Сільске життя > Друк > Чергова “піщана афера” на будівництві дороги
Сільске життя > Новини > Чергова “піщана афера” на будівництві дороги

Чергова “піщана афера” на будівництві дороги


10-09-2018, 08:31. Автор: ivanovskiy2013
Чергова “піщана афера” на будівництві дороги
Як відомо, китайська фірма, вигравши тендер, розпочала капітальний ремонт північної об’їзної дороги навколо міста Житомир, що залишилася єдиною “пробкою” на всій міжнародній трасі Київ-Чоп.

Проте, як і в часи Януковича, коли ця траса реконструювалася до Євро-2012, ми чуємо про порушення земельного та екологічного законодавства. Це було під час керування районом сумнозвісним паном Куликом (одна афера “пісок-дитсадок” у Левкові чого варта), це ми спостерігаємо й зараз - навіть після Євромайдану, Революції гідності, загибелі Небесної сотні, про які нинішній правитель-ставленик США у своїй передвиборчій гонці намагається взагалі не згадувати.

А до голови обласної ради В. Ширми надійшло звернення від Високівського сільського голови Миколи Бардука з проханням допомогти розібратись у ситуації щодо вивозу ґрунту з 8 гектарів землі на території громади.

31 серпня депутати обласної ради, члени постійної комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів Наталія Рибак, Віктор Мельник та депутати обласної ради, члени тимчасової контрольної комісії за здійсненням реконструкції Північної об'їзної дороги м. Житомир Остап Маланюк, Юрій Бовсуновський, Руслан Павлюк та Володимир Нагорняк відвідали місце незаконного видобутку піска та глини.

Микола Бардук в цілому описав депутатам ситуацію, що склалась: "У серпні цього року на 8 гектарах землі, які знаходяться біля села Городище, розпочався видобуток та вивіз ґрунту в промислових масштабах без дозвільних документів".

За наявною інформацією - це чотири ділянки по 2 га з цільовим призначенням під ведення особистого селянського господарства і належать вони жителям міста Київ.

Проте, виїхавши безпосередньо на місце, всі змогли переконатись, що земля використовується не за призначенням. Тут уже є повноцінний кар'єр, працює великогабаритна спецтехніка та відвантажується пісок.

Голова тимчасової контрольної комісії Остап Маланюк запевнив присутніх жителів громади та голову Високівської ОТГ Миколу Бардука, що цю інформацію буде доведено до відома усіх депутатів.

Також будуть направлені відповідні звернення до правоохоронних та природоохоронних органів.

Депутат Юрій Бовсуновський запропонував звернутись до управління культури облдержадміністрації стосовно того, чи ці землі не належать до земель історико-культурного призначення, а Володимир Нагорняк вніс пропозицію звернутись до Державного агентства автомобільних доріг України для надання копій контракту та кошторису на виконання робіт по Північній об'їзній дорозі м. Житомир.

Від редакції. Чесно кажучи, беруть сумніви з приводу ефективності поїздки депутатів облради на місце незаконного видобутку піску, розрекламованої прес-службою облради. Ми вже неодноразово спостерігали подібні піар-акції під час знущання над землею, наприклад, біля Корчака та Улянівки.

І поліція багато разів зупиняла вантажні автомобілі з піском і “вела” якісь перевірки. Проте незаконний видобуток піску так і не припинявся, поки місцевий ландшафт не перетворився на марсіанський. До цих пір за це ніхто не покараний.

І нинішня влада “євроінтеграторів” цьому, як бачимо, не заваджує. Бо ж має з цього дуже солідний зиск. А “реформовані” поліція, прокуратура та СБУ, зважаючи на їхню бездіяльність, скоріш за все, також мають свою частку у цій справі.

Правда, Коростишівська прокуратура, нарешті, висунула звинувачення власнику фірми “Проспект”, яка довгий час незаконно вивозила пісок з-під села Стрижавка, але чим все це закінчиться - сказати важко, бо, як відомо, “святі гроші” все зроблять як треба їх власнику. А про “ціну питання” житомирські бізнесмени вміють домовлятися й з “чесними” поліціянтами, прокурорами та суддями - і ніякий Майдан їм у цьому не завадить.

Також варто сказати у цій справі про те, що на підсипку дороги ідеально підходить верхній шар грунту, який залишився від розробки надр Березівського та Давидівського гранітних кар’єрів, проте його вартість вища від піску біля села Городище, тому китайські шляховики й “клюнули” на заманливу пропозицію місцевих “піщаних баронів”.

До того ж, до редакції звертаються жителі села Вереси, яким небайдуже спостерігати за тим, як багатотонні вантажівки розбивають сільські дороги, везучи пісок з Городища. Проте самі вони на акцію протесту не виходять - як завжди, шукають кому б пожалітися. А місцевій владі до цього немає діла, оскільки вона зайнята “більш важливою” справою - знищення своєї сільради та приєднання громади до міста Житомир у статусі безправного наймита.

І щось не видно на місці цього злочину “національно-свідомих” “патріотів” у вишиванках. Чи боязко, навіть у вишиванках, протистояти місцевій мафії? Це ж не з бабками воювати на День Перемоги.

Ось така склалася ситуація навколо будівництва північної об’їзної дороги та незаконного вивозу для неї піску та грунту.


Чергова “піщана афера” на будівництві дороги

Чергова “піщана афера” на будівництві дороги
dle
Вернуться назад