Сільске життя > Друк > У Головенці та Вертокиївці обговорили перспективи об’єднання громад
Сільске життя > Новини > У Головенці та Вертокиївці обговорили перспективи об’єднання громад

У Головенці та Вертокиївці обговорили перспективи об’єднання громад


15-02-2017, 11:44. Автор: ivanovskiy2013
У Головенці та Вертокиївці обговорили перспективи об’єднання громад
10 лютого головою райдержадміністрації Сергієм Микитюком спільно з головою районної ради Сергієм Крутієм та директором Житомирського регіонального центру розвитку місцевого самоврядування Василем Невмержицьким проведено інформаційно-консультативну зустріч з питань формування спроможних територіальних громад для представників Головенківської громади. Зокрема, - щодо формування південної ОТГ.

Участь у засіданні також взяли депутати районної ради Володимир Нижник, Ярослав Рєбдєв та Тетяна Голік.

Під час зустрічі заступник Новогуйвинського селищного голови Олег Паньків передав голові Головенківської сільської ради Олександру Аврамчуку письмове звернення з пропозицією депутатів Новогуйвинської селищної ради щодо добровільного об'єднання територіальних громад у складі сіл Вертокиївської, Головенківської, Коднянської, Миролюбівської, Озерянківської, Руднє-Городищенської, Сінгурівської, Троянівської сільських рад та селищ Новогуйвинської селищної ради в Новогуйвинську об’єднану територіальну громаду з центром у селищі Новогуйвинське.

Наразі у Головенці триває обговорення такої перспективи.

За словами голови райдержадміністрації С.Микитюка, об’єднання вказаних територіальних одиниць є оптимальним та найбільш фінансово спроможним.
Відзначимо, що у Головенківській громаді більшість населення – це переселенці з зони відчуження внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. У 90-х роках ХХ століття тут було побудовано близько 200 цегляних будинків для переселенців з сіл Лозниця, Розсохівське та Глинівка Народицького району Житомирської області.

У свою чергу жителі сіл Вертокиївської сільської ради вже визначилися із об’єднанням у запропонованому форматі – 13 лютого тут проведено відповідні громадські обговорення і переважною більшістю присутніх на зборах (а це понад 120 осіб) майже одноголосно прийнято рішення про прийняття пропозиції Новогуйвинської селищної ради щодо приєднання до ОТГ з центром саме у Новогуйвинському. Тому тут справа за місцевими депутатами, які мають прийняти відповідне рішення на сесії.

Відзначимо, що громада Вертокиївської сільської ради виявилася досить активною. Присутнім на зборах С. Микитюку, С. Крутію, В. Невмержицькому, О. Паньківу були задані конкретні запитання щодо майбутнього соціального обслуговування членів об’єднаної громади, транспортного сполучення між селами, економічних перспектив та порядку розподілу коштів. На всі запитання було надано фахові та змістовні відповіді.

Як підкреслив С. Микитюк, реформа з децентралізації має незворотній характер і 2017 рік буде вирішальним. Тому зволікати із об’єднанням не варто – треба використати всі фінансові можливості, які гарантує держава усім, хто завершить цей процес до травня. «Треба виходити з того, що громада має бути фінансово спроможною і матиме ресурс не лише на утримання, але й на розвиток», - підкреслив голова райдержадміністрації. Також Сергій Михайлович акцентував увагу присутніх на тому, що наразі держава гарантує підтримку ОТГ упродовж наступних 5 років після об’єднання. Плюс до цього ОТГ отримують кошти на розвиток інфраструктури, що дозволить не лише зробити дороги, але й організувати дитячі садочки, провести термосанацію об’єктів соціальної сфери тощо.

Виступили за об’єднання і Новогуйвинський селищний голова Зоя Гончаренко, директор Територіального центру соціального обслуговування громадян Житомирського району Олександр Мельник, депутати районної ради Тетяна Голік і Анатолій Лихотворик, директор Центру первинної медико-соціальної допомоги Геннадій Горбенко.

Тепер справа за іншими громадами – мають пройти аналогічні слухання та прийняті відповідні рішення сільськими радами.
У Головенці та Вертокиївці обговорили перспективи об’єднання громад
У Головенці та Вертокиївці обговорили перспективи об’єднання громад
dle
Вернуться назад