» » Цирк на дроті або Куди поділася бібліотека у селі Гадзинка?


Цирк на дроті або Куди поділася бібліотека у селі Гадзинка?

4-09-2019, 10:17
Переглядів 628
Цирк на дроті або Куди поділася бібліотека у селі Гадзинка?
Читачі "Сільського життя" знають, що редакція неодноразово критикувала Глибочицьку сільраду за стан сільської бібліотеки у Гадзинці - вона, дійсно, була найгіршою в районі. Глибочицьке керівництво визнало критику правильною і перенесла цей “храм книг” у приміщення місцевої школи, зробивши там євроремонт та обладнавши належним чином. Але те, що сталося зі старою будівлею бібліотеки, інакше, як цирк на дроті - не назвеш.

Ось що сповіщає про цю подію Глибочицький сільський голова Сергій Сокальський у заяві про вчинення злочину до Житомирського районного відділення поліції:

“28 серпня мною, сільським головою, виявлено незаконне знищення (знесення) приміщення бібліотеки за адресою: вул. Вишнева, 2 села Гадзинка.
Приміщення Гадзинської бібліотеки було зачинене на замок, де знаходилися матеріальні цінності, а саме (перераховуються стільці, шафи, стелажі, вогнегасники тощо).

На даний час будівля Гадзинської бібліотеки знищена повністю, місце знаходження комунального майна громади невідоме.

Вкінці глибочицький голова просить розпочати за цією заявою про вчинення злочину досудове розслідування, у зв’язку з вчиненням дій, які мають ознаки складу злочину”.


Ситуація зрозуміла. Сільський голова виявив зникнення будівлі та комунального майна і зробив те, що повинен зробити - написав заяву в поліцію.
Але де ж поділася будівля колишньої бібліотеки у центрі села Гадзинка? Такого дива навряд чи хто згадає в районі чи області.

Пояснити зникнення приміщення колишньої Гадзинської бібліотеки допоміг допис у Фейсбуці депутата Житомирської районної ради Василя Козела:
ДІЄМО РАЗОМ
Дякуємо усім активним і небайдужим жителям нашої громади, які знайшли час, бажання і можливість долучитися до цієї історичної події! Особлива подяка "бойцам невидемого фронта" -- людям, які допомогли з транспортом, технікою, продуктами та коштами! Також дякуємо тим, хто допоміг організувати і нагодувати нас смачним обідом!

Ми вже давно зрозуміли: наше майбутнє в наших руках! Продовжуємо ДІЯТИ РАЗОМ!

P. S. Якщо у вашому селі з нашої ОТГ є гострі проблеми, на які байдуже місцевій владі, то давайте вирішувати ці проблеми разом. Команда ДІЄМО РАЗОМ іде до вас!

Ця інформація сама по собі нічого не пояснює, але її супроводжує відео, на якому й зафіксовано всі етапи знишення будівлі колишнього “храму книг” у Гадзинці.

Складається враження, що таким чином відбувається реклама до цих пір невідомої організації “Діяти разом”, що дуже доречно напередодні місцевих виборів. Але поліція, отримавши заяву про скоєння злочину, почала досудове розслідування. І відео у Фейсбуці стало в нагоді - там зафіксовані всі ті, хто зніс будівлю бібліотеки. А тому, коли патрульна машина прибула до місцевого жителя В. Шпаківського, то всі зрозуміли, що справа серйозна.

На сторінці В.Козела у Фейсбуці з’явилася інформація вже іншого гатунку:

Шановні друзі!!!

Як ви всі добре знаєте, вчора всі небайдужі жителі нашого села Гадзинка розібрали списану, стару, аварійну будівлю бібліотеки. Сподіваюсь, це натхненне відео всі бачили.

Тепер продовження цієї "благородної справи"...

Сьогодні до Житомирського РВ поліції надійшла заява від Глибочицького сільського голови Сокальського про вчинення злочину. А саме, що з будівлі списаної бібліотеки зникли матеріальні цінності (їх перелік буде видно з заяви). Як ви всі добре знаєте, все що знаходилось в будівлі було перевезено в нову бібліотеку, а непотрібні речі - до бібліотекаря додому на зберігання. Слідчо-оперативна група, яка прибула на місце події, оглянула та описала ті цінності, які були у бібліотекаря і в новій бібліотеці. Все нормально.

Мораль цієї показової історії така:

1. Сільський голова готовий діяти самими принизливими методами заради збереження свого трону і корони, яка за 13 років виросла до небес.

2. Замість того, щоб підтримувати ініціативи громади, сільський голова Сокальський притискає будь-які спроби змінити наше життя на краще.

3. Ви розумієте, це означає, що ми на правильному шляху. Тепер ми не маємо морального права зупинятися на півдорозі.

4. І саме смішне!!! Зверніть увагу на дату написання заяви - 28 серпня! А сьогодні - 27! Заява написана завтрашнім днем! І вона зареєстрована у Журналі вихідної документації! Уявіть собі....

Це вже, відверто кажучи, “наїзд” на Глибочицького сільського голову В.Сокальського. Варто зазначити, що голова діяв згідно існуючого законодавства та своїх посадових обов’язків, а тому якісь звинувачення проти нього - безпідставні. Складається враження, що вже почалася передвиборча боротьба за посади у місцевій владі.

З іншої сторони, дивує позиція “активістів”, які без погодження з місцевою владою взяли та й знесли будинок у центрі села. Це ж виходить якась анархія. Хоча оцінку такій діяльності має надати поліція в ході досудового слідства.

Про його результати ми повідомимо читачів.

Тарас Сріблястий


Після публікації цього матеріалу у газеті "Сільське життя" на електронну адресу редакції надійшов лист від депутата Глибочицької сільради Віталія Щпаківського:

Шановний, пане Тарасе!

Невеличка ремарка щодо статті про "Цирк на дроті..."

Рішенням одинадцятої сесії сьомого скликання Глибочицької сільської ради від 12 жовтня 2018 року бібліотеку села Гадзинка було СПИСАНО з балансу Глибочицької сільської ради. Її, вже майже як рік, не існує!

Тому, про яку анархію з боку "активістів" (хоча які це насправді активісти, це просто небайдужі жителі села) Ви говорите?

"Активістам" просто не могли спокійно чекати, коли чиюсь дитину привалить СПИСАНОЮ аварійною будівлею, до якої нікому нема діла, крім як списати на папері і забути. Адже поруч знаходиться ігровий майданчик і школа.

І тут виникає риторичне питання: якби, не приведи Боже, чиясь дитина отримала трави від того, що ця бібліотека могла завалитися в будь-який час, на кого б сільський голова писав заяву до поліції.

Перевіряйте, будь ласка, інформацію перед тим як пускати статтю в друк.

Дякую і гарного дня.Дивись відео, як зносили стару будівлю Гадзинської бібліотеки dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...