Сільске життя > Друк > З 15 липня - заборона на лов раків
Сільске життя > Новини > З 15 липня - заборона на лов раків

З 15 липня - заборона на лов раків


27-07-2018, 11:26. Автор: ivanovskiy2013
З 15 липня - заборона  на лов раків
Серед різноманітних водних біоресурсів, що мешкають у водоймах Житомирської області, достойне місце займають річкові раки, яких по праву називають "санітарами" водойм. Справа в тому, що раки люблять перебувати тільки в чистій і насиченій киснем воді. А оскільки харчуються вони гниллю та відходами (зокрема, тушками померлих рибок і жаб), то цим і підтримують чистоту у водоймах. Однак, якщо вода отруєна або сильно забруднена, навіть маленькі "санітари" нічого не можуть зробити і зазвичай залишають такі місця проживання, інакше через деякий час вони просто загинуть.

Згідно п. 4.5 "Правил любительського і спортивного рибальства" забороняється будь-який лов раків у всіх водоймах і річках двічі на рік: у квітні-червні, під час першої линьки та виношування ікри і личинок та під час другої линьки, яка відбувається у липні-вересні.

У зв'язку з цим, Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області повідомляє, що, згідно наказу № 9-у від 01 березня 2018 року про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах Житомирської області у 2018 році, з 15 липня по 05 вересня забороняється всякий лов раків.

Житомирський рибоохоронний патруль попереджає, що особи, які знехтують даною забороною, будуть притягнуті до адміністративної відповідальності, яка передбачає штраф у розмірі до 680 грн. та сплату збитків за кожного незаконно виловленого рака - 25 грн. 50 коп.

Управління Держагентства рибного господарства у Житомирській області звертається до рибалок-аматорів та небайдужих громадян з проханням повідомляти про помічені факти незаконного лову раків на "гарячу" лінію Житомирського рибоохоронного патруля за телефонами (цілодобово):
(0412) 24-57-81 та 067-414-60-74.
dle
Вернуться назад