Сільске життя > Друк > Всі підходи до водойм мають бути відкритими!
Сільске життя > Новини > Всі підходи до водойм мають бути відкритими!

Всі підходи до водойм мають бути відкритими!


3-12-2019, 05:05. Автор: ivanovskiy2013
Всі підходи до водойм мають бути відкритими!
19 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон, який забороняє обмеження доступу українців до водойм. Доступ до них має стати повністю безкоштовним, а будь-яке порушення передбачає штраф.

Відповідний законопроєкт опубліковано на сайті глави держави.

Зокрема, закон забороняє обмеження права загального водокористування й забезпечує безперешкодний і безоплатний доступ до узбережжя річок, водойм та островів для загального водокористування.

Так, у разі недотримання закону, порушників каратимуть штрафом від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів для громадян, а для посадовців – від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів.

Повторні дії, вчинені протягом року, передбачають штраф від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів і від 700 до 1000, відповідно.

"У разі обмеження доступу громадян (зокрема, шляхом встановлення огорож або інших конструкцій) до узбережжя водних об’єктів на земельних ділянках прибережних захисних смуг, що перебувають у користуванні юридичних або фізичних осіб, це є підставою для припинення права користування такими земельними ділянками за рішенням суду", - сказано у документі.

Документ набирає чинності після опублікування, та вводиться в дію за три місяці від дня набрання ним чинності.
dle
Вернуться назад