Сільске життя > Друк > Перші вибори старости відбудуться у Троковичах
Сільске життя > Новини > Перші вибори старости відбудуться у Троковичах

Перші вибори старости відбудуться у Троковичах


6-01-2019, 07:09. Автор: ivanovskiy2013
Перші вибори старости відбудуться у Троковичах
29 грудня на пленарному засіданні позачергової одинадцятої сeсії VII скликання Оліївської сільської ради депутати, у зв'язку з підготовкою та проведенням виборів на території ОТГ, затвердили кошторис витрат сільської виборчої комісії Оліївської сільської ради та ухвалили провести вибори старости Троковицького старостинського округу.

Як відомо, у законі “Про добровільне об’єднання територіальних громад” від 2015 року передбачено обрання старост на виборах в громаді, які мають відбутися відразу після створення ОТГ. Проте у законі не вказано терміну, протягом якого це має відбутися. Тому цей фактор використовують “реформатори” українського села для умовляння сільських голів, щоб ті “проявляли свідомість, патріотизм та європейське устремління” і погоджувалися брати участь в авантюрних експериментах проти селян: проводити фіктивні громадські обговорення, підтасовувати рішення сільрад тощо.

Але будь-який сільський голова, обмірковуючи ці перспективи, відразу розумів, що при цьому його влада, яка без цих “реформ” продовжуватиметься до 2020 року, ставиться під загрозу - потрібно було йти знову на вибори (тепер - старости) і доводити людям, який він хороший.

Тому “реформатори” знайшли вихід: признати колишніх голів “виконуючими обов’язки старост” без зазначення терміну і дати їм можливість там “просидіти” до чергових місцевих виборів. Так відбулося у всіх ОТГ Житомирського району (Тетерівська, Станишівська, Оліївська, Глибочицька) і в усій Україні.

Проте депутати Оліївської сільради вирішили по-іншому. Спочатку вони вперше в Україні відправили у відставку голову ОТГ, а зараз, теж вперше, ще й обиратимуть старосту. Як відомо, нині у Троковичах в.о. старости призначена колишній голова Н.Рубан, проте під час останніх подій у громаді, вона почала публічно підтримувати відстороненого від влади Михайла Скока. Скоріш за все, через це й призначено вибори уТроковичах. А що з того вийде - побачимо.


Більше про село Троковичі можна прочитати ТУТ

Перші вибори старости відбудуться у Троковичах
Перші вибори старости відбудуться у Троковичах
dle
Вернуться назад