Сільске життя > Друк > В СБУ засекретили дані експертиз, на підставі яких хочуть посадити Муравицького - житомирського журналіста
Сільске життя > Новини > В СБУ засекретили дані експертиз, на підставі яких хочуть посадити Муравицького - житомирського журналіста

В СБУ засекретили дані експертиз, на підставі яких хочуть посадити Муравицького - житомирського журналіста


8-08-2017, 17:16. Автор: ivanovskiy2013
В СБУ засекретили дані експертиз, на підставі яких хочуть посадити Муравицького - житомирського журналіста

В СБУ засекретили дані психо-лінгвістичних експертиз, на підставі яких хочуть посадити житомирського журналіста на 15 років


Служба безпеки України не має наміру розкривати і оприлюднити результати лінгвістичних і судово-психологічних експертиз текстів житомирського журналіста Василя Муравицького, на підставі яких вибудовується звинувачення журналіста в "державній зраді".

Про це йдеться у відповіді управління СБУ в Житомирській області на інформаційний запит "Українських Новин", спрямований в центральний офіс СБУ.
В СБУ стверджують, що ці матеріали є "відомостями досудового розслідування", а тому не можуть бути оприлюднені.

У телефонній розмові в інформаційному центрі СБУ в Житомирській області журналісту "Українських Новин" підтвердили факт проведення експертиз, а також обмежений доступ до їх результатами, оскільки "вони є матеріалами слідства". При цьому повідомили, що кожен бажаючий може сам ознайомитися з матеріалами Муравицького і зробити свої висновки. "На деяких сайтах його матеріали вже прибрані адміністраторами цих сайтів. Але на двох-трьох сайтах вони залишилися у відкритому доступі, і кожен може з ними ознайомитися", - повідомили в СБУ.
В СБУ засекретили дані експертиз, на підставі яких хочуть посадити Муравицького - житомирського журналіста

Як повідомляли "Українські Новини", 2 серпня Служба безпеки України повідомила про підозру в державній зраді блогеру-журналісту який, на думку спецслужби, поширював антиукраїнські матеріали в Житомирській області.

"Місцевий житель з 2014 року на замовлення керівництва пропагандистських російських інформагентств створював і публікував тенденційні статті. Тексти публікувалися на шести інтернет -сайтах, які адміністрували з Росії і тимчасово непідконтрольних територій України. Гонорари за публікації блогер отримував через міжнародні системи онлайн-розрахунків", - говорилося в повідомленні СБУ.

Василю Муравицькому пред'явлено звинувачення в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу. Покарання за цими статтями передбачається до 15 років утримання під вартою.

У той же день Корольовський суд Житомира виніс рішення про арешт журналіста без права внесення застави.

В СБУ також повідомили, що під час досудового розслідування були проведені лінгвістичні і судово-психологічні експертизи текстів житомирського журналіста.

"Вони показали їх маніпулятивний вплив на свідомість читачів і підбурювання аудиторії на здійснення конкретних дій на шкоду суверенітетові і незалежності Української держави. За висновком експертів, матеріали по семантико-лінгвістичному наповненні також містять заклики до розпалювання національної ворожнечі всередині країни і між Україною та сусідніми дружніми державами", - стверджують в СБУ.

У Національній спілці журналістів України вже заявили, що звинувачення Служби безпеки України житомирського журналіста Василя Муравицького в "державній зраді" мають багато спільного з обвинуваченнями, висунутими проти кримського журналіста Миколи Семени спецслужбами Росії.

"За висновком експертів, матеріали по семантико-лінгвістичним наповненням також містять заклики до розпалювання національної ворожнечі всередині країни і між Україною та сусідніми дружніми державами ", - заявляє СБУ. Але, щось подібне було і ... в справі Семени ...

Сама теза про "манипулятивний характер матеріалів", надзвичайно небезпечна. Так можна в будь-якому матеріалі "винайти" маніпулятивність, і звинуватити будь-кого "непокірного". Чи не варто почекати з висновками про "манипулятивний характер матеріалів"?", - заявив секретар Національної Спілки Журналістів України Валерій Макєєв.

"Українські Новини"
В СБУ засекретили дані експертиз, на підставі яких хочуть посадити Муравицького - житомирського журналіста
В СБУ засекретили дані експертиз, на підставі яких хочуть посадити Муравицького - житомирського журналіста
dle
Вернуться назад