» » Житомирська райрада: як "шарикови" стали "шурупами"


Житомирська райрада: як "шарикови" стали "шурупами"

13-10-2019, 07:46
Переглядів 631
Житомирська райрада: як "шарикови" стали "шурупами"
У недавні роки розгулу нацистсько-бандерівського кодла Житомирська районна рада зарекомендувала себе справжніми “шариковими” зі знаменитого фільму “Собаче серце”, а після нещодавнього рішення по ЦРЛ районних депутатів тепер цілком можна називати й “шурупами”. Чому? Про це у редакційному матеріалі.

Житомирська районна рада нинішнього скликання - найгірша за всю історію нашого славного району. Хоча б тому, що керівництвом була втягнута у різні політичні ігрища та авантюри порошенкової хунти. Вона навіть не стала на захист цілісності нашого району, коли "реформатори" колишнього режиму трощили його, мов лисиця курку.

Але це не пройшло безслідно і позначилося на наповнюваності районного бюджету, що позначилося й на наповнюваності власних кишень "народних обранців". Їхня заздрість від того, що деякі ОТГ стали заможнішими від районного бюджету за час діяльності депутатів нинішнього скликання, призвели їх до чергової авантюри.

Як відомо, у Станишівці знаходиться центральна районна лікарня. Знаходиться ще з радянських часів, коли вона й була збудована. Логічним було й те, що вона там юридично зареєстрована і сплачує податки до бюджету Станишівської сільради.

І от нацистсько-бандерівське керівництво та різні там "ахтивісти" і "патріоти" райради, які змінили за своє життя кільканадцять разів свої політичні орієнтири, винесли на розгляд сесії 31 липня черговий свій адміністративний "шедевр": внести зміни до Статуту Комунального некомерційного підприємства "Центральна районна лікарня" Житомирської районної ради, виклавши п. 2.2. у новій редакції: "Місцезнаходження підприємства: 12460, Житомирська область, Житомирський район, с. Троянів, вул. Шурупова, 8.

І районні депутати проголосували за це одноголосно. Всі, крім відсутніх. Театр ляльок-маріонеток після цього може відпочивати. Його функції давно вже виконує наша райрада, де "підгодовані" обранці підтримують усі авантюри її керівництва: від "томосятини" і підняття бандерівського прапора до голосування проти "формули Штайнмаєра" і "перенесення" райлікарні до Троянова.

Тут виникає питання, чому саме до Троянова, бо ж там вже є своя лікарня, яка, правда, давно була б закрита, якби її головний лікар не був головою гуманітарної комісії райради і не підтримував у четвертій каденції усі рішення влади, під якими б прапорами вона не виступала?

То ж троянівцям несподівано повезло. Надходження до бюджету їхньої сільради значно зростуть, бо після перереєстрації своєї нової юридичної адреси райлікарня сплачуватиме податки у Троянові, а частину до райбюджету.


Але ж ЦРЛ фактично так і буде знаходитися на території Станишівки. Як до цього ставиться місцева громада? Ось які відгуки було розміщено у Фейсбуці.

Тетяна Кухарська: Щось я давно не писала про ситуацію зі Станишівською ОТГ, точніше з районною лікарнею, яка рішенням районної ради від 31.07.2019 року перереєстрована за межами ОТГ.

Так от, ПДФО за серпень вже спрямовано в районний бюджет! Молодці! Прямо по закону! Саме за законність сьогодні говорив на сесії обласної ради головний лікар районної лікарні, депутат обласної ради Тарас Собко (він багато про що говорив, я навіть конспектувала,) типу, що сесію веде "ведучий"). Є інформація, що працівники районної лікарні не всі отримали з/плату за вересень (або отримали без премій), причина яку озвучують - Станишівська сільська рада не перерахувала частину "медичної" субвенції. Серйозно??? Дивно...

Пропоную керівництву Станишівської об'єднаної територіальної громади розглянути питання про укладання угоди з Житомирською Міською Радою про медичне обслуговування жителів громади в лікарнях Житомира та спрямовувати кошти субвенції в Житомир. Перемовини з Житомиром також пропоную розпочати очільникам Глибочицької, Оліївської та Тетерівської ОТГ. Переконана, що жителі громад тільки виграють. Ну і районна влада, звісно, також!

Микола Приставський, депутат Житомирської райради: Люди Житомирського району мають знати "ГЕРОЇВ" які голосують проти людей! Усі пам'ятають як у районній лікарні Житомирського району змінилася юридична адреса з с. Станишівка на с. Троянів, сьогодні голова районної ради Крутій С. Г. запевняв депутатів та присутніх, що це на покращення, що Станишівська ОТГ на чолі з голою Матвійчуком Ю.В. відмовляється у фінансуванні лікарні та на прохання головного лікаря Собка Т.Д. ігнорує. Підтримую пропозиції депутата-колеги Загладька, щодо скасування зміни юридичної адреси. Адже люди, які звертаються до мене за юридичною допомогою неодноразово скаржилися на "принциповість" обслуговування лікарів райлікарні - якщо людина прийшла лікуватися з Станишівської ОТГ, то відношення до цих людей "особливе". Прикро, що коли приймаються важливі для людей рішення, то деякі депутати просто "забивають" на простих людей.

А треба думати, шановні колеги, треба читати проекти рішень. Попередньо я не голосував за це рішення, і хочу справедливості, і рахуюся з думкою людей.
Юрій Матвійчук, Станишівський сільський голова: Тетяна Василівна (Кухарська -ред.), дякую за Вашу особисту небайдужість до справ в ОТГ та постійну підтримку з боку асоціації міст!

Що стосується питання районної лікарні, до цього часу уважно чекав на коментарі районного керівництва чи ж бо головного лікаря Собка (таке відчуття, що перебравшись з Пулин саме йому треба завдячувати стабільності і розвитку справ в районній лікарні). Так от, однією із причин перереєстрації ЦРЛ зі слів заступника голови районної ради Стаха була недостатність коштів (!?) на первинну медичну ланку району. Тому, щоб кошти нібито йшли в район, була і здійснена ця афера, незважаючи на порушення норм Податкового та Бюджетного кодексу.

Тоді питання до керівництва району в такому випадку: чому для фінансування первинки не надавали кошти та не допомагали громади і сільські ради, жителі яких обслуговуються у первинці району? Глибочиця, Садки, Новогуйвинське, Іванівка і т.д. ... а має все компенсувати Станишівка, яка і без того виділила 1,5 млн.грн. на співфінансування комп'ютерного томографа, при цьому головний лікар не рахує це за допомогу....Ну так, це без врахування 12,5 млн.грн.

субвенції на заробітну плату медичним працівникам, енергоносії, придбання ліків та медикаментів для обслуговування на жителів саме Станишівської ОТГ! А де ж можуть взятися кошти в районному бюджеті, коли депутати районної ради за доблесть та "велику проведену роботу" преміюють за рахунок платників податків головного лікаря Собка в честь ювілейної дати в розмірі ... 4-х посадових окладів! Далі без коментарів....

Наталія Леонченко: (Тетяні Кухарській) упевнена, що Житомирська міська рада у цьому питанні підтримає Станишівську ОТГ.

Тетяна Кухарська: (Наталії Леонченко) не сумніваюся, що від цього виграють обидві сторони: і Житомир, і Станишівка!

Анатолій Душко: Друзі! Негайно до суду! Нехай реєструють, де хочуть а сплата ПДФО виключно за місцем розташування( див. Податковий кодекс)

Юрій Матвійчук
: (Анатолію Душку) Саме так. І відповідальність за прийняття рішення - на керівництві району, лікарні та районних депутатах. Та, звичайно, бездіяльності податкової....Хай жителі, а особливо працівники-жителі Станишівської ОТГ, знають, куди йдуть їхні податки.

Юрій Матвійчук: А вже сьогодня почув нову версію від депутата Приставського причини перереєстрації (хоча ще раз наголошую - повністю протизаконної, так як основна діяльність, в тому числі керівництво, бухгалтерія ЦРЛ не змінила місце діяльності - с. Станишівка), що нібито я та сільська рада в цілому відмовляється фінансувати ЦРЛ.

Трактування докорінно невірне, тому що жодна ОТГ повноцінно, одноосібно не зможе повністю фінансувати медицину такого рівня як ЦРЛ. Тому ми це робимо справно, перераховуючи субвенцію, в кількості, передбаченій вище в моєму пості. Що ж стосується питання ігнорування "запитів" Собка чи його нач.меда Ковальчука, так вона звучала так: ЦРЛ, за рахунок коштів бюджетів району та всіх ОТГ, за рахунок коштів платників податків, що працюють в ЦРЛ сплачують ПДФО в розмірі 3,5 млн.грн. на рік (на 2019 рік до Станишівської ОТГ), тому сільська рада має повернути на ЦРЛ "їхні" (до цього часу не можу зрозуміти чиї) кошти в сумі не менше 1.5 млн.грн. Також були запити на обов'язкову підтримку у фінансуванні придбання мамографа, утеплення приміщень ЦРЛ, оздоблення вуличного освітлення і т.д. і все це за один рік! Тому була звичайна моя та депутатського корпусу сілької ради реакція на даний виклик, яка стосувалася якості та належної медичної допомоги жителям ОТГ, адже вже були такі випадки, коли мешканці Станишівської ОТГ після об'єднання не могли вчасно отримувати гарантовану медичну допомогу завдяки справним "керовницьким підказкам" з району та діям керівництва лікарні.

Анатолій Душко: Нам ворогів не треба, бо ми знищуємо один одного самі. Ситуацій таких повно по країні і це наслідок безграмотності "децентралізаторів", які насправді створили цей колапс в управлінні територіями. Заради совісті потрібно визнати, що шкода нанесена громадам керівництвом районів величезна і хтось цей процес підтримував і скоріше всього і далі підтримує.

Наталья Семенюк: Політичні маніпуляції навколо райлікарень вже дістали. Це - спроба знищення ОТГ.

Юлия Петренко: А коли припиняться побори в лікарнях в Станишівці?

Татьяна Коломиец:
Коли її зовсім закриють або тим лікарям-ротозеям пельки позлипаються.


Ось так Житомирська районна рада перетворилася з “шарикових” на “шурупів” - якщо взяти до уваги назву вулиці, де має перереєструватися ЦРЛ.
І якщо по справедливості, то правда у цій ситуації на стороні Станишівської сільради. А як розвиватимуться події у подальшому - у наступних номерах “Сільського життя”.

Підготував
Тарас Сріблястий

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...