» » В об’єктиві - Довжик


В об’єктиві - Довжик

7-02-2015, 11:59
Переглядів 2175
Село Довжик, що розташоване впритул до Житомира, у 2013 році гриміло на всю Україну через аферу колишнього голови РДА Кулика, який тут роздав незаконно роздав земельні ділянки в лісі ... для ведення садівництва. Причому зроблено все це було на місці масових страт та захоронень під час фашистської окупації у 1941-43 роках. Як і планувалося, потім ці ділянки були перепродані і місцевий завод будівельних сумішей побудував тут, як казали автостоянку. Поки що автомобілів там немає, а от піску навезено - гори. Цікаво, наскільки законно він придбаний і завезений сюди? Організація «Громада Довжика», яка очолювала боротьбу громадськості проти знищення лісу та будівництва на кістках людей зараз судиться з райдержадміністрацією. А колишня активістка цієї справи голова Житомирської райради Т.Парфентієва на новій посаді, мабуть, про неї забула. Минулого року вона навіть покладала квіти до могил страчених разом з головою районної організації ветеранів О.Ковальчуком, який всіляко покривав акт вандалізму зі сторони Кулика. До речі, ліс тут продовжують вирубувати для будівництва - прямо на центральній вулиці Нескорених. Не говорячи вже про блюзнірство, бо ліс також росте на місцях масових розстрілів, можна сказати, що мешканці Довжика просто «гроблять» своє здоров’я, адже ліс був захисною смугою для населення від радіоактивного гранітного пилу, що здіймається від діяльності чисельних місцевих каменеобробних підприємств. Тож масове захворювання місцевих жителів на рак - то лише питання часу. Шкода, що всі намагання Кам’янського сільського голови Валерія Петрука об’єднати місцеву громаду навколо вирішення багатьох проблем, що існують у Довжику, не дають відчутного результату. А найпомітнішими результатами діяльності місцевої влади у цьому селі є освітлення вулиць, водовідведення та боротьба зі засміченістю. До речі, коли ж завод будівельних сумішей поремонтує в’їзну дорогу, як обіцяв? Богдан СТРІХА
Місцевою православною громадою у Довжику опікується колишній заступник начальника охорони здоров’я ОДА і депутат облради В.Головаков, який став священиком.
Після нашої критичної публікації про те, як місцева бібліотекарка халтурно поремонтувала вхід до клубу та бібліотеки, зараз видно, що цей будинок підремонтовано. Цікаво, за чий рахунок?
Центральна дорога по вулиці Нескорених, особливо її дальня частина, є однією з найгірших в районі.
Там, де ще нещодавно ріс ліс, зараз розміщує свою продукцію місцеве підприємство «Надія-Алкон».
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...