для повного щастя потрібно районів-округів-повітів: чотири чи п'ять? При цьому ж він визнав, що всі варіанти мають недоліки. То навіщо, вибачте, тоді "ліпити горбатого"? Якщо при цьому створюються додаткові проблеми для людей, які вже й так виснажені і втомилися від усіх провальних "реформ"? Відповідь на це, можливо, знає Зеленський та його оточення.

Затим "британець" надав слово ще одному "видатному" діячу на ниві "реформи" з "децентралізації", який є постійним учасником усіх подібних "засідаловок" з нульовими ефектами - Сергій Романович. Він працює радником у житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування - це фірмочка на зразок "рога і копита", яка й створена також на кошти закордонних "добродіїв", щоб розвішувати "локшину" на вуха наших співвітчизників про "благо" "децентралізації", створення "резервацій", а також сприяти знищенню сільрад та українського села в цілому.

Хоча варто зазначити, що Центр розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС) - "контора", більш солідніша, ніж у британського ведучого-спікера-модератора (називайте як хочете), бо ж у неї гроші "вгепали" (загинайте пальці) і Євросоюз, і Німеччина, і Швеція, і Данія, і Естонія, і Польща.

То ж тепер стає зрозумілим, хто найбільш зацікавлений у знищенні такого потенційного аграрного конкурента як Україна.

Але, нажаль, ніхто з учасників різних нарад та "круглих столів" з "децентралізації" про це не відає, а тому прискіпливо прислухаються до порад-рекомендацій наказного порядку авантюристів, які просто відробляють проплачені гроші і що з того вийде - їм до самої "спини". Тим більше, що й українські чиновники у справі знищення сільрад діють в унісон з "грантоїдами" з ЦРМС і навіть невідомо, хто ким заправляє?

А, відчуваючи закордонну підтримку та догодливість місцевої влади, "комісари" ЦРМС поводять себе мов капризні "зірки": зневажливо і зверхньо доносять нам, "тугодумам", як потрібно трощити українські села, щоб Європа нас хвалила, а цим запроданцям "відстьобувала" побільше "зеленого бабла".

От і біля трибуни на тому "круглому" столі церемеесник С.Романович розповідав, як нам, "недолугим", перекроїти Житомирський район на "резервації", щоб ми жили багато й щасливо. По-модньому, по-європейськи.

Знову ж, коли почалося вже обговорення виступу "комісара" ЦРМС, то райдужні перспективи "децентралізації" знову окрасилися у чорно-білі тона - бо ж реалії зовсім інші.

Ось на чому закцентували увагу представники громад та органів місцевого самоврядування.

Делегат з Бердичева наполягав на тому, що під час формування Перспективного плану області потрібно враховувати думку людей (ця теза постійно звучала під спілкування). Він зосередив увагу ще на одній проблемі у справі знищення районів - як бути з об'єктами спільної власності?

Депутат Житомирської райради Віктор Дєньга повідомив, що, всупереч "намальованому" перспективному плану обласної влади та ЦРМС, жителі Глибочанської сільради на сході села відмовляються "йти" у Чуднівську "резервацію". Вони хочуть залишитися у Житомирському районі - хоча б шляхом об'єднання із запланованим Сінгурівським утворенням (ще раз варто наголосити, що ОТГ його назвати не можна, бо воно не передбачене Конституцією).

Представник з Андрушівщини сказав, що, всупереч "намальованому" обласною адміністрацією перспективному плану, "ОТГ" району хочуть бути у складі Житомирського району.

Голова Житомирської райради Сергій Крутій на "круглому столі" відстоював свій черговий проект - створення двох громад у межах Житомирського району. Один з них, він, скоріш за все, планує очолити сам. Хоча, кажучи відверто, Сергію Григоровичу, пора вже й на пенсію. Ви зробили все можливе, щоб знищити Житомирський район, "парламентом" якого ви заправляли двічі і "пальцем не поворушили", щоб його зберегти, а, навпаки, сліпо виконували всі вказівки влади щодо його знищення, ще й добавляючи при цьому "бандерівської отрути".

Варто нагадати, що всі пропозиції нинішнього голови райради щодо створення "резервацій" у нашому районі протягом 2015-2018 років завершилися невдачею. Чи щось вийде цього разу - побачимо.

Сільський голова з Високої Печі Анатолій Маслов також висловився негативно щодо сумнозвісного перспективного плану області, в якому Високопічську та Глибочанську сільради "нарізали" до Чуднова. Він висловив думку людей, які не бажають залишати Житомирський район та відходити до укрупненого (за київськими планами) Бердичівського району.

Новогуйвинський селищний голова Зоя Гончаренко у своєму виступі торкнулася ще однієї болючої проблеми, яку місцеві "реформатори" не можуть вирішити вже п'ятий рік: що робити з Новогуйвинським? За обласним планом три селища цієї ради "приткнули" до Станишівки. Але - це нереально. Тому Зоя Григорівна висловилася за внесення змін до законодавства, щоб їхня адміністративно-територіальна одиниця з 17-тисячним населенням отримала статус "ОТГ" у нинішніх межах.

Ще один представник Малинщини також заявив, що у нинішньому "добровільному" об'єднанні сільрад є багато негативу. Він згадав, як колись укрупняли колгоспи, але потім, через негативний вплив цього процесу на розвиток сіл, від нього відмовилися і багато колгоспів розукрупнили.

Довго ще у залі пленарних засідань сесій райради "товкли воду в ступі", але найцікавіше сталося вкінці. Це, коли "комісара", який ще красувався на трибуні, запитали: а скільки з "ОТГ", що створені на Житомирщині протягом останніх років у гонитві за лідерство у цій ганебній справі, є УСПІШНИМИ?

Довго виразник інтересів закордонного капіталу крутився біля трибуни, мов в'юн, але конкретної відповіді так і не дав.

Тут сама собою виникає думка: дійсно, а хтось в області аналізував результати 4-річної діяльності зі створення "резервацій" на Житомирщині? Скоріш за все - навряд чи. Бо завдання зверху було тупо "ліпити" "ОТГ", не дивлячись на те, що ж з того вийшло.

Чи, може, такий аналіз зроблено і він настільки неприємний для "реформаторів", що вони його замовчують?

Якби там не було, а зі спілкування з людьми і чиновниками (які завжди дуже просять не називати їхніх прізвищ) редакція "Сільського життя" може зробити висновок: абсолютна більшість "зліплених" "ОТГ" так і не стали успішними. Деякі з них згадувалися у попередніх номерах нашої газети.

Це ж підтвердив один з учасників засідання того "круглого столу", який навів слова міністерки регіонального розвитку: 70% новоутворених громад так і НЕ СТАЛИ УСПІШНИМИ. Вони жевріють завдяки дотаціям, які виплачуються за рахунок грабунку неприєднаних сільрад - невиплаченого їм ПДФО (податку на доходи фізичних осіб).

Ось така у нас "реформа" з "децентралізації", ось такі вже попередні підсумки, і цілком доречно очікувати її сумний остаточний фінал у близькому майбутньому. Вже можна й спрогнозувати, що крайніми визнають очільників тих "резервацій" та депутатський корпус.

Не реальні ж "реформатори" будуть відповідати перед народом чи запроданці з різних "офісів реформ" та ЦРМС. Їм що - вони своє "накукарікають" на проплачені з-за кордону доляри, а там, як у приказці - хоч не розсвітай…

У людей, що мають здоровий глузд вже зараз виникає запитання: чого слухати того, хто представляє закордонні інтереси і участь кого у цьому процесі не передбачена законодавством, а тому з нього, як з "гуся вода" - ніякої відповідальності? Чого не скажеш про сільських голів, з яких селяни "п'ють кров" вже зараз, а після знищення сільрад вип'ють ще більше - з прокльонами та матюками?

То ж виникає запитання, на що сільські голови та керівники органів місцевого самоврядування на тому "круглому столі" витратили свій дорогоцінний час, відірвавши його від вирішення нагальних питань громад?

Таку ж думку, до речі, на тому засіданні висловив і Чуднівський голова ради. Це вже коли половина "масовки" в ході тієї "корисної" "говорильні" залишила залу.

Цікавим для нашого читача буде ще один факт. Вже п'ятий рік закордонні емісари через своїх прислужників трощать українське село цією "децентралізацією". Але свого ставлення до цього явища ще не висловила ЖОДНА з політичних партій, яких в Україні зареєстровано майже п'ять сотень, та ЖОДНА з десятків тисяч зареєстрованих громадських організацій. Ось так у нас "працює" політична система в державі та громадянське суспільство.

Лише редакція газети "Сільське життя" (чи не єдиною в країні) вперто відстоює інтереси селян і громад та показує всі руйнівні наслідки цієї "реформи" для українського села. Зараз нам легше, бо вже є жалюгідні результати цієї "децентралізації". Але дивує й позиція сільських голів, які, вже добре знаючи, що все це авантюра, проте вперто, мов отару, ведуть свої громади на шлях самознищення. Бог їм суддя.

А наш народ, інтуїтивно розуміючи, що нічого путнього з "децентралізації" не вийде, вперто ігнорує її. На громадські обговорення люди просто не ходять, що є ще одним доказом, що народ їй не вірить і не підтримує. Саме тому проплачені "ахтивисти", за завданням зверху, фальсифікують ці зібрання та протоколи з них, організовують "опитування" по хатах з масовими підтасовками, зривають сесії сільрад тощо. Це все ми вже спостерігаємо не перший рік.

Своїм ігноруванням цих різних "обговорень" люди вже виявляють своє негативне ставлення до зміни вивісок на сільрадах замість справжніх економічних реформ на селі, лише завдяки яким і може відродитися українське село, а з ним і вся Україна - чого так не хочуть наші закордонні "друзі", які бачать наш народ лише у вигляді дешевої робочої сили на своїх полях.

Наостанок ще одне цілком слушне запитання: хто організував це чергове антизаконне та антиконституційне збіговисько? Хто запродався заїжджим авантюристам?

Сергій ЮРЧЕНКО

Про “комісарів” та доцільність "децентралізації”
Про “комісарів” та доцільність "децентралізації”
Про “комісарів” та доцільність "децентралізації”
Про “комісарів” та доцільність "децентралізації”
Про “комісарів” та доцільність "децентралізації”
Про “комісарів” та доцільність "децентралізації”
Про “комісарів” та доцільність "децентралізації”
Про “комісарів” та доцільність "децентралізації”
Про “комісарів” та доцільність "децентралізації”
Про “комісарів” та доцільність "децентралізації”
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...