» » Тетерівський ДНЗ "Берізка"- один із кращих


Тетерівський ДНЗ "Берізка"- один із кращих

24-04-2015, 15:42
Переглядів 1792
Чорна Людмила Володимирівна зробила свій вибір у бік педагогічного майбутнього, закінчивши Коростишівське педагогічне училище за спеціальністю "Вчитель початкових класів", після чого у 1996 році отримала вищу освіту - закінчивши навчання у Житомирському педінституті. Її виховательська стежка розпочалася з Тетерівського ДНЗ "Берізка", куди вона відразу прийшла на посаду завідуючої. З кожним роком все більше актуальним стає обмін задушливих квартир у місті на затишні будиночки в селах, які знаходяться неподалік мегаполісів. Серед житомирян одним з таких населених пунктів є село Тетерівка, яке все більше і більше стає популярним серед заможних людей і не тільки. Воно є вигідним не тільки своїм місцем розташування, а і своєю розвиненою інфраструктурою. Так, Тетерівська школа нічим не поступається міській, гарний будинок культури та медична амбулаторія сімейного типу. Є, чим похвалитися і дошкільному навчальному закладу "Берізка", завідуючою якого є Людмила Чорна.
Про свої здобутки та проблеми Людмила Володимирівна розповіла нашому кореспонденту при особистій зустрічі.
- Пані Людмило, за статистикою у вашому населеному пункті щороку збільшується кількість дітей, а отже - їм потрібен і дитячий садок. Як у вас із наповненістю? Чи усіх приймаєте? -На даний момент наш навчальний заклад відвідує 76 дітей, які охоплені різними формами навчання. Крім них, є шестеро дітей, які перебувають у короткотривалій групі, 35 дітей охоплено соціально-педагогічним патронатом, та 25 дітей - прогулянкова група. Отже, як бачите, дітей достатньо, а ось місця - замало. Треба розширюватися і найближчим часом у планах таке є. Тому що у селі Тетерівка 196 дітей дошкільного віку, з яких уже на наступний рік записалося 42 дитини. Але нікому не відмовляємо, всіх діток приймаємо.
-Скільки груп поки що є у ДНЗ? -У нас зараз функціонує дві різновікові групи: ясельно-молодша "Веселка" та середньо-старша "Сонечко". Плануємо добудувати ще дві групи, щоб уже ці не були різновіковими, а повноцінними. -А ще які плани? -Усі наші плани, звісно, направлені на покращення благоустрою та створення максимального комфорту для дітей та працівників нашого закладу. Тому на першому місці - це розширення існуючого вже приміщення, заміна даху, закупівля нового обладнання, зокрема, пральної машини, холодильника, плити, а також - добудувати розпочате ще у 2011 році зведення нової будівлі, у якій знаходитиметься харчоблок, пральня та котельня.
-Людмило Володимирівно, чому так затягнулися будівельні роботи? -Як це не банально, але - брак коштів. Коли було розпочате будівництво нового приміщення, на всі роботи потрібно було 7 мільйонів гривень. Пройшов час, і ціни змінилися. Зараз, за підрахунками, на все треба десять мільйонів. Держава на сьогодні таку суму виділити не може. Оскільки там залишилися тільки внутрішні роботи, зовнішнє оформлення, тому це вже менша сума потрібна. Та все ж, нам їх ніхто не дає. Не раз зверталися з проханням і до влади, до спонсорів, проте - поки що безрезультатно.
-Як у вас налагоджена співпраця з сільською радою? Знаходите спільну мову із сільським головою? -Так, співпраця налагоджена, намагаємося спільно з сільським головою Леонідом Петровичем Мельничуком вирішувати проблеми, які з'являються у міру надходження. Сільська рада нас не забуває і допомагає, чим може. У 2013 році за кошти сільської ради було встановлено в садочку 12 металопластикових вікон на суму 60 тисяч гривень, у 2014 - зроблено каналізацію та встановлено біотали на суму 580 тисяч гривень, цього ж року була зроблена котельня зі встановленням котла, що працює на твердому паливі, встановлено нову маленьку електроплиту, яка може працювати від пристрою безперебійної подачі живлення на випадок, коли немає світла. До речі, у нас дуже гарна співпраця і з директором школи Оленою Самолюк, вчителями. Адже ми готуємо дітей до навчання у Тетерівській школі, тому прислухаємося до порад вчителів, аби діткам було легше адаптуватися у початкових класах. -Скажіть, який у вас мікроклімат склався між працівниками дитсадка? -Своїм колективом я можу пишатися, адже стосунки у нас дружні, підтримуємо один одного як на роботі, так і поза її межами. Всього у нашому закладі працює 15 чоловік. Це чотири вихователі, музичний керівник, практичний психолог, медпрацівник та технічний персонал. Ми працюємо на благо дітей. Цю роботу було навіть оцінено відповідними органами. У 2011 році Управлінням освіти і науки Житомирської облдержадміністрації дитячий садок "Берізка" був визнаним найкращим дошкільним навчальним закладом Житомирської області. За поданням цього управління наш заклад взяв участь у загальнонаціональній акції "Флагмани освіти і науки України", після чого інформація про Тетерівський ДНЗ була опублікована в енциклопедії "Большая международная энциклопедия. Лучшие люди України". -Людмило Володимирівно, яка вартість перебування дитини у ДНЗ "Берізка"? -Зараз вартість харчування вихованця складає 17 гривень за день для усіх груп. Проте на найближчій сесії сільради ми плануємо підняти питання про те, щоб вартість одного дня дітей старшої групи складала 19 гривень, а ясельної - 15. Це було б логічно, адже є різниця у кількості споживання їжі у 3 і у 6 років. -Звісно. Дякуємо Вам за гостинність, нехай збуваються усі Ваші наміри якомога раніше. Світлана ЯРЕМЕНКО
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...