Сільске життя > Друк > Олег Ляшко на Житомирщині: "Без процвітаючого села не буде процвітаючої України"
Сільске життя > Новини > Олег Ляшко на Житомирщині: "Без процвітаючого села не буде процвітаючої України"

Олег Ляшко на Житомирщині: "Без процвітаючого села не буде процвітаючої України"


8-07-2019, 12:41. Автор: ivanovskiy2013
Олег Ляшко на Житомирщині: "Без процвітаючого села не буде   процвітаючої України"
Держава повинна робити все, для того, щоб українська земля годувала і створювала робочі місця, а не продавати її. На цьому наголосив Олег Ляшко під час візиту до села Роставиця, що на Житомирщині. Народний депутат разом з Сергієм Крамаренком - в.о. голови Житомирської обласної організації РПЛ та Павлом Чернявським - головою Бердичівської міської організації РПЛ завітали на приватне сільськогосподарське підприємство "Батьківщина", на якому тримають понад 500 корів і вирощують зернові культури. Оглянувши в яких умовах вирощують тварин, поспілкувалися із працівниками ферми про ефективне використання землі, заохочення робочої сили, достойні пенсії трударям-селянам та про відновлення українського тваринництва. Лідер РПЛ переконаний: єдиний шлях для того, щоб відродити село, це розвиток тваринництва і сільського господарства. Замість продажу родючої землі, треба залучити іноземні інвестиції, і забезпечити селян необхідною технікою та робочими місцями, а фермерські господарства, повинні стати основою сільського господарства в Україні.

"На мою думку, підтримувати село та аграріїв - це наш обов'язок. Ми не можемо допустити занепаду українського села, адже це наш престиж і наше споконвічне надбання. Наша політика - це 5 тисяч гривень дотацій на корову, нормальна ціна на молоко, державна підтримка фермерів, агропереробка, відновлення спецрежиму оподаткування, пільгові кредити для фермерів. Ми пропонуємо політику відновлення села, тому що процвітаюче село - це процвітаюча Україна", - наголосив Ляшко.

Під час спілкування з селянами та фермерами, лідер Радикальної партії розповів своє бачення земельної реформи в Україні. Нардеп наголосив, що продаж землі - це швидкий заробіток, який не збагатить нашу країну і залишить селян й надалі бідними.

"Продамо землю - продамо село. Хто виступає за продаж землі - вороги України, а значить і мої вороги. Якщо відкриємо ринок землі, люди залишаться ні з чим. Продаж землі може стати найбільшою аферою. Приїде в село іноземець з мішком грошей і скупить всю землю. Він не триматиме корів, не створюватиме робочі місця, не вирішуватиме ваші проблеми - ремонт школи, будинку культури чи дороги, газифікація. Йому потрібна лише земля, яка забезпечить швидкий прибуток за рахунок вирощування технічних культур - сої, соняшнику та рапсу. За кілька років виснажить землю, вивезе зерно і втече. Все, що нам пропонують зараз, це не ринок землі, а її дерибан. Треба не землі продавати і зерном торгувати, а запустити підприємства з агропереробки і відправляти готову продукцію", - наголосив Олег Ляшко.

Замість продажу землі, він пропонує провести оцінку земельних ділянок та відкрити Державний банк землі, щоб єдиним власником та розпорядником стала держава. Це допоможе уникнути всіляких спекуляцій навколо цього питання, а головне - встановити реальну оцінку вартості землі.

"Хоче людина продати землю - нехай продає за ринковою ціною до Державного банку землі. Якщо власник паю хоче його продати - нехай продає до Державного банку землі. Купити пай держава має за ринковою ціною, а не за бросовою, бо сьогодні землю у селян купують за 300 доларів, а коштує вона реально 30 тисяч доларів. Далі - треба віддати землю в оренду ефективному власнику на довгий строк. Нехай обробляє, дотримується сівозміни, якості землі.

І обов'язкова умова: на кожен гектар орендованої землі - одна корова. Щоб не сою, соняшник і рапс сіяли, а корів тримали і давали людям роботу. Ось будують новий комплекс - 60-70 людей отримають роботу в селі. А якщо продати землю і вирізати корів, куди ті 70 людей поїдуть? Побиратися по Польщах. Треба тут, в Україні, працювати і заробляти", - наголосив він.

Також Олег Ляшко висловив свою вдячність тим людям, які працюють, не покладаючи рук для розвитку агропромислової та сільськогосподарської галузі. Політик наголосив, що команда Радикальної партії буде і надалі стояти на захисті прав селян та добиватиметься достойної оплати їхньої праці.
dle
Вернуться назад