Сільске життя > Друк > Після знищення Порошенком міліції та створення за американським зразком поліції - для шахраїв настала “золота пора”
Сільске життя > Новини > Після знищення Порошенком міліції та створення за американським зразком поліції - для шахраїв настала “золота пора”

Після знищення Порошенком міліції та створення за американським зразком поліції - для шахраїв настала “золота пора”


8-11-2019, 08:42. Автор: ivanovskiy2013
Після знищення Порошенком міліції та  створення за американським зразком поліції -  для шахраїв настала “золота пора”
Калейдоскоп ошуканств за вихідні: поліція закликає громадян до обачності у фінансових питаннях

У період 26-27 жовтня у підрозділах поліції Житомирщини зареєстровані близько десятка випадків шахрайств: від обману на інтернет-сайтах купівлі/продажу до трюку з обміном старих купюр на нові. Поліцейські наполегливо рекомендують громадянам перевіряти відомості, які їм намагаються нав’язати незнайомці.
26 жовтня до Житомирського відділу поліції звернувся 84-річний житель обласного центру. Дідусь пожалівся на невідомого шахрая, який видурив у нього всі грошові збереження.

Як з’ясувалось, напередодні увечері на мобільний телефон дідуся подзвонив якийсь чоловік. Абонент відрекомендувався працівником нібито Московської прокуратури і приголомшив старенького, що його син вплутався у неприємну історію. Мовляв, він збив автівкою жінку і тепер на її лікування потрібна кругленька сума. А ще потрібно вирішити питання про звільнення від кримінальної відповідальності сина дідуся, оскільки він є винуватцем ДТП.

Щодо справжності працівника прокуратури у літнього житомирянина не виникло навіть сумнівів, адже той назвав дані його дорослого сина, який дійсно проживає у Москві. Не насторожила пенсіонера і можливість негайно передати затребувану суму, що називається, «з рук у руки». І вже через 15 хвилин у своїй же квартирі дідусь віддав усі грошові збереження (близько 10 тис. грн.) і заразом банківську картку, з якої були зняті ще 10 тисяч гривень.

Наступного дня пенсіонер зв’язався із сином і на свій подив дізнався про обман і ошуканство.

Того ж дня ще одна літня житомирянка «обміняла» чималу суму українських гривень та доларів США зі «старих» купюр на «нові». Про таку реформу їй 26 жовтня розповіла нібито поштарка, яка зателефонувала на домашній номер заявниці. Згодом до квартири 81-річної бабусі прийшла незнайомка і провела «обмін купюр». Після її візиту господиня виявила замість новеньких грошей складені у кілька разів аркуші білого паперу.

Тим часом у Коростенському районі жителька одного із сіл через інтернет-сайт купувала…коня. Домовившись із потенційним продавцем, селянка перерахувала на його мобільні рахунки понад 16,5 тисяч гривень. Після отримання вказаної суми, з віртуальним торговцем зв'язок прогнозовано перервався.

За цими та іншими зареєстрованими упродовж вихідних фактами поліція розпочала кримінальні провадження за ч.1 ст.190 (Шахрайство) ККУ. У рамках досудових розслідувань триває встановлення причетних до ошуканств осіб.

Водночас поліцейські звертаються до громадян, закликаючи до уважності та поміркованості у всіх справах, які стосуються грошей. Запам’ятайте самі і роз’ясніть літнім батькам чи іншим родичам, що жодні фінансові операції (як то обмін грошових купюр, купівля-продаж валюти тощо) на дому не проводиться. Подбайте, аби у ваших батьків, які проживають окремо, завжди був зв'язок із тими, хто швидко допоможе розібратись у підозрілих чи неоднозначних ситуаціях.

Купуючи товари через спеціалізовані сайти в Інтернет-мережі, намагайтесь уникати попередньої сплати за покупку і використовувати систему оплати після фактичного її прибуття.

Якщо вам телефонують незнайомці і сповіщають про неприємність з рідною людиною, одразу телефонуйте 102.

Жодним чином не погоджуйтесь на умови, особливо якщо телефонні абоненти вимагають терміново сплатити гроші за нібито звільнення рідної людини від відповідальності або на лікування постраждалих у ДТП осіб. Перевіряйте нав’язувані вам відомості, самі зателефонуйте рідним або комусь з їх оточення й уточнюйте інформацію.

Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.

Відділ комунікації поліції Житомирської області


Від редакції. У боротьбі зі злочинністю нинішня поліція проявляє свою некомпетентність. Тому вал злочинності зростає. А як могло бути інакше, якщо порошенкові грузинські “революціонери” пофесіоналів з міліції звільнили, а до поліції набрали “шалупень”, яка вміла лише красуватися перед фотокамерами і реально могла лише одне - голосно кричати нацистсько-бандерівські гасла “Слава Україні” та “Смерть ворогам”?
dle
Вернуться назад